UM Rawa Mazowiecka

Kalendarz, imieniny

Wtorek, 24 Listopada 2020, Imieniny: Emmy, Jana, Aleksandry

Ułatwienia dostępu

Animacja

Ścieżka nawigacyjna

Miasta partnerskie » Boskovice (Czechy) » Spotkania artystyczne » spotkania artystyczne 2007 »

Sprawdź pogodę

Menu

Dodatkowe linki

Banery

https://www.facebook.com/UMRawaMazowiecka
System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez

Banery

wirtualny spacer Rawa Mazowiecka

Treść strony

Międzynarodowe spotkania z muzyką i tańcem

 

25 sierpnia, w sobotę, Miejski Dom Kultury rozbrzmiewał muzyką, a na scenie prezentowały swoje talenty taneczne i wokalne grupy z naszych miast partnerskich oraz rawski chór Rava Cantorum. Każdy z zespołów spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności. I całkiem zasłużenie.

 

Niezapomniany show wykonały MAŻORETKI z Nyirbator. Dwie grupy dziewcząt z wielką gracją tańczyły do wybranej przez siebie muzyki. Były marsze, ognista samba, dynamiczna cha-cha i wiele innych. Pojawił się także polski akcent - marsz "My, Pierwsza Brygada". Mażoretki dały przy tym dowód swojej niesłychanej zręczności, żonglując z wprawą pałeczkami. Na zakończenie, przy zgaszonych światłach, dziewczęta wykonały niezwykle efektowny układ ze świecącymi pałeczkami, do muzyki z Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej we Francji. Tym samym życzyły Polsce sukcesu w organizacji EURO 2012.

 

W nieco odmiennym klimacie utrzymany był występ czeskiego zespołu folklorystycznego VELEN z Boskovic. Grupa zaśpiewała popularne w swoim regionie, tj. w Boskovicach i w południowych Morawach pieśni ludowe. Skoczne i  rytmiczne tańce dopełniły całości. Zespół VELEN występował już w wielu krajach  Europy, za każdym razem pełniąc rolę ambasadora najlepszych, czeskich tradycji.

 

Nasze miasto reprezentował chór Rawa Cantorum. Miłą niespodzianką dla naszych zagranicznych przyjaciół okazało się wykonanie kilku utworów w ich rodzimych językach. I jak sami stwierdzili, było to wykonanie perfekcyjne.

 

Po koncercie, publiczność i wykonawcy mieli okazję uczestniczyć w otwarciu wystawy prac poplenerowych plastyków z Boskovic i Rawy Mazowieckiej. Młodzi artyści kilka dni spędzili w najciekawszych miejscach miasta i okolic, utrwalając wybrane prze siebie motywy krajobrazu. Wystawę można oglądać do końca września, w hallu Miejskiego Domu Kultury.

 

Rawska publiczność zapamiętała sobotni wieczór jeszcze z jednego powodu. Nasz nieoceniony i bardzo oddany naszemu miastu przyjaciel a zarazem inicjator współpracy między Rawą i węgierskim Nyirbator, Szabolcs Szilagyi otrzymał z rąk wiceburmistrza Nyirbator, pana Attili Nemeth, odznaczenie "za zasługi dla miasta Nyirbator". Obaj panowie nie kryli wzruszenia, a Szabolcs Szilagyi i zupełnego zaskoczenia. A my cieszymy się, że władze miasta Nyirbator wybrały na tę uroczystość właśnie Rawę Mazowiecką. Dzięki temu mogliśmy być w tym ważnym momencie razem z naszymi węgierskimi przyjaciółmi.

fot. R. Stępowski
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Baner

Logo Unii Europejskiej

Banery

WFOŚiGW w Łodzi
Baner do linku "Na co idą moje pieniądze"
https://www.rawamazowiecka.pl/2876,nfosigw
czujniki powietrza- Rawa Mazowiecka
Podatki lokalne na 2020 rok
baner Rawska e-oświata
Baner prowadzący do projektu: Poprawa warunków bazy oświatowej na terenie miasta Rawa Mazowiecka
Projekt: Budowa i wdrożenie Systemu Informacji Przestrzennej Miasta Rawa Mazowiecka wraz z utworzeniem metadanych dla zbiorów i usług danych przestrzennych z tematu "zagospodarowanie przestrzenne"
baner strona rewitalizacja
Program ograniczania niskiej emisji

Miasta partnerskie

Zapraszamy Państwa do poznania miast partnerskich Rawy Mazowieckiej

E-kartki

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.