Program dla Mam i Dzieci

RAWIANIE DLA MAMY

Podczas Dni Rawy Mazowieckiej nie może zabraknąć życzeń na Dzień Mamy i Dzień Dziecka w artystycznym wydaniu. Nasze miasto może pochwalić się kilkoma miejscami, które oferują zajęcia rozwijające zainteresowania teatralne, muzyczne czy taneczne. Jednym z najpiękniejszych sposobów na złożenie życzeń są spotkania ze sztuką. 
Składanie życzeń rozpoczniemy w sobotę. Tego dnia nasi lokalni artyści połączą siły aby docenić najukochańsze Mamy tak jak na to zasługują. 
MonoArt to miejsce tętniące muzyką! Od 2017 r. szkoła oferuje zajęcia nauki gry na instrumentach takich jak gitara, pianino, keyboard, perkusja, ukulele czy akordeon, zajęcia wokalne. Nauczyciele MonoArt, sami będąc pedagogami oraz czynnie działającymi muzykami, tworzą w szkole zespoły muzyczne z prawdziwego zdarzenia, ucząc młodzież jak wykorzystać w praktyce wiedzę i umiejętności, które posiedli podczas lekcji indywidualnych. MonoArt stawia na kreatywność uczniów - powstałe zespoły często same tworzą swoje piosenki, budując swój repertuar, który następnie prezentują na swoich koncertach. Można więc powiedzieć, że MonoArt to miejsce do spełniania muzycznych marzeń! The Black Cats to zespół, który jest tego świetnym przykładem. Powstał w 2023r roku z inicjatywy gitarzysty, autora muzyki oraz założyciela Szkoły Muzyki MonoArt - Artura Kubasika, lidera zespołu. Muzyka osadzona w rockowej, gitarowej stylistyce przeplatana partiami gitary solowej niejednego słuchacza przyprawi o gęsią skórkę i sprawi, że odkryje, na czym polega fenomen muzyki rockowej.

SHOW ME DANCE STUDIO to „dziecko” rawianki, która kocha taniec od dziecka. Milena Jackowska stworzyła to miejsce na bazie własnych doświadczeń tanecznych i z zamiarem udostępniania nowym pokoleniom małych adeptów tańca dogodnego miejsca oraz zasobów wiedzy do rozwoju ich tanecznej pasji. W szkole tańca aktualnie można skorzystać z zajęć grupowych dla dzieci i młodzieży o profilach: taniec street dance i hip-hop, taniec artystyczny/modern, akrobatyka oraz dla dorosłych: taniec latino solo, taniec użytkowy w parach, a także pierwszy taniec weselny.
Kursanci szkoły SHOW ME DANCE STUDIO w Rawie Mazowieckiej na przestrzeni ostatnich kilku lat wielokrotnie stawali na podium ogólnopolskich turniejów tanecznych, zdobywając najwyższe laury - zarówno w kategoriach grupowych, jak i prezentacjach solowych. Warto zobaczyć ten taneczny pokaz przygotowany specjalnie na Dni Rawy Mazowieckiej.

Społeczne Ognisko Muzyczne edukacyjną działalność prowadzi już od ponad 50 lat. Jego główna siedziba mieści się w Rawie Mazowieckiej, a filia- w Głuchowie. Dzieci i młodzież kształcą się tu w zakresie gry na fortepianie, akordeonie, gitary klasycznej, akustycznej, keyboardzie, wokalu. Uczniowie Ogniska prezentują się w licznych koncertach związanych ze świętami okolicznościowymi i biorą udział w konkursach instrumentalnych m.in. w Koninie, Tuchowie i Rawie Mazowieckiej zdobywając wysokie miejsca. SOM od lat współpracuje ze światowej sławy pianistką - Elżbietą Dedek, na której zaproszenie uczniowie Ogniska koncertowali w Belgii i na Madagaskarze. W tym roku znów oczarują nas swoimi wykonaniami wybranych utworów. 


