Johnny Biglip Band

Johnny Biglip Band - Budapeszt, Węgry

 
Johnny Biglip Band został założony w Budapeszcie, w 1991 roku, przez kochających muzykę studentów. Wszystko zaczęło się od jednorazowego jam session podczas imprezy sylwestrowej, na co wskazuje oryginalna nazwa zespołu - One Time Band. Ale pierwszy koncert grupy okazał się tak dużym sukcesem, że muzycy zdecydowali się kontynuować wspólną drogę muzyczną i wkrótce zyskali dużą popularność w klubach, podczas drugiej fali popularności bluesa na Węgrzech, na początku lat 90-tych.

 
Od samego początku, grupa miała dosyć tradycyjne podejście do bluesa, grając hity Muddy Watersa, B. B. Kinga, Roberta Johnsona oraz blues w konwencji  boogie-woogie i soul. Zespół był zapraszany do klubów bluesowych w całym Budapeszcie. Wystapił też na kilku prastiżowych, międzynarodowych festiwalach na Węgrzech, min. GastroBlues Festival i Island Festival.

 
W 1999 roku, po licznych zmianach, wyłonił się ostateczny skład i nazwa zespołu. W 2000 roku, grupa wydała swój pierwszy album: Plug & Play, składający się głównie z autorskich kompozycji. Największy sukces z tego krążka odniósł jednak cover 'Who's been Talking' grupy Howlin' Wolf, który uplasował się na 4 miejscu radiowej listy przebojów.

 
W ostatnią zimę, Johnny Biglip Band obchodził swój 15-letni jubileusz, który został uwieńczony fantastycznym koncertem. Do występu w nim zaproszono wszystkich muzyków, którzy kiedykolwiek związani byli z zespołem. W planach grupy jest wydanie drugiego albumu, na którym znajdzie się nagranie 'live' z jubileuszowego koncertu, jak również kilka nowych utworów.

Sklad:
Janos 'Biglip' Vasicsek - wokal
Gabor Matyasi - harmonijka ustna
Kornel Papik - pianino
Zoltan Szalai - gitara
Daniel Szereto - bas
Zoltan Asztalos - perkusja

Homepage: www.johnnybiglip.hu

  • -

Banery

Kalendarium

Banery