Rajdy rowerowe

Rajdy rowerowe

Wybierając się na urlop do Rawy, trzeba koniecznie zabrać ze sobą rower. Pod koniec wakacji warto wziąć udział w Rodzinnym Rajdzie Rowerowym, który rozgrywany jest w Rawie Mazowieckiej od 2001 r. Dotychczas odbyło się 20 edycji rawskiego rajdu. 

Główną ideą rajdu jest szerzenie rodzinnej turystyki rowerowej oraz zachęcenie do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Rajd rowerowy ma charakter rekreacyjny, integruje rodziny, dla których najważniejszą sprawą jest dobra zabawa poprzez uprawianie sportu. W rajdzie nie liczy się kto najszybciej dojedzie, najważniejsze jest to, żeby do mety dojechać.

Trasa rajdu liczy zazwyczaj około 30 km i przebiega przez malownicze okolice rawskiego zalewu „Tatar”, a także przez miejscowości położone w pobliżu Rawy Mazowieckiej. O coraz większej popularności Rodzinnego Rajdu Rowerowego świadczy fakt, że bierze w nim udział coraz większa liczba uczestników. Największą zaletą rowerowych zawodów rawskich jest dobra zabawa dla wszystkich i panująca rodzinna, niemalże piknikowa atmosfera.

Dla ogromnej liczby sympatyków jazdy na rowerze w Rawie Mazowieckiej powstała ścieżka rowerowa, która połączyła ze sobą największe osiedle (na tzw. „Sójczym Wzgórzu”) z malowniczymi terenami Ośrodka Sportu i Rekreacji.

  • Uczestnicy rajdu rowerowego na tle zamku
  • uczestnicy rajdu w żółtych koszulkach pokonują trasę rajdu przy trasie S8
  • rowerzyści w pomarańczowych koszulkach na drodze leśnej
  • rajdowicze po odpoczynku przygotowują się do kolejnego etapu rajdu
  • uczestnicy rajdu na leśnej drodze, peleton prowadzi samochód policyjny
  • rowerzyści na starcie rajdu przy ul. Tatar

Banery

Kalendarium

Banery