Aktualności

Fundusze europejskie dla organizacji pozarządowych

W dniu 30 listopada 2023 r. w Urzędzie Miasta Rawa Mazowiecka odbędzie się bezpłatne spotkanie informacyjne pn.: "Fundusze europejskie dla organizacji pozarządowych w perspektywie finansowej 2021-2027”. Organizatorem wydarzenia jest Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Łodzi. Więcej informacji na temat spotkania znajdą Państwo w aktualnościach.

 • data: 2023-11-28

Zaproszenie na trzeci praktyczny warsztat z zakresu tworzenia projektów społecznych

Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka zaprasza na trzeci praktyczny warsztat z zakresu tworzenia projektów społecznych. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 14 listopada 2023 roku o godz. 15.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Rawa Mazowiecka. Udział należy zgłosić poprzez e-mail na adres: oswiata@rawamazowiecka.pl lub telefonicznie pod numerem 46 814 37 69. Więcej informacji na temat wydarzenia znajdą Państwo w aktualnościach.

 • data: 2023-11-10

Zaproszenie na praktyczne warsztaty z zakresu tworzenia projektów społecznych

Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka zaprasza na praktyczny warsztat z zakresu tworzenia projektów społecznych. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 7 listopada 2023 roku o godz. 15.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Rawa Mazowiecka. Udział należy zgłosić poprzez e-mail na adres: oswiata@rawamazowiecka.pl lub telefonicznie pod numerem 46 814 37 69. Więcej informacji na temat wydarzenia znajdą Państwo w aktualnościach.

 • data: 2023-11-06

Zaproszenie na Cykl Warsztatów Projektowych

Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych na cykl warsztatów dotyczących tworzenia projektów społecznych. Rozpoczęcie w środę, 25 października 2023 r. o godz. 15.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Rawa Mazowiecka. Więcej informacji na temat wydarzenia znajdą Państwo w aktualnościach.

 

 

 • data: 2023-10-23

Warsztaty dla przedstawicieli rawskich organizacji pozarządowych

Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka Piotr Irla zaprasza przedstawicieli rawskich organizacji pozarządowych na warsztaty Grosz do grosza a będzie.... , których tematem będzie finansowanie organizacji pozarządowych. Zapraszamy 25 kwietnia na godzinę 16.15 do Jatek Miejskich przy ulicy Mickiewicza 11. Więcej informacji na temat wydarzenia znajdą Państwo w aktualnościach.

 • data: 2023-04-20

Kolejne warsztaty szkoleniowe dla organizacji pozarządowych za nami

23 lutego 2023 r. w Jatkach Miejskich odbyły się warsztaty szkoleniowe zorganizowane przez Rawskie Centrum Organizacji Pozarządowych oraz Instytut Spraw Obywatelskich. Szkolenie poświęcone było tematyce rozliczania projektów. Więcej informacji na temat wydarzenia znajdą Państwo w aktualnościach.

 • data: 2023-02-27

Uwaga organizacje pozarządowe

Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka zaprasza na szkolenie dotyczące poprawnego rozliczania projektów, które odbędzie się w czwartek, 23 lutego w Jatkach Miejskich przy ulicy Mickiewicza 11. 

 • data: 2023-02-20

Przedstawiciele organizacji pozarządowych wzięli udział w szkoleniu — Jak tworzyć projekty, które wygrywają.

2 lutego 2023 r. przedstawiciele rawskich organizacji pozarządowych  uczestniczyli w pierwszym w tym roku warsztacie przygotowanym pod hasłem „Jak tworzyć projekty, które wygrywają”. Więcej informacji o tym wydarzeniu znajdą Państwo w aktualnościach.

 • data: 2023-02-06

Warsztaty dla organizacji pozarządowych

Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka Piotr Irla zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych na warsztaty, których tematem będzie  pisanie wniosków o dofinansowanie. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 02.02.2023 roku w godz. 16:00-19:00 w Jatkach Miejskich. Więcej informacji znajdą Państwo w aktualnościach.

 • data: 2023-01-31

Szkolenie dla przedstawicieli organizacji pozarządowych

Burmistrz Miasta zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych, grup nieformalnych oraz klubów sportowych, zainteresowanych szkoleniem z pozyskiwania środków na rozwój działalności, na szkolenie które odbedzie się w czwartek, 01.12.2022 roku w godz. 16:00-18:30 w Jatkach Miejskich przy ul. Mickiewicza 11. Więcej informacji znajdą Państwo w aktualnościach.

