Program dla Mam i Dzieci

PROGRAM DLA MAM I DZIECI

W sobotę, 28 maja od godz. 16:00 nasza scena będzie należała do młodych-zdolnych mieszkańców naszego miasta. Na co dzień szlifują oni swoje talenty pod czujnym okiem charyzmatycznych nauczycieli, którzy budzą w nich talenty aktorskie, instrumentalne, wokalne i taneczne. Program „Rawianie dla Mamy” będzie nawiązywał do przypadającego kilka dni wcześniej najpiękniejszego święta w roku – Dnia Matki. 

Teatr KIDS MDK przygotowuje na święto miasta scenkę, która zobrazuje „Niezwykły świat naszych mam”. Na dużej scenie zaprezentują się także członkowie pozostałych grup artystycznych działających przy Miejskim Domu Kultury. Nowe układy choreograficzne ćwiczą już roztańczone Wesołe Nutki. Usłyszymy muzyczne prezentacje zdolnych wokalistów i instrumentalistów. Dzieciom towarzyszyć będzie zespół BELFERband, który występuje w składzie: Danuta Dębska, Elżbieta i Grzegorz Klimczak, Monika Mierzejewska. Solistom akompaniuje Łukasz Ludwicki. 

MonoArt to miejsce, które tętni muzyką! Zajęcia nauki gry na instrumentach takich jak gitara, pianino, keyboard, perkusja, ukulele czy akordeon oraz zajęcia wokalne to tylko część oferty szkoły. Nauczyciele MonoArt, sami będąc czynnie działającymi muzykami tworzą w szkole zespoły muzyczne z prawdziwego zdarzenia. W ten sposób uczą młodzież jak wykorzystać w praktyce wiedzę i umiejętności, które posiedli podczas lekcji indywidualnych. MonoArt stawia na kreatywność uczniów. Dlatego też oprócz znanych z radia utworów, podczas ich koncertu publiczność usłyszy także autorskie piosenki, stworzone samodzielnie przez uczniów szkoły. 

Społeczne Ognisko Muzyczne działalność edukacyjną prowadzi już od 55 lat. Główna jego siedziba mieści się w Rawie Mazowieckiej, a filia - w Głuchowie. Dzieci i młodzież kształcą się tu w zakresie gry na fortepianie, akordeonie, gitary klasycznej, akustycznej, keyboardzie, wokalu. Uczniowie Ogniska prezentują się w licznych koncertach związanych ze świętami okolicznościowymi. Biorą także udział w konkursach instrumentalnych m. in w Koninie, Tuchowie i Rawie Mazowieckiej zdobywając wysokie miejsca. SOM od lat współpracuje ze światowej sławy pianistką - Elżbietą Dedek. Na jej zaproszenie uczniowie Ogniska koncertowali w Belgii i na Madagaskarze. Jakim repertuarem oczarują nas tym razem? Przekonajcie się o tym sami. 

SHOW ME! Dance Studio to szkoła tańca głównie dla dzieci i młodzieży. Grupy trenują w stylach street dance i hop hop, a od niedawna także taniec współczesny (modern dance). Oferta dla dorosłych to zajęcia latino dla pań oraz indywidualne lekcje przygotowujące pary młode do pierwszego tańca.
W październiku 2021 roku szkoła obchodziła 7. urodziny. W sezonie tanecznym 2021-2022 przez jej parkiet każdego tygodnia przewija się ponad 200 osób zakochanych w tańcu! 
Od 2018 roku grupy turniejowe zdobywają najwyższe laury w prestiżowych konkursach ogólnopolskich. Warto podkreślić, że wśród instruktorów jest Vice Mistrzyni Świata w duetach i wielokrotna Mistrzyni Polski w tańcu nowoczesnym i współczesnym oraz Finalistka Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Europy solo w kategorii Hip Hop. Prezentacje na święto miasta będą więc na najwyższym poziomie! 

Drużyna Kangura – aktywna strefa dla dzieci i inne atrakcje
Aktywna Strefa Drużyny Kangura rozwija dzieci wszechstronnie fizycznie, ucząc podstaw olimpijskich dyscyplin sportu: piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej, czyli ulubionych drużynowych sportów Kangura, a do tego rozwijając u dzieci wiedzę o planecie.
Każdy uczestnik zabawy otrzyma naklejkę startową i dyplom ukończenia Aktywnej Strefy Drużyny Kangura. W tej wyjątkowej misji nie ma przegranych! Początek zmagań sportowych o godz. 11:30.

Dodatkową atrakcją Aktywnej Strefy Drużyny Kangura będzie niesamowity pokaz trialu. Swoje umiejętności zaprezentują Dawid Wacławczyk i Marek Bielówka. Dawid Wacławczyk swoją przygodę z trialem rozpoczął w 2012 r. i od tamtej pory jest czynnym zawodnikiem na scenie polskiej oraz międzynarodowej. Najważniejsze osiągnięcia Dawida to: pięciokrotne wicemistrzostwo Polski w kategorii Elita 20 Cal, Mistrzostwo Polski w kategorii Junior oraz 23P w Mistrzostwach Świata w 2021 roku.
Drugi z zawodników Marek Bielówka jeździ w trialu od dziecka. Poza licznymi startami w zawodach międzynarodowych Marek w 2020 r. został Mistrzem Polski w kategorii Elita 26 Cali. Musicie zobaczyć te pokazy na żywo!

„Nauczyciele dzieciom” - rawskie szkoły i przedszkola dla naszych milusińskich
W programie Dni Rawy nie zapomnieliśmy o Dniu Dziecka! W niedzielę, 29 maja od godz. 16:00 odwracamy role – tym razem o prezent dla naszych milusińskich zadbają… dorośli. Na naszej scenie zaprezentują się nauczyciele z rawskich szkół i przedszkoli, a towarzyszyć będą im zaangażowani w ten szczególny projekt rodzice. 

„Tęczowa Jedyneczka” opowie nam historię prosto z krainy bajek. Czy Pan Hilary znów zagubi swoje okulary? A może ta historia zakończy się całkiem inaczej…
Wychowawcy z „Niezapominajki” i „Bajkowego Zakątka” postawią na klasykę. Przypomną nam „Rzepkę” oraz przygody „Kaczki dziwaczki”.
Nauczyciele z SP nr 1 opowiedzą nam „Bajkę dla grzecznych dzieci”. „Lokomotywą” ruszymy w niezwykłą podróż z pedagogami rawskiej „Dwójki”. Grono pedagogiczne w „Czwórki” przybliży nam natomiast „Dwie strony szkolnego medalu”. 
Wszystkie spektakle powstają specjalnie dla Was, specjalnie na święto naszego miasta. Warto je zobaczyć i warto docenić zaangażowanie tych, którzy na co dzień stoją po drugiej stronie tablicy. 

Banery

Kalendarium

Banery