Elżbieta Dedek

Pani Elżbieta Dedek - Honorowym Obywatelem Miasta

Rada Miasta Rawa Mazowiecka Uchwałą nr XLV/350/10  w dniu 14 kwietnia 2010 r. nadała tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rawa Mazowiecka Pani Elżbiecie Dedek.

Wręczenie  dyplomu i legitymacji odbyło się w Miejskim Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej w dniu 10 czerwca 2010 r. w czasie uroczystej sesji Rady Miasta Rawa Mazowiecka z okazji 20-lecia samorządu.

fot. J. Wołowiec

  • władze miasta witają Elzbietę Dedek na scenie MDK
  • przewodnicząca wręcza Elżbiecie Dedek -honorowemu obywatelowi miasta - dyplom
  • Elżbieta Dedek podpisuje dyplom honorowego obywatela miasta
  • Elżbieta Dedek odbiera od przewodniczącej rady dyplom hoorowego obywatela
  • Elzbieta Dedek z kwiatami i burmistrzowie miasta
  • Elżbieta Dedek

Życiorys

Elżbieta Dedek utalentowana polska pianistka urodziła się  18.06.1944 w Warszawie, aktualnie mieszka  w Belgii ale jej korzenie sięgają Rawy Mazowieckiej. Cała jej rodzina ze strony ojca od kilku pokoleń zamieszkiwała na ziemiach rawskich. Po studiach muzycznych w klasie fortepianu w Brukseli, Mons i Liege rozpoczęła karierę solistki. Zapraszana przez placówki dyplomatyczne Belgii koncertowała w różnych krajach, np.; Brazylii, Peru, USA, Kanadzie, Santo Domingo, Turcji, Egipcie, Indiach, Grecji, Nigerii, Czadzie, Szwecji, Francji, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Rosji a także w Belgii i Polsce.

W wywiadach prasowych zawsze podkreślała swoje polskie pochodzenie oraz kontakty z krajem i Rawą Mazowiecką. Kiedy tylko jest w Polsce odwiedza nasze miasto i koncertuje przy okazji różnych uroczystości. Swoimi występami uświetniała między innymi kilkakrotnie Dni Rawy, Dożynki Powiatowe, Święto Odzyskania Niepodległości, 750-lecie Rawy Mazowieckiej. Jest w stałym i owocnym kontakcie z Miejskim Domem Kultury, Muzeum Ziemi Rawskiej, Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Rawskiej oraz z licznymi osobami z naszego terenu.

Elżbieta Dedek udzielając wywiadów wszędzie gdzie była podkreślała swoje bogate kontakty z Rawą i Rawianami promując nasz region w świecie. O Rawie pisały między innymi: ”WALLONIE – BRUXELLES”, ”COMMISSARIAT GENERAL aux RELATIONS INTERNATIONALES”, ”WALLONIE BRUXELLES INTERNATIONAL”, ”LA MEUSE”, ”LE JOUR”(Belgia), ”WIEDZA I JAKOŚĆ”, ”PANI”(Polska), ”PARIS MATCH”(Francja), ”ELBERTON STAR”(USA).

Promuje nasze miasto na wydanych przez siebie płytach, które sprzedają się w różnych miejscach na świecie. Dzięki niej w naszym mieście gościli wysokiej klasy artyści, między innymi Alina Bandrowska z Kanady, Ella Renard z Belgii czy Marcin Bielawski z Krakowa. Na temat naszego miasta i jego wydarzeń kulturalnych wypowiada się podczas audycji radiowych, między innymi RADIO-TELEVISION BELGE, RADIO BRASILIA, RADIO-TELEVISION LIMA, RADIO – LIEGE, RADIO – POINT- a-MOUSSON, POLSKIE RADIO.
Współdziała w nawiązywaniu kontaktów miedzy Rawą Mazowiecką a podobnymi miastami w Belgii.
 


 

Banery

Kalendarium

Banery