Podstrony strony Opieka nad bezdomnymi zwierzętami

Opieka nad bezdomnymi zwierzętami

Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt

W dniu 4 marca 2021 roku Rada Miasta Rawa Mazowiecka podjęła uchwałę w sprawie przyjęcia Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Miasta Rawa Mazowiecka.

Szczegóły w załączniku.

W dniu 21.07.21 został odłowiony bezdomny pies widoczny na zdjęciu. Piesek przebywa obecnie w schronisku "Hotel Dla Zwierząt i Ptactwa Domowego" w Wojtyszkach 18, 98-277 Brąszewice. W przypadku rozpoznania zwierzęcia prosimy                   o kontakt ze schroniskiem bądź Urzędem Miasta pod numerem 814 34 57 wew. 143.

Psy z Rawy czekają na adopcję

Małe i duże, długo i krótkowłose, rasowe i zwykłe kundelki.

W Schronisku "Hotel Dla Zwierząt i Ptactwa Domowego" Longina Siemińskiego, Wojtyszki 18, 98-277 Brąszewice na adopcję czeka obecnie 55 psów odłowionych z terenu Miasta Rawa Mazowiecka. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej schroniska na której zapoznają się Państwo z psami, które czekają na nowy dom. Link poniżej.

Rawskie psiaki do adopcji

 

Zgłoszenie bezdomnych psów

Informacje o bezdomnych psach można zgłaszać do pracowników Urzędu Miasta Rawa Mazowiecka do p. Karoliny Gawot, tel. 46 8143457 wew. 142, kom. 507075216, p. Krystyny Janowskiej tel. 46 8143457 wew. 143 oraz do Straży Miejskiej tel. 46 8144440, kom. 601353221

Pozwól zwierzętom przeżyć huczne imprezy uliczne bez bólu i strachu

Szanowni właściciele czworonogów, zwracamy się z apelem o zabezpieczenie swoich podopiecznych w noc sylwestrową.

Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt

W dniu 27 lutego 2020 roku Rada Miasta Rawa Mazowiecka podjęła uchwałę w sprawie przyjęcia Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Miasta Rawa Mazowiecka.

Szczegóły w załącznikach.

 

Posprzątaj po swoim psie

Każdy z nas ma prawo do życia w czystym i przyjaznym środowisku. Staramy się, aby wokół nas było jak najwięcej zieleni. Jednakże, tam gdzie zieleń, trawniki, rabaty ogromnym problemem są zanieczyszczenia w postaci psich odchodów. Nie rzadko takie „przeszkody” można spotkać na środku chodnika, placu zabaw czy też piaskownicy.

Psy w potrzebie

Jeśli rozważasz możliwość zakupu szczeniaka, pomyśl najpierw o możliwości przygarnięcia psa, który wszedł już w dorosłe życie i z różnych przyczyn trafił do schroniska.

Banery

Kalendarium

Banery