 • data: 2022-11-21

Spotkanie informacyjno-szkoleniowe dla organizacji pozarządowych

W dniu 9 listopada, na zaproszenie Burmistrza Miasta Rawa Mazowiecka Piotra Irli, odbyło sie w Jatkach Miejskich szkolenie dla organizacji pozarządowych, na którym omówiono możliwości finansowania projektów oraz podstawy prawne działalności organizacji pozarządowych. Więcej informacji znajdą Państwo w aktualnościach.

 • data: 2022-11-10

Szkolenie dla przedstawicieli rawskich organizacji pozarządowych

W dniu 6 października od godziny 10.00 w Jatkach Miejskich przy ulicy Mickiewicza 13 odbędą się warsztaty z wykorzystania w pracy bezpłatnego programu graficznego Canva. Więcej informacji znajdą Państwo w aktualnościach.

 • data: 2022-10-04

Forum Liderów Ekonomii Społecznej

20 czerwca w Świetlicy Środowiskowej  odbyło się Forum Liderów Ekonomii Społecznej. Organizatorami wydarzenia, zorganizowanego pod przewodnim hasłem "Kto, jeśli nie my!", byli: Rawskie Centrum Organizacji Pozarządowych oraz Instytut Spraw Obywatelskich w Łodzi. Więcej informacji znajdą Państwo w aktualnościach

 • data: 2022-06-22

Cykl szkoleń dla organizacji pozarządowych

Instytut Spraw Obywatelskich w Łodzi zaprasza na cykl szkoleń przeznaczonych dla przedstawicieli organizacji pozarządowych. Zgłoszenia przyjmowane są do 4 lipca 2022 r. Liczba miejsc jest ograniczona. Więcej informacji znajdą Państwo w aktualnościach

 • data: 2022-06-22

Forum dla organizacji pozarządowych

20 czerwca odbędzie się Forum Liderów Ekonomii Społecznej.  Forum odbędzie się w Świetlicy Środowiskowej przy ul. Miłej 2 w godz. 16.00 – 20.00. Na spotkanie pod hasłem Kto, jeśli nie my!  zapraszamy organizacje pozarządowe. Organizatorami wydarzenia są: Rawskie Centrum Organizacji Pozarządowych oraz Instytut Spraw Obywatelskich. Więcej informacji znajdą Państwo w aktualnościach

 • data: 2022-06-17

Jak tworzyć projekty, które wygrywają?

Przedstawiciele rawskich organizacji pozarządowych spotkali się na szkoleniu zorganizowanym przez Rawskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Fundację Instytut Spraw Obywatelskich w Łodzi. 

Więcej informacji w aktualnościach.

Oswajamy Polski Ład - webinaria dla organizacji pozarządowych

Instytut Spraw Obywatelskich zaprasza organizacje pozarządowe na webinaria, poświęcone zagadnieniom podatkowo-finansowym związanym z Polskim Ładem. Przygotowano dwa tematy spotkań, które odbędą się w pięciu terminach. Można wziąć udział w spotkaniu pn. „Oswajamy Polski Ład – informacje podstawowe”, w spotkaniu pn. „Oswajamy Polski Ład – spotkanie w formie „pytania i odpowiedzi”” lub w obydwu spotkaniach.

Przedstawiciele organizacji pozarządowych po szkoleniu

13 grudnia z inicjatywy Koła ZDR3plus w Rawie Mazowieckiej w Rawskim Centrum Organizacji Pozarządowych odbyło się szkolenie "Narzędzia skutecznej komunikacji i promocji w działalności społecznej", w którym uczestniczyli przedstawiciele Kół ZDR 3 plus z terenu województwa łódzkiego i organizacji pozarządowych.

Więcej informacji w aktualnościach

 • data: 2021-12-14

Skuteczne narzędzia komunikacji i promocji w działalności społecznej - szkolenie

Koło Związku Dużych Rodzin 3plus w Rawie Mazowieckiej Miasto zaprasza na szkolenie pn.  „Skuteczne narzędzia komunikacji i promocji w działalności społecznej”, które odbędzie się w dniu 13.12.2021 r. w godz. 16-19 w Rawskim Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Warszawskiej 12.

