Aktualności 2018

Amatorska siatkówka na hali Milenium

17 lutego na hali sportowej Milenium siatkarze amatorzy walczyli o Puchar Przewodniczącego Komisji Oświaty Rady Miasta Rawa Mazowiecka. W turnieju wzięły udział 4 zespoły: Frontiera, Black Team (drużyna pań), Młodzi Weterani Siatkówki i drużyna kadetów Juveni Rawa Mazowiecka. Na hali sportowej Milenium stawili się wszyscy miłośnicy siatkówki, którzy amatorsko uprawiają tę piękną dyscyplinę sportu. Zgodnie z regulaminem zawodów turniej rozgrywano systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów. W przypadku remisu 1:1 rozgrywano dodatkowy set do 15 pkt. tzw. tie-break. O lepszym miejscu w turnieju decydowała większa ilość zdobytych punktów. Pierwsze miejsce wywalczyła drużyna Frontiery, która wygrała wszystkie mecze w stosunku 2:0. Na II miejscu uplasowali się Młodzi Weterani Siatkówki (dwa zwycięstwa). Trzecie miejsce zajęła żeńska drużyna Black Team, a na czwartym uplasowali się młodzi siatkarze Juvenii.

Przyznano również nagrody indywidualne: MVP  turnieju została wybrana Bożena Koprowska – Frontiera, za najlepsza zawodniczkę uznano Justynę Gałecką  – Black Team, najlepszy rozgrywający Adam Łazowski - Frontiera. Nagroda dla najlepszego zawodnika w ataku przypadła kolejnemu reprezentantowi Frontiery Kamilowi Ciszewskiemu. Najlepszym zawodnikiem na pozycji przyjmującego uznano Krzysztofa Dziąga – MWS.
Ponadto wyróżniono zawodniczki i zawodników z poszczególnych zespołów: Ewa Nozderka – MWS, Patryk Szymański – Frontiera, Maciek Frącz – Juvenia.

Nagrody najlepszym zespołom i wyróżnionym zawodnikom wręczył Przewodniczący Komisji Oświaty Leszek Jarosiński. Organizatorem turnieju i fundatorem nagród było Miasto Rawa Mazowiecka. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych imprezach sportowych.

W dniach 10 – 11 marca zostanie rozegrany ogólnopolski turniej piłki siatkowej amatorów w kategorii kobiet i mężczyzn. W zawodach wystąpi 20 zespołów siatkarskich z całego kraju. Mecze będą rozgrywane na hali sportowej Milenium.

• autor: Z. Urbański