Sport

Dwie duże hale sportowe, sauna, siłownie, korty tenisowe, a w sezonie duży zalew z kąpieliskami i sprzętem pływającym to oferta dla rawskich sportowców amatorów jak i tych, którzy sport uprawiają wyczynowo.

Rawski Klub Sportowy „Mazovia” to z pewnością największa w mieście i jedna z najstarszych organizacji sportowych całego województwa, bowiem działająca od 81 lat. W barwach „Mazovii” występują piłkarze, a od kilku ostatnich lat klub zrzesza również siatkarzy. Jeśli jednak siatkówka ani piłka nożna kogoś nie pociąga, może on spróbować swoich sił w judo bądź karate. Natomiast pewne ręce i „sokole oko” to atuty członków rawskich sekcji strzeleckich LOK, którzy odnoszą coraz częściej sukcesy na licznych zawodach o zasięgu nawet ogólnopolskim. W ciągu roku w Rawie Mazowieckiej rozgrywanych jest kilkadziesiąt imprez sportowych o zasięgu lokalnym, regionalnym i wojewódzkim. Tak więc dla każdego coś dobrego – siatkówka, piłka nożna, strzelanie z karabinków sportowych... a to tylko niektóre dyscypliny, jakie można czynnie uprawiać w naszym mieście.

Tych, którzy chcą czynnie wypocząć w sezonie letnim i spróbować swych sił w zawodach sportowych zapraszamy na koniec sierpnia na rajd rowerowy. Zmagania z dwudziestokilkukilometrowym odcinkiem malowniczej trasy rajdu będą zapewne niezapomnianym wrażeniem na długi czas.

 

Banery

Kalendarium