UM Rawa Mazowiecka

Kalendarz, imieniny

Sobota, 26 Września 2020, Imieniny: Justyny, Damiana, Wawrzyńca

Ułatwienia dostępu

Animacja

Ścieżka nawigacyjna

Miasto » Honorowi Obywatele Miasta » Elżbieta Dedek »

Sprawdź pogodę

Menu

Dodatkowe linki

Banery

https://www.facebook.com/UMRawaMazowiecka
System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez

:
:

Banery

wirtualny spacer Rawa Mazowiecka

Treść strony

Pani Elżbieta Dedek - Honorowym Obywatelem Miasta

        Rada Miasta Rawa Mazowiecka Uchwałą nr XLV/350/10  w dniu 14 kwietnia 2010r. nadała tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rawa Mazowiecka Pani Elżbiecie Dedek. Wręczenie  dyplomu i legitymacji odbyło się w Miejskim Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej w dniu 10 czerwca 2010r. w czasie uroczystej sesji Rady Miasta Rawa Mazowiecka z okazji 20 lecia samorządu.
 

fot. J. Wołowiec

Życiorys

        Elżbieta Dedek utalentowana polska pianistka urodziła się  18.06.1944 w Warszawie, aktualnie mieszka  w Belgii ale jej korzenie sięgają  Rawy Mazowieckiej. Cała jej rodzina ze strony ojca od kilku pokoleń zamieszkiwała na ziemiach rawskich. Po studiach muzycznych w klasie fortepianu w Brukseli, Mons i Liege rozpoczęła karierę solistki. Zapraszana przez placówki dyplomatyczne Belgii koncertowała w różnych krajach, np.; Brazylii, Peru, USA, Kanadzie, Santo Domingo, Turcji, Egipcie, Indiach, Grecji, Nigerii, Czadzie, Szwecji, Francji, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Rosji a także w Belgii i Polsce.

        W wywiadach prasowych zawsze podkreślała swoje polskie pochodzenie oraz kontakty z krajem i Rawą Mazowiecką. Kiedy tylko jest w Polsce odwiedza nasze miasto i koncertuje przy okazji różnych uroczystości. Swoimi występami uświetniała między innymi kilkakrotnie Dni Rawy, Dożynki Powiatowe, Święto Odzyskania Niepodległości, 750-lecie Rawy Mazowieckiej. Jest w stałym i owocnym kontakcie z Miejskim Domem Kultury, Muzeum Ziemi Rawskiej, Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Rawskiej oraz z licznymi osobami z naszego terenu.

        Elżbieta Dedek udzielając wywiadów wszędzie gdzie była podkreślała swoje bogate kontakty z Rawą i Rawianami promując nasz region w świecie. O Rawie pisały między innymi: ”WALLONIE – BRUXELLES”, ”COMMISSARIAT GENERAL aux RELATIONS INTERNATIONALES”, ”WALLONIE BRUXELLES INTERNATIONAL”, ”LA MEUSE”, ”LE JOUR”(Belgia), ”WIEDZA I JAKOŚĆ”, ”PANI”(Polska), ”PARIS MATCH”(Francja), ”ELBERTON STAR”(USA).

        Promuje nasze miasto na wydanych przez siebie płytach, które sprzedają się w różnych miejscach na świecie. Dzięki niej w naszym mieście gościli wysokiej klasy artyści, między innymi Alina Bandrowska z Kanady, Ella Renard z Belgii czy Marcin Bielawski z Krakowa. Na temat naszego miasta i jego wydarzeń kulturalnych wypowiada się podczas audycji radiowych, między innymi RADIO-TELEVISION BELGE, RADIO BRASILIA, RADIO-TELEVISION LIMA, RADIO – LIEGE, RADIO – POINT- a-MOUSSON, POLSKIE RADIO.
Współdziała w nawiązywaniu kontaktów miedzy Rawą Mazowiecką a podobnymi miastami w Belgii.
 

Baner

Logo Unii Europejskiej

Banery

Baner - Wybory prezydenckie 2020
WFOŚiGW w Łodzi
Baner do linku "Na co idą moje pieniądze"
https://www.rawamazowiecka.pl/2876,nfosigw
czujniki powietrza- Rawa Mazowiecka
Podatki lokalne na 2020 rok
baner Rawska e-oświata
Baner prowadzący do projektu: Poprawa warunków bazy oświatowej na terenie miasta Rawa Mazowiecka
Projekt: Budowa i wdrożenie Systemu Informacji Przestrzennej Miasta Rawa Mazowiecka wraz z utworzeniem metadanych dla zbiorów i usług danych przestrzennych z tematu "zagospodarowanie przestrzenne"
baner strona rewitalizacja

Miasta partnerskie

Zapraszamy Państwa do poznania miast partnerskich Rawy Mazowieckiej

E-kartki

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.