Podstrony strony Gimnazjum nr 2

Gimnazjum nr 2

Gimnazjum nr 2

2013 rok

- Utworzenie i wyposażenie interaktywnej biblioteki multimedialnej "Biblioteka moich marzeń”

W ramach istniejącego gimnazjum prowadzone były lekcje edukacji czytelniczej i medialnej oraz zajęcia z poszczególnych kół zainteresowań. Wykorzystywano do tego celu lokal, będący adaptacją korytarza szkolnego łączącego dwa segmenty budynku szkoły. Takie warunki nie pozwalały na równoczesne prowadzenie zajęć i pracę grupy.
Obecnie, biblioteka oraz jej nowoczesne wyposażenie stwarzają doskonałe możliwości do pracy indywidualnej i grupowej, realizowanej w ramach kół zainteresowań np. dziennikarskiego. Z tak wyposażonej biblioteki cieszą się również członkowie Klubu Miłośników Książki i Filmu, uczniowie przygotowujący się do konkursów przedmiotowych. Oprócz sprzętu multimedialnego biblioteka wyposażona jest w wydawnictwa przeznaczone dla osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (książki elektroniczne, audiobooki) oraz w urządzenia ułatwiające percepcję, np. specjalne słuchawki dla osób z niedosłuchem, program i monitor dla osób niedowidzących itp.
Nowa biblioteka to miejsce, w którym można się wiele dowiedzieć i nauczyć, nadrobić zaległości, rozwijać swoje pasje w wielu dziedzinach, kształtować umiejętności pracy w grupie, skorzystać z atrakcyjnych form spędzenia czasu poza lekcjami, a w końcu zapoznać się nowinkami technicznymi i nauczyć się z nich korzystać na co dzień.

  • Biblioteka moich marzeń
    Biblioteka moich marzeń

Banery

Kalendarium

Banery