Aktualności Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych 2013

Tenis 10

W dniu 28 grudnia po odbyła się kolejna edycja turnieju tenisa ziemnego dzieci i młodzieży Tenis 10. Organizatorem turnieju jest Rawskie Towarzystwo Tenisa Ziemnego pod patronatem Polskiego Związku Tenisa. W zawodach wzięła udział 17 osobowa grupa młodych tenisistów ze Skierniewic
i Rawy Mazowieckiej.

Rawska Liga Pływacka II Edycja

21 grudnia  na rawskiej pływalni Aquarium zostały przeprowadzone zawody II  edycji Rawskiej Ligi Pływackiej. W zawodach wzięło udział około 120 dzieci z rawskich Szkół Podstawowych i Gimnazjów. Po raz pierwszy w oddzielnym wyścigu wytarowały dzieci ze szkół podstawowych

klas I – III. Dziewczęta i chłopcy w zależności od wieku rywalizowali na dystansach 25 i 50 m stylem dowolnym. Poza dystansami zaliczanymi do ogólnej punktacji  ochotnicy rywalizowali na dystansie 100 m.

Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani słodyczami.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali pamiątkowe statuetki.

Poniżej prezentujemy zwycięzców poszczególnych kategorii.

Adam Kobus – Gimn. Nr 1

Następne zawodyRawskiej Ligi Pływackiej odbędą sięw lutym 2014 r.

Puchar Burmistrza w Piłce Nożnej

W sobotę 14 grudnia na hali sportowej Milenium młodzi piłkarze walczyli o Puchar Burmistrza Rawy Mazowieckiej. W turnieju wzięło udział 7 zespołów z Łodzi, Skierniewic, Cielądza i Rawy Mazowieckiej. Zawody rozegrano systemem każdy z każdym.  Oprócz umiejętności piłkarskich  zawodnicy  musieli się wykazać również żelazną kondycją. W ciągu 8 godzin zawodów rozegrano 21 meczów.

Bezkonkurencyjna w tej rywalizacji okazała się drużyna Widzewa I. Łódzcy zawodnicy wygrali wszystkie mecze. Zdobywając 16 punktów, zajęli pierwsze miejsce w turnieju. Na drugim miejscu z 14 punktami uplasowała się drużyna Widoku Skierniewice a na trzecim II zespół Widzewa (11pkt.). Kolejne miejsca zajęli: IV Orzeł II Łódź (10 pkt.),

V Mazovia Rawa Mazowiecka (6 pkt.), VI  Orzeł I Łódź (3 pkt.), VII Orlęta Cielądz (0 pkt.).

Trenerzy wybrali również najlepszych zawodników turnieju.

Za najlepszego bramkarza uznano Miłosza Niewolskiego – Mazovia Rawa Mazowiecka

Najlepszym strzelcem został Oskar Warzecha – Widzew I Łódź.

Najlepszym zawodnikiem całego turnieju wybrano Michała Karwata – Widok Skierniewice.

Już w najbliższym czasie czekają nas kolejne piłkarskie emocje. 18 stycznia na hali sportowej Milenium zostanie rozegrany turniej „Młodych Widzewiaków” organizowany wspólnie przez Urząd Miasta i Stowarzyszenie Kibiców Widzewa FC Rawa.

Puchar Burmistrza w piłce nożnej

W sobotę 14 grudnia na hali sportowej Milenium zostanie rozegrany turniej piłki nożnej chłopców urodzonych roku 1999 i młodszych. W zawodach weźmie udział 7 zespołów: Widzew Łódź (2 drużyny), Orzeł Łódź (2 drużyny), Widok Skierniewice, Orlęta Cielądz i Mazovia Rawa Mazowiecka