Warsztaty i webinaria Centrum KLUCZ

Centrum KLUCZ zaprasza na warsztaty i webinaria dla organizacji pozarządowych oraz osób indywidualnych, w tym przedsiębiorców. Centrum prowadzi także doradztwo biznesowe w zakresie finansowania organizacji pozarządowych, współpracy międzynarodowej organizacji pozarządowych oraz współpracy fundacji i stowarzyszeń z biznesem.

Za nami kolejne Forum Organizacji Pozarządowych

3 listopada w Szkole Podstawowej nr 2 odbyło się Forum Organizacji Pozarządowych. W trakcie spotkania zostały przedstawione zadania publiczne, jakie zawiera projekt Programu Współpracy Miasta Rawa Mazowiecka z organizacjami pozarządowymi na 2022 rok. Zaproszeni goście z Instytutu Spraw Obywatelskich w Łodzi, który jest ośrodkiem wsparcia dla podmiotów ekonomii społecznej na terenie naszego miasta zachęcali do korzystania z różnych możliwości wsparcia. 

Więcej informacji znajdą Państwo w aktualnościach

 • data: 2021-11-05

Forum Organizacji Pozarządowych

Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka zaprasza przedstawicieli rawskich organizacji pozarządowych na Forum Organizacji Pozarządowych. Spotkanie odbędzie się 3 listopada (środa) 2021 r. o godz. 16.00 w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej przy ul. Miłej 2.

Więcej informacji znajdą Państwo w aktualnościach

 • data: 2021-10-27

Śniadanie biznesowe dla organizacji pozarządowych

Instytut Spraw Obywatelskich w Łodzi zaprasza osoby indywidualne oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych na śniadanie biznesowe pod hasłem: Dwa biznesy, jeden cel – jak liderzy przedsiębiorstw społecznych mogą skorzystać z doświadczeń biznesu komercyjnego?

Szkolenie odbędzie się 15 października w Łodzi w siedzibie Stowarzyszenia Kamienica 56 przy ul. Sienkiewicza 61a lok 24 (wejście od Pasażu Schillera, 1 piętro) w godz. 9-11. Na śniadanie trzeba się zapisać na stronie wypełniając formularz  do 12 października. 

Więcej informacji znajdą Państwo w aktualnościach

 • data: 2021-10-07

Konkurs Łódzkiego Akceleratora Obywatelskiego

Młode organizacje pozarządowe lub grupy nieformalne realizujące działania ze sfery pożytku publicznego mogą ubiegać się o środki w wysokości do 5.000 zł, które można pozyskać w ramach Konkursu Łódzkiego Akceleratora Obywatelskiego „MINIGRANTY - NOWEFIO 2021 dla województwa łódzkiego” - Konkurs 2021-2. Termin składania wniosków mija 17 września. Więcej informacji znajdą Państwo w aktualnościach

 • data: 2021-09-02

Szkolenia dla lokalnych liderów

Szkoła Liderów Zmian Społecznych zaprasza na cykl 5 szkoleń tematycznych skierowanych do lokalnych liderów: członków organizacji, radnych, samorządowców. Zgłoszenia przyjmowane są do 25 czerwca 2021 r. na formularzu zgłoszeniowym dostępnym on-line.

Więcej informacji znajdą Państwo w aktualnościach.

 • data: 2021-06-22

Forum Liderów Ekonomii Społecznej – 30 czerwca

Do 24 czerwca można zapisać się na Forum Liderów Ekonomii Społecznej „Epidemia dobrej energii w Rawie!”, które odbędzie się w Rawskim Centrum Organizacji Pozarządowych 30 czerwca w godz. 16-20. Forum zostało przygotowane z myślą o organizacjach pozarządowych z Rawy Mazowieckiej.

Więcej informacji znajdą Państwo w aktualnościach.

 • data: 2021-06-22

Śniadanie biznesowe – pozyskiwanie funduszy

Rawskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Centrum Klucz zapraszają na śniadanie biznesowe on-line. Spotkanie odbędzie się 30 kwietnia o godz. 9.00, a jego tematem będzie pozyskiwanie funduszy dla organizacji. Gościem specjalnym spotkania będzie Karolina Fiołek-Głowacka - doradczyni ogólna i biznesowa Centrum Klucz.

Więcej informacji znajdą Państwo w aktualnościach.

