UM Rawa Mazowiecka

Kalendarz, imieniny

Niedziela, 17 Listopada 2019, Imieniny: Grzegorza, Salomei, Elżbiety

Ułatwienia dostępu

Animacja

Ścieżka nawigacyjna

Sprawdź pogodę

Menu

Dodatkowe linki

Banery

https://www.facebook.com/UMRawaMazowiecka
System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez

:
:

Banery

wirtualny spacer Rawa Mazowiecka

Podmenu

Treść strony

Rekrutacja uzupełniająca do szkół i przedszkoli

Szanowni Rodzice,

zachęcamy Państwa do składania wniosków w ramach rekrutacji uzupełniającej do przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych dla dzieci 6-letnich w szkołach podstawowych. Rekrutacja uzupełniająca trwa do 10.06.2019 r.

Dysponujemy 44 wolnymi miejscami w przedszkolach oraz 8 w oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych:

 • Przedszkole Miejskie Nr 1: 4 miejsca (miejsca przeznaczone są wyłącznie dla dzieci z orzeczeniami);
 • Przedszkole Miejskie Nr 2: 16 miejsc;
 • Przedszkole Miejskie Nr 3: 28 miejsc;
 • Odział "0" w Szkole Podstawowej Nr 4: 8 miejsc.

 

Oferta edukacyjna przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych dostępna jest na stronie Rawskiej Platformy Oświatowej w zakładce kanał kandydata - Aplikacja Nabór do Przedszkoli. Prosimy również o zapoznanie się z oświadczeniami w zakładce "Pliki do pobrania" (właściwe oświadczenia należy złożyć wraz wnioskiem o przyjęcie dziecka do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w SP).

Posiadamy również 22 wolne miejsca w klasach pierwszych szkół podstawowych:

 • Szkoła Podstawowa Nr 1 – 5 miejsc;
 • Szkoła Podstawowa Nr 2 - 3 miejsca;
 • Szkoła Podstawowa Nr 4 - 14 miejsc.

Podobnie jak w przypadku rekrutacji uzupełniającej do przedszkoli i oddziałów "0" rekrutacja uzupełniająca do klas pierwszych trwa do 10.06.2019 r.

W związku z powyższym zwracamy się do Państwa z prośbą o składanie wniosków elektronicznych za pośrednictwem aplikacji „Nabory” dostępnej na stronie https://www.vulcan.net.pl/jst/rawamazowiecka/ (wybór z menu po lewej stronie Nabór – kanał kandydata).

 

Ostatnia chwila na zapisy do szkół i przedszkoli

Szanowni Rodzice!

Przypominamy Państwu, że tylko do końca marca trwa elektroniczny nabór do przedszkoli miejskich, oddziałów przedszkolnych oraz klas pierwszych szkół podstawowych.

Dzieci można zapisać do rawskich placówek oświatowych za pomocą aplikacji naborowych dostępnych na rawskiej platformie oświatowej pod adresami:

 

Informacje dotyczące rekrutacji są znajdują się również na stronie: https://www.rawamazowiecka.pl/2176,szybciej-lepiej-skuteczniej-rawska-eoswiata

 • autor: Arkadiusz Rataj, data: 2019-03-27

Spotkania w sprawie rekrutacji do oddziałów przedszkolnych

Szanowni Rodzice

 

W związku z rozpoczynającą się rekrutacją do oddziałów przedszkolnych zachęcamy Państwa do skorzystania z oferty rawskich szkół podstawowych.

Od kilku lat oddziały przedszkolne dla dzieci 6-letnich  zorganizowane są właśnie w szkołach podstawowych, dzięki czemu dzieci do nich uczęszczające mogą w przyjazny i płynny sposób zaaklimatyzować się w szkole, do której będą później zapewne uczęszczać już jako uczniowie pierwszych klas. Nauka w oddziałach „0” prowadzona jest przez wykwalifikowany personel (podobnie jak w przedszkolach jest to dwóch nauczycieli wychowawców oraz woźna oddziałowa, a w przypadku oddziałów integracyjnych zatrudniony może być również nauczyciel wspomagający) w klasach przystosowanych do wzrostu i wymagań dzieci w tym wieku. Szkoły posiadają również zaplecze sanitarne przystosowane do potrzeb młodszych dzieci (dzieci są odprowadzane do łazienek przez woźną oddziałową, tak aby zapewnić dzieciom maksymalne bezpieczeństwo zwłaszcza na początku edukacji na tym poziomie).

Dzieci mają możliwość bezpłatnego udziału w zajęciach w godzinach 7.30 – 16.30 oraz skorzystania za odpłatnością z częściowego lub pełnego wyżywienia wedle indywidualnych potrzeb.

Oferta edukacyjna każdego z oddziałów przedszkolnych w rawskich szkołach podstawowych dostępna jest w aplikacji „Nabory” dostępnej na stronie https://www.vulcan.net.pl/jst/rawamazowiecka/ (wybór z menu po lewej stronie Nabór – kanał kandydata).

Zachęcamy Państwa do udziału w spotkaniach z dyrekcjami szkół , które odbędą się w następujących terminach:

 • Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Marii Konopnickiej, ul. Miła 2: 4 marca 2019 r. (poniedziałek), godz. 16.00;
 • Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Kornela Makuszyńskiego, ul. K. Wielkiego 28: 4 marca 2019 r. r. (poniedziałek), godz. 17.30;
 • Szkoła Podstawowa Nr1 im. Tadeusza Kościuszki, ul. Kościuszki 19.: 7 marca 2019 r.  (czwartek), godz. 17.00.

 

Jednocześnie informuję Państwa, że w związku z realizacją projektu pn. „Szybciej, lepiej, skuteczniej – rawska eOświata" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013 w ramach Osi Priorytetowej IV: Społeczeństwo Informacyjne, Działanie IV.2 E-usługi publiczne, informujemy Państwa, że na terenie naszego miasta prowadzony będzie elektroniczny nabór do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz klas pierwszych szkół podstawowych na rok szkolny 2018/2019. Wnioski można składać za pośrednictwem podanej powyżej strony w terminie od dnia 1 do 31 marca 2019 r.

 

Piotr Irla

Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka

 

drukuj (Spotkania w sprawie rekrutacji do oddziałów przedszkolnych)

Terminy rekrutacji do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i klas I

W związku ze zbliżającą się rekrutacją do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz klas I szkół podstawowych na rok szkolny 2019/2020 Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka podpisał zarządzenia w sprawie harmonogramów czynności w postępowaniach rekrutacyjnych do przedszkoli i szkół podstawowych (terminy znajdują się w załączonych zarządzeniach Burmistrza Miasta).

następna strona »

Baner

Rawianie w sieci - bezpłatne szkolenia komputerowe

Banery

Logo Unii Europejskiej
Baner do linku "Na co idą moje pieniądze"
WFOŚiGW w Łodzi
https://www.rawamazowiecka.pl/2876,nfosigw
czujniki powietrza- Rawa Mazowiecka
Podatki lokalne na 2019 rok
baner Rawska e-oświata
Baner prowadzący do projektu: Poprawa warunków bazy oświatowej na terenie miasta Rawa Mazowiecka
Projekt: Budowa i wdrożenie Systemu Informacji Przestrzennej Miasta Rawa Mazowiecka wraz z utworzeniem metadanych dla zbiorów i usług danych przestrzennych z tematu "zagospodarowanie przestrzenne"
baner strona rewitalizacja

Miasta partnerskie

Zapraszamy Państwa do poznania miast partnerskich Rawy Mazowieckiej

E-kartki

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.