Miejski Dom Kultury

Teatr KIDS MDK przygotowuje na święto miasta scenkę, zatytułowana Szkolna dżungla. Na dużej scenie zaprezentują się także członkowie pozostałych grup artystycznych działających przy Miejskim Domu Kultury.  Usłyszymy muzyczne prezentacje zdolnych wokalistów i instrumentalistów. Instruktorzy, którzy przygotowali program to Danuta Dębska, Łukasz Ludwicki i Jarosław Cichocki. Na co dzień związani są właśnie z tym kulturalnym sercem miasta, w którym odkrywają i szlifują artystyczne talenty.

KONCERT NA GŁOS I ORKIESTRĘ – Rawianie śpiewają

Jest to muzyczny projekt orkiestry OSP Rawa Mazowiecka, która postanowiła zaprosić do występu mieszkańców Rawy Mazowieckiej. W programie usłyszymy takie przeboje jak: „Małgośka”, „Ale Jazz”, „Dopóki jesteś”, „Havana”, „Konik na biegunach”, „Sen o Warszawie”, „O sole mio” czy ”Alibaba”. Jak widać, repertuar jest na tyle szeroki i różnorodny, że każdy wokalista znalazł coś dla siebie. Śpiewać każdy może, szczególnie jeśli lubi. Kim są wokalni śmiałkowie? O tym przekonacie się w trakcie wydarzenia. 

Wszyscy jesteśmy dziećmi

W niedzielę nadejdzie czas na celebrowanie Dnia Dziecka. Warto przypomnieć, że ślad dziecka jest w każdym z nas, więc wszystkie dziewczynki i chłopcy, niezależnie od wieku, są mile widziani. 
Dzień atrakcji rozpocznie się teatrzykiem „Pszczółka Maja i Przyjaciele”. Znane i lubiane postacie Pszczółka Maja i Filip spotykają bardzo uroczą Cyber Wiedźmę, która namawia do korzystania z mediów cyfrowych. Bohaterowie, widząc negatywne działania przestrzegają wiedźmę przed uzależnieniem. Pokazują, jak tańczyć i bawić się na świeżym powietrzu oraz jak aktywność fizyczna wpływa na zdrowie oraz pozytywne relacje z rówieśnikami. Spektakl jest interakcją z publicznością. Żywy kontakt z dziećmi jest aktywną formą wspólnej profilaktyki uzależnień od Internetu.
Nauczyciele z rawskich szkół i przedszkoli postanowili zaprosić dzieci i rodziców do wspólnej zabawy, czego efekty zobaczymy już w trakcie niedzielnego wydarzenia. Szkoła Podstawowa numer 2 z przedstawieniem zatytułowanym „Przepraszam smoku” rozpocznie tę część imprezy. Następnie Miejskie Przedszkole nr 1 Tęczowa Jedyneczka zaprezentuje spektakl „Tęczowa jedynaczka”. Kolejno Niepubliczne Przedszkole Słoneczny Domek zabierze nas swoim występem na „Majową łąkę”. Nieco później Szkoła Podstawowa nr 4 zaprezentuje „Szkolne show”, a Miejskie Przedszkole nr 3 Bajkowy Zakątek wprowadzi „Zamieszanie w krainie bajek”. Następnie Niepubliczne Przedszkole Wesoła Kraina pokaże nam jak wygląda… „Wesoła kraina”. Na koniec dwie placówki przypomną nam klasyczne postacie ze znanych nam bajek. Szkoła Podstawowa nr 1 przedstawi „Królewnę Śnieżkę”, zaś Miejskie Przedszkole nr 2 Niezapominajka „Smerfy w Niezapominajce” Czy będą to klasyczne adaptacje? O tym warto przekonać się osobiście. Bądźmy tego dnia razem z małymi i dużymi artystami aby gromkimi brawami docenić ich pracę. 

DJ Kuba Król & Ludwicki Sax Live Act
Obaj panowie to doświadczeni muzycy, od lat związani ze sceną eventową i klubową. Swobodnie poruszają się w wielu gatunkach muzycznych. Cenią soczyste brzmienia i uwielbiają pozytywne wibracje na parkiecie. Tym razem zaproponują nam muzyczną mieszankę komercyjnych brzmień oraz kawałków sprzed lat w odświeżonych remixach. Warto wysłuchać tego duetu na żywo i poczuć radość zaklętą w nutach. 

  • IMG_DJ KubaKról & Ludwicki

Banery

Kalendarium

Banery