 • data: 2021-04-29

Szkolenie dla organizacji pozarządowych - dofinansowania z PFRON

Rawskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Instytut Spraw Obywatelskich zapraszają organizacje pozarządowe na śniadanie biznesowe z Centrum Klucz. Śniadanie z biznesem społecznym odbędzie się w piątek, 26 marca w godzinach 9-11 na platformie Zoom. Tematem spotkania będą dofinansowania z PFRON. 

Śniadanie z biznesem społecznym on-line

Rawskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Instytut Spraw Obywatelskich w Łodzi zapraszają na kolejne śniadanie z biznesem społecznym on-line. Temat spotkania: Bo do tanga trzeba dwojga. Spotkanie odbędzie się w piątek 26 lutego 2021 r. w godz. 9.00 - 11.00

Śniadanie z biznesem społecznym on-line

Organizacje pozarządowe i przedsiębiorców społecznych zapraszamy na śniadanie online - 29 stycznia (piątek) od godz. 9.00. Tematem przewodnim pierwszego w tym roku śniadania z biznesem społecznym jest rok 2021 – rok nowych szans. Tym razem można się spodziewać dużej dawki informacji na temat nowych możliwości pozyskania pieniędzy na rozwój swojego biznesu. W programie m.in.: pieniądze na inwestycje i miejsca pracy oraz dotacje na uruchomienie działalności gospodarczej.

Śniadanie online dla organizacji pozarządowych – 4 grudnia

Przedstawicieli organizacji pozarządowych i przedsiębiorstw społecznych zapraszamy na śniadanie online. Spotykamy się 4 grudnia w godz. 9-11.30. W programie spotkania:zarządzanie organizacją pozarządową w niepewnych czasach, pozyskiwanie środków dla organizacji pozarządowych, dofinansowania dla przedsiębiorców społecznych planowane w przyszłym - 2021 roku.

Konkurs Grantowy "Równać Szanse"

Wszystkich zainteresowanych udziałem w Konkursie Grantowym "Równać Szanse" zapraszamy na spotkanie warsztatowe, przygotowujące do napisania wniosku. Młodzież, by zrealizować projekt, podejmuje współpracę z lokalnymi podmiotami z grona NGO i JST, ale działa samodzielnie, korzystając ze wsparcia ekspertów. Kwota dofinansowania: 8,5 tys. zł (bez konieczności wkładu własnego).

II edycja Szkoły Przedsiębiorczości Społecznej - zapraszamy do udziału

Rawskie Centrum Organizacji Pozarządowych zaprasza składania zgłoszeń do Szkoły Przedsiębiorczości Społecznej. W ramach Szkoły odbędą się 4 szkolenia on-line przeznaczone dla przedstawicieli stowarzyszeń, fundacji oraz pracowników instytucji samorządowych. Zgłoszenia są przyjmowane do 20 września według zasady: kto pierwszy, ten lepszy. Z jednej organizacji mogą się zgłosić max. 2 osoby.

Emeryci świętowali

Członkowie rawskiego koła Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów spotkali się niedawno na wspólnej zabawie. Pretekstem był Dzień Ojca i zwyczaj Nocy Świętojańskiej. Recytacja poezji Mickiewicza, wspólne muzykowanie i tańce stworzyły fantastyczną atmosferę tego dnia. Zabawa odbyła się na dziedzińcu Domu Seniora przy ul. Warszawskiej, gdzie od niedawna swoją siedzibę ma Rawskie Centrum Organizacji Pozarządowych.

RCOP w nowej siedzibie

Rawskie Centrum Organizacji Pozarządowych od 1 czerwca rozpoczęło działalność w nowej siedzibie. Pierwszą organizacją, która skorzystała z nowej siedziby byli członkowie Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy w Rawie Mazowieckiej. Tematem spotkania był wieczór poezji „Dla Mamy”, a aktorami wydarzenia byli właśnie seniorzy.

Nowa siedziba Rawskiego Centrum Organizacji Pozarządowych

Od 1 czerwca 2020 r. Rawskie Centrum Organizacji Pozarządowych zmienia swoją siedzibę, przenosi się do Dziennego Domu Seniora na ul. Warszawską 12. Z RCOP-u mogą korzystać organizacje pozarządowe, grupy nieformalne - wszyscy, którzy są zainteresowani działaniami społecznymi. Do dyspozycji będzie sala o powierzchni 33,5 m² oraz zaplecze kuchenne. Lokal jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz wyposażony w profesjonalny sprzęt biurowy.

