Kryta pływalnia wraz ze sztucznym lodowiskiem w Rawie Mazowieckiej

Kryta pływalnia wraz ze sztucznym lodowiskiem w Rawie Mazowieckiej

W ramach realizowanej inwestycji został oddany do użytku obiekt złożony z dwóch elementów: budynku pływalni oraz wiaty sztucznego lodowiska. Kryta pływalnia jest inwestycją wielozadaniową w zakresie sportu, nauki pływania, rekreacji połączonej z atrakcjami wodnymi, odnowy biologicznej, widowni i gastronomii. Część sportowo-rekreacyjna pływalni to zespół basenu pływackiego o wymiarach 25,00 m x 12,50 m i głębokości zmiennej od 1,8 m do 1,35 m, basenu rekreacyjnego o nieregularnym kształcie głębokości zmiennej od 0,9 m do 1,2 m wraz z brodzikiem o głębokości 0,30 m i atrakcjami dla dzieci.

W obiekcie zlokalizowano również sauny, natryski schładzające, lampy solarne, zespół fitness i siłownię oraz dwie zjeżdżalnie: wewnętrzną zjeżdżalnię rodzinną i większą zjeżdżalnię wychodzącą na zewnątrz.

Drugi obiekt - sztuczne lodowisko posiada płytę o wymiarach 30,90 m x 20,40 m.


 

  • -

Zadanie pod nazwą: "Wykonanie źródła energii odnawialnej dla zasilania krytej pływalni wraz ze sztucznym lodowiskiem w Rawie Mazowieckiej ul. Katowicka 20" zrealizowane zostało z udziałem środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

 

W ramach zadania wykonano układ 6 pomp ciepła Vitocal 300G o mocy 60 kW każda. Źródło ciepła dla pomp stanowią sondy gruntowe. Ciepło wytworzone w pompach ciepła magazynowane jest w 2 buforach ciepła firmy Reflex o pojemności 2000 l każdy. Uzupełnienie układu stanowi również instalacja solarna 76 kolektorów słonecznych typu Vitosol 200F-SV2 pracująca na potrzeby podgrzewu wody basenowej basenu pływackiego. Ponadto wykorzystane jest ciepło odpadowego z układu sprężarek technologii lodowiska oraz klimatyzacji.

Banery

Kalendarium

Banery