Aktualności Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych 2008

Program bezpłatnych szczepień ochronnych przeciwko grypie
Program bezpłatnych szczepień ochronnych przeciwko grypie był realizowany przez Miasto Rawa Mazowiecka w okresie od września do grudnia 2008 r.

Ogółem skorzystało z programu 533 mieszkańców Rawy Mazowieckiej w wieku powyżej 60 lat.
Całkowity koszt realizacji programu, został sfinansowany z budżetu Miasta Rawa Mazowiecka na kwotę: 15 990 zł.
Szczepienia przeprowadzał wyspecjalizowany personel medyczny i odbywały się one we wszystkich zakładach opieki zdrowotnej na terenie Rawy Mazowieckiej:
1 grudnia - Światowy Dzień Walki z AIDS
W Dniu 1 grudnia z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS odbyły się w rawskich gimnazjach spotkania dotyczące tematyki choroby AIDS. Prowadziła je osoba będąca nosicielem wirusa HIV.

Opowiadała zgromadzonej młodzieży o swoim życiu z wirusem i w jaki sposób można się przed nim ustrzec.

Przestrzegała przed zażywaniem narkotyków, po zażyciu których dochodzi do zaburzenia świadomości, wówczas nie jesteśmy w pełni kontrolować swoich zachowań.
  • -
  • -
Obchody Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu w Rawie Mazowieckiej
Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu przypada zawsze w trzeci czwartek listopada. Święto to narodziło się w Stanach Zjednoczonych z inicjatywy dziennikarza Lynna Smitha, który w 1974 toku zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przez jeden dzień nie palili papierosów. Na rzucenie palenia nigdy nie jest za późno. Nawet po 40 czy 50 latach palenia. Dym papierosowy zawiera amoniak, cyjanek, formaldehyd. Szkodliwe dla zdrowia trucizny. Bezpośrednio po rzuceniu palenia stan zdrowia poprawia się: sprawniej pracuje układ krążenia, płuca naprawiają szkody powstałe w wyniku palenia. Niech mieszkańcy Rawy Mazowieckiej, którzy zwyciężyli w piątej edycji konkursu "Rzuć palenie" będą godnym przykładem do naśladowania.
Turniej plażowej piłki siatkowej
  • -
  • -
  • -
Cykl turniejów w plażowej piłce siatkowej
Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka serdecznie zaprasza Młodzież Rawy Mazowieckiej do udziału w cyklu turniejów w plażowej piłce siatkowej.

Banery

Kalendarium

Banery