Szkolenie „Sporządzanie sprawozdania finansowego” dla organizacji pozarządowych

5 marca br. w Szkole Podstawowej nr 2 odbyło się szkolenie dla rawskich organizacji pozarządowych, którego tematem było ''Sporządzanie Sprawozdania Finansowego ''. Szkolenie zostało zorganizowane przez Fundację Instytut Spraw Obywatelskich i Rawskie Centrum Organizacji Pozarządowych, a przeprowadziły je Marta Stępniak i Marta Wójcik z Instytutu Spraw Obywatelskich w Łodzi.

Warsztat „Sporządzanie sprawozdania finansowego” dla organizacji pozarządowych

Zapraszamy rawskie organizacje pozarządowe na warsztat pt. „Sporządzanie sprawozdania finansowego”. Organizatorami są: Fundacja Instytut Spraw Obywatelskich i Rawskie Centrum Organizacji Pozarządowych. Spotkanie odbędzie się 5 marca 2020 r. (czwartek) o godz. 16.00 w Szkole Podstawowej Nr 2 przy ul. Miła 2. Prowadzącymi będą Marta Stępniak i Marta Wójcik z Instytutu Spraw Obywatelskich w Łodzi.

Program "Bardzo Młoda Kultura"

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu informacyjno-sieciującym, które inauguruje działania składające się na program Bardzo Młoda Kultura w woj. łódzkim w 2020 r. Celem programu jest wzmacnianie roli edukacji kulturowej w Polsce oraz polepszenie współpracy między sektorami kultury i edukacji.

Rusza IV edycja budżetu obywatelskiego „ŁÓDZKIE NA PLUS”

Już 20 lutego startuje nabór projektów do IV edycji budżetu obywatelskiego „ŁÓDZKIE NA PLUS”. Zadania wyłonione w wyniku jego realizacji zostaną zrealizowane w roku 2021. Zarząd Województwa Łódzkiego przeznaczył na ten cel 8 milionów zł. Połowa tej kwoty zostanie przeznaczona na zadania wojewódzkie, natomiast pozostałe 4 mln zł rozdzielone zostaną między 24 powiaty. Zapraszamy na spotkania informacyjne w regionie.

Spotkanie informacyjne dla organizacji pozarządowych

W dniu 3 lutego przedstawiciele rawskich organizacji pozarządowych uczestniczyli w spotkaniu dotyczącym możliwości rozwoju organizacji poprzez wsparcie udzielane przez Regionalne Centrum Polityki Społecznej i Fundację Instytut Spraw Obywatelskich w Łodzi. Tematykę spotkania przybliżyli: pan Piotr Pietrzak z RCPS oraz pani Justyna Matusiak, INSPRO. Konkursy dotacyjne RCPS zostały już ogłoszone albo zostaną ogłoszone wkrótce, dlatego zaplanowano wspólny wyjazd na spotkanie informacyjne w dniu 12 lutego.

Spotkanie informacyjne dla organizacji pozarządowych

Zapraszamy rawskie organizacje pozarządowe na spotkanie z przedstawicielem Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 3 lutego 2020 r. o godz. 15.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Rawa Mazowiecka przy Pl. Piłsudskiego 5. Tematem spotkania będą konkursy dotacyjne dla NGO ogłaszane na podstawie przepisów ustawy o pożytku publicznym i o wolontariacie.

Konkursy Urzędu Marszałkowskiego

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zaprasza do zapoznania się z konkursami dotacyjnymi dla organizacji pozarządowych. Są to konkursy z dziedziny kultury i sztuki, kultury fizycznej oraz turystyki i krajoznawstwa.

Forum Organizacji Pozarządowych

W dniach 11-12 grudnia 2019 r. Marszałek Województwa Łódzkiego zaprasza przedstawicieli sektora pozarządowego oraz pełnomocników ds. organizacji pozarządowych z regionu łódzkiego na wydarzenie pn. Forum Organizacji Pozarządowych, które odbędzie się w INESS HOTEL ul. Wróblewskiego 19/23, 93-578 Łódź. Dwa dni Forum będą okazją do spotkania, dyskusji a także uczestnictwa w warsztatach kierowanych do osób na co dzień zaangażowanych w kształtowanie społeczeństwa obywatelskiego.

