UM Rawa Mazowiecka

Kalendarz, imieniny

Wtorek, 29 Września 2020, Imieniny: Michała, Rafała, Michaliny

Ułatwienia dostępu

Animacja

Ścieżka nawigacyjna

Sprawdź pogodę

Menu

Dodatkowe linki

Banery

https://www.facebook.com/UMRawaMazowiecka
System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez

:
:

Banery

wirtualny spacer Rawa Mazowiecka

Podmenu

Treść strony

Szkoła Podstawowa nr 1 i Gimnazjum nr 1 – ul. Kościuszki 19

Obie jednostki mieszczą się w jednym budynku. Budynek, w którym funkcjonuje SP nr 1 jest budynkiem zabytkowym. Do budynku tego, w latach 70-tych, dobudowane zostało nowe skrzydło, w którym utworzono Gimnazjum nr 1. Stara i nowa część obiektu wymagały gruntownego remontu.

Etapy i zakres realizowanych inwestycji
2008 rok

- Remont i wymiana pokrycia dachu 
- Wymiana stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej 
- Budowa nowego wejścia wraz z instalacją windy 

W ramach ww. zadań przeprowadzono remont i wymianę dachu o pow. 2440 m2 , wymieniono 8 sztuk drzwi oraz 180 sztuk okien wykonanych z drewna, wymieniono parapety, wybudowano również nowe wejście do budynku Gimnazjum nr 1, wymieniono ogrodzenie terenu szkoły oraz zainstalowano windę dla potrzeb osób niepełnosprawnych. 

2009 rok
- Remont elewacji
Zadanie obejmowało następujące prace: termomodernizację budynku, położenie tynków zewnętrznych oraz wykonanie nowej opaski przy południowej ścianie obiektu.

2010 rok
- Remont szatni dla potrzeb sali gimnastycznej
- Utworzenie oddziałów integracyjnych

Zaadoptowano 198m2 pomieszczeń piwnic dla potrzeb sali gimnastycznej. Piwnice, w których kiedyś składowano węgiel, przeszły gruntowny remont. W uzyskanych w ten sposób pomieszczeniach utworzono szatnie, tworzące komfortowe i higieniczne zaplecze dla zajęć wychowania fizycznego. Wykonano nową instalację elektryczną. Uczniowie otrzymali do swojej dyspozycji natryski, szafki na ubrania, ławki.
W Szkole Podstawowej nr 1 funkcjonowały już oddziały integracyjne. Dzięki wcześniej przeprowadzonym pracom adaptacyjnym w budynku, dzieci niepełnosprawne mogą kontynuować naukę również na poziomie gimnazjalnym (od roku szkolnego 2010/2011).

2012 rok
- Remont i modernizacja klatki schodowej głównej
- Wymiana podłóg w budynku szkoły

W głównej klatce schodowej skuto zużytą warstwę lastrico na stopniach oraz zdemontowano stare balustrady. Na schodach położono płytki z granitu płomieniowanego oraz zamontowano nowe balustrady. 
Cały obiekt zyskał też nowe podłogi. W zależności od stanu istniejącego i przeznaczenia pomieszczeń, wykonano prace polegające na zerwaniu posadzki z tworzyw sztucznych, rozebraniu posadzki z desek na legarach i położeniu w to miejsce posadzki z deszczułek dębowych bądź wykonaniu posadzki z wykładziny rulonowej.

2013 rok
- Zagospodarowanie terenu wokół budynku szkoły
- Utworzenie i wyposażenie pracowni plastycznej „Spotkania ze sztuką”

Kompleksowy charakter prac, objętych Projektem, uwzględniał również stworzenie nowego ładu przestrzennego wokół budynku, spójnego z jego zabytkowych charakterem i jednocześnie dostosowanego do aktualnych trendów w architekturze krajobrazu i funkcją obiektu. Nowe zagospodarowanie terenu wokół szkoły wiązało się z rozbiórką istniejących nawierzchni, wytyczeniem i wykonaniem chodników, dojazdu z miejscami parkingowymi, organizacją terenów zielonych wraz z nasadzeniami, budową bieżni w części sportowej. Inny, bardzie funkcjonalny układ zyskał też dziedziniec wewnętrzny szkoły. W celu zapewnienia bezpieczeństwa i poprawy estetyki, na całym terenie zamontowano nowe oświetlenie.
Celem utworzenia pracowni „Spotkania ze sztuką” było zapewnienie dzieciom i młodzieży atrakcyjnej oferty spędzania wolnego czasu, rozwijania ich zdolności artystycznych i kształtowania wrażliwości estetycznej. Bogato i odpowiednia wyposażona pracownia daje możliwość prowadzenia zajęć plastycznych i muzycznych w atrakcyjnej dla ucznia formie.

Galeria

  • Remont elewacji
  • Remont szatni
  • Zagospodarowanie terenu
  • Pracownia "Spotkania ze sztuką"
  • Wewnątrz budynku

Baner

Logo Unii Europejskiej

Banery

Baner - Wybory prezydenckie 2020
WFOŚiGW w Łodzi
Baner do linku "Na co idą moje pieniądze"
https://www.rawamazowiecka.pl/2876,nfosigw
czujniki powietrza- Rawa Mazowiecka
Podatki lokalne na 2020 rok
baner Rawska e-oświata
Baner prowadzący do projektu: Poprawa warunków bazy oświatowej na terenie miasta Rawa Mazowiecka
Projekt: Budowa i wdrożenie Systemu Informacji Przestrzennej Miasta Rawa Mazowiecka wraz z utworzeniem metadanych dla zbiorów i usług danych przestrzennych z tematu "zagospodarowanie przestrzenne"
baner strona rewitalizacja

Miasta partnerskie

Zapraszamy Państwa do poznania miast partnerskich Rawy Mazowieckiej

E-kartki

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.