Żyj zdrowo

Dziesięć sposobów na lepsze zdrowie

W kwestii zdrowia nie możemy jedynie koncentrować się na chorobach i próbach ich zwalczania, powinniśmy koncentrować się na wzmacnianiu zdrowia przez odpowiedni tryb życia (np. żywienie, aktywność fizyczną), poprzez sposób myślenia i właściwe radzenie sobie z naszymi emocjami, stresem. Właściwa definicja zdrowia to połączenie kwestii zdrowia z życiem wewnętrznym i społecznym człowieka oraz troską o kondycję fizyczną.
Podajemy dziesięć sposobów na lepsze zdrowie, samopoczucie i kondycję każdego dnia.

Kampania informacyjna „Alzheimer – rozumiem – wspieram”

Alzheimer Polska – związek organizacji pozarządowych zajmujących się wspieraniem chorych żyjących z demencją i ich opiekunów oraz Rzecznik Praw Obywatelskich uruchamiają kampanię informacyjno-edukacyjną „Alzheimer – rozumiem – wspieram”.
Celem kampanii jest zwiększenie wiedzy na temat choroby Alzheimera i innych rodzajów otępienia (demencji) oraz o potrzebach osób chorych i ich opiekunów rodzinnych. Kampania ta ma przyczynić się do jak najwcześniejszego diagnozowania, poprawy dostępu do leczenia i zapewnienia chorym i ich opiekunom odpowiedniego wsparcia.

Bezpłatne badania i konsultacje onkologiczne

Województwo Łódzkie oraz Szpital Kopernika w Łodzi zaprasza mieszkańców województwa do wzięcia udziału w bezpłatnych konsultacjach i badaniach lekarskich w ramach akcji profilaktyki onkologicznej.

W soboty 22 maja, 29 maja oraz 12 czerwca w godz. 9-14 na terenie Wojewódzkiej Przychodni Onkologicznej (ul. Paderewskiego 4) lekarze onkolodzy będą udzielać bezpłatnych porad z zakresu:

  • chorób piersi,
  • chorób jelita grubego,
  • chorób nowotworowych żołądka,
  • nowotworów skóry (wraz z badaniem znamion skórnych),
  • ginekologii onkologicznej (wraz z badaniem cytologicznym),
  • zdrowego żywienia.

Panie w wieku 50+ zapraszamy na bezpłatną mammografię.

W razie konieczności, uczestnicy akcji otrzymają w czasie konsultacji skierowania na dalsze badania.
Zapisy i szczegółowe informacje 14 maja w godzinach 9-14 pod numerem tel. 42 689 57 57 lub mailowo pod adresem profilaktyka@kopernik.lodz.pl.

Zachęcamy mieszkańców województwa, by nie obawiali się i nie odkładali badań i konsultacji onkologicznych.

  • Akcja profilaktyczna - plakat

Tytuł: Bezpłatne konsultacje oraz badania profilaktyczne. 

Treść: 22 maja, 29 maja, 12 czerwca. Szpital Kopernika w Łodzi ul. Paderewskiego 4. Zapisy 14 maja tel. 42 689 57 57, profilaktyka@kopernik.lodz.pl. Zapraszamy. 

Grafika: korytarz przychodni z kilkoma osobami oczekującymi na wizytę, lekarz ze stetoskopem z kciukiem podniesionym do góry, logotypy szpitala i województwa łódzkiego

Plan żywieniowy na bezpłatnym portalu NFZ

Prawidłowe odżywianie jest niezwykle istotne dla każdego człowieka, tym bardziej, że nadwagę ma już trzech na pięciu dorosłych Polaków, a co czwarty jest otyły. Narodowy Fundusz Zdrowia szacuje, że za 6 lat tych ostatnich będzie aż 30%. Zmiany te prowadzą do rozwoju niekorzystnych konsekwencji zdrowotnych.

Narodowy Fundusz Zdrowia przygotował portal internetowy diety.nfz.gov.pl, który oferuje bezpłatne plany żywieniowe. Jeśli chcesz wpłynąć na poprawę własnego zdrowia, wejdź na portal diety.nfz.gov.pl i sprawdź.

Banery

Kalendarium

Banery