Konkursy dla organizacji pozarządowych

Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi ogłosi w grudniu i w I kwartale 2020 r. nabory w konkursach, w ramach których będzie można uzyskać dofinansowanie. W konkursach mogą wziąć udział organizacje pozarządowe z województwa łódzkiego. Więcej informacji znajdą Państwo w załączniku oraz na stronach Urzędu Marszałkowskiego oraz Regionalnego Centrum Polityki Społecznej.

Szkolenie dla organizacji pozarządowych

Temat istotny dla tych organizacji, które otrzymują dotacje w trybie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. We wtorek 3 grudnia odbędzie się szkolenie, w trakcie którego uczestnicy poznają zmienione wzory ofert, umów i sprawozdań. Zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 2 na godz. 15.00. Organizatorem szkolenia jest Rawskie Centrum Organizacji Pozarządowych.

Fundusz Inicjatyw Obywatelskich FIO edycja 2020

Narodowy Instytut Wolności Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego i Rawskie Centrum Organizacji Pozarządowych zapraszają organizacje pozarządowe (w tym kluby sportowe) na spotkanie informacyjne dotyczące Funduszu Inicjatyw Obywatelskich FIO edycja 2020. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 28 listopada 2019 r. o godz. 12.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Wyszyńskiego 7.

Szkolenie z rozliczenia dotacji

Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka Piotr Irla zaprasza organizacje pozarządowe na szkolenie pt. „Rozliczenie dotacji za rok 2019 na podstawie przepisów ustawy o pożytku publicznym i o wolontariacie”, które odbędzie się 5 listopada 2019 r. w godz. 16.00-19.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jana Pawła II w Rawie Mazowieckiej przy ul. Kard.St.Wyszyńskiego 7. Organizatorami są: Fundacja Instytut Spraw Obywatelskich i Rawskie Centrum Organizacji Pozarządowych.

Mikrogranty „Łódzkie na Plus” 2019

Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS we współpracy z Powiatem Opoczyńskim zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące programu Mikrogranty „Łódzkie na Plus” 2019. Spotkanie odbędzie się 25 września 2019 w godz. 15.00 – 17.30 w budynku Starostwa Powiatowego w Rawie Mazowieckiej, przy pl. Wolności 1. Od 23 września do 14 października 2019 będzie można składać wnioski o dofinansowanie lokalnych inicjatyw.

Rawa Gra Szanty

Pieśni żeglarskie nieodłącznie kojarzą się z wakacjami. W takim klimacie będzie przebiegał kolejny, szósty już festiwal "Rawa Gra Szanty". W sobotę o 17.00 rozpocznie go znakomita grupa North Cape, a po niej wystąpią kolejni artyści. Atrakcji nie zabraknie. Przybywajcie tłumnie - scena przy hali OSiR nad zalewem Tatar. Organizatorem wydarzenia jest rawskie stowarzyszenie Topory. Projekt otrzymał dofinansowanie z budżetu Miasta Rawa Mazowiecka.

2 Rawski Bieg po Trzeźwość

W imieniu organizatorów zapraszamy Państwa na 2 Rawski Bieg po Trzeźwość, który odbędzie się w niedzielę, 21lipca 2019r. nad rawskim zalewem. W programie wydarzenia oprócz biegu zaplanowano występy muzyczne a na zakończenie grill integracyjny w "Okrąglaku". Serdecznie zapraszamy.

Marsz dla Życia i Rodziny

Zapraszamy na święto życia, rodziny i radości, czyli Marsz dla Życia i Rodziny, który odbędzie się w Rawie Mazowieckiej 16 czerwca. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11.30 mszą św. w Kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP. Start marszu nastąpi o godz. 12.30 spod pomnika św. Jana Pawła II, finał jest przewidywany przy pomniku ks. prałata Mieczysława Iwanickiego.

Turniej siatkówki plażowej mężczyzn

MUKS Juvenia Rawa Mazowiecka i Urząd Miasta Rawa Mazowiecka zapraszają na TURNIEJ SIATKÓWKI PLAŻOWEJ MĘŻCZYZN (kat. open) O PUCHAR BURMISTRZA RAWY MAZOWIECKIEJ 2019.
Turniej odbędzie się 29 czerwca 2019 r. na boiskach plażowych OSiR ul. Tatar 1a w Rawie Mazowieckiej.
Zapisy będą przyjmowane od poniedziałku 17.06.2019r. do środy 26.06.2019 r. poprzez przesłanie zgłoszenia na adres mailowy: PlazowkaRawa@vp.pl.

Lato z Przymierzakami

Świetlica Środowiskowa zaprasza na akcję letnią „Lato z Przymierzakami” w terminie 24 czerwca – 19 lipca w godzinach 7.45 – 16.00
Dzięki zgromadzonym środkom w formie małego grantu i wsparciu Urzędu Miasta Rawa Mazowiecka świetlica zapewnia dzieciom bezpłatnie:
- cykl warsztatów w wioskach tematycznych „Dolina Rawki”
- wycieczkę 3-dniową dla dzieci starszych
- posiłki

Urodzony - by latać

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Rawskiej zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Rawianie Sukcesu". Bohaterem spotkania będzie płk pil. dr Paweł Marcinkowski - pilot F-16, laureat Buzdygana, zastępca Polskiego Narodowego Przedstawiciela Wojskowego przy SHAPE w NATO. Spotkanie odbędzie się 31 maja (piątek) o godz. 14.00 w Miejskim Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej, ul. Krakowska 6C. Serdecznie zapraszamy.

Zaproszenie na warsztaty

Biuro Programu "Niepodległa" zaprasza do udziału w bezpłatnych warsztatach przygotowujących do realizacji projektów w ramach nowego programu dotacyjnego "Koalicje dla Niepodległej". Środki z programu są przeznaczone dla samorządowych instytucji kultury i organizacji pozarządowych. Spotkanie odbędzie się w dniach 3-4 czerwca br. w Łodzi

Rawska Kraina Łagodności

Stowarzyszenie TOPORY zaprasza na „Rawską Krainę Łagodności”. Impreza odbędzie się 31 maja (piątek) w dworku Fundacji Fideo przy ul. Miłej 4. Wydarzenie uświetni wystawa malarska Agaty Majdy pt. „Forma w przestrzeni” oraz koncert Tomasza „GrOma” Paciorka. Artysta, który dał się poznać rawskiej publiczności przede wszystkim przy okazji szant, tym razem zagra utwory Jacka Kaczmarskiego, Starego Dobrego Małżeństwa i wielu innych.

Zmiana regulaminu Rawskiego Centrum Organizacji Pozarządowych

W związku ze zmianą regulaminu Rawskiego Centrum Organizacji Pozarządowych, poniżej umieszczono nowy aktualny regulamin.

Konsultacje dla organizacji pozarządowych

Organizacje pozarządowe będą mogły skorzystać z konsultacji dotyczących swoich projektów 4 i 25 czerwca 2019 r. (wtorki) w godz. od 16.00 do 19.00 w siedzibie RCOP ul. Armii Krajowej 2. Konsultacje będzie prowadzić pani Justyna Matusiak z Instytutu Spraw Obywatelskich INSPRO w Łodzi.

Szkolenie "Jak pisać projekty, które wygrywają?"

W dniach 22 i 23 maja br. przedstawiciele rawskich organizacji pozarządowych uczestniczyli w szkoleniu dotyczącym pisania projektów o dofinansowanie. Zajęcia były prowadzone przez panią Justynę Matusiak i miały formę warsztatową. Uczestnicy wspólnie zastanawiali się, jak określić cele projektu, grupę docelową czy rezultaty działania.

Szkolenie dla organizacji pozarządowych

Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka Piotr Irla zaprasza organizacje pozarządowe na szkolenie pt. „Jak pisać projekty, które wygrywają?”. Szkolenie odbędzie się 22 i 23 maja w Miejskim Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej przy ul. Krakowskiej 6c. Organizatorami są: Fundacja Instytut Spraw Obywatelskich i Rawskie Centrum Organizacji Pozarządowych. zapisy email: centrum@miastorawa.pl lub telefonicznie od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00 tel. 530 134 000.

Forum Liderów Ekonomii Społecznej

27 marca 2019 r. w Miejskim Domu Kultury im. Danuty Siedzikówny „Inki” ul. Krakowska 6c w Rawie Mazowieckiej odbyło się FORUM LIDERÓW EKONOMII SPOŁECZNEJ w Rawie Mazowieckiej. Było to pierwsze z cyklu spotkań dla liderów rawskich organizacji pozarządowych. Organizatorami forum byli: Fundacja Instytut Spraw Obywatelskich, Rawskie Centrum Organizacji Pozarządowych oraz Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął burmistrz Rawy Mazowieckiej Piotr Irla. Catering na wydarzeniu oferowała Rawsko-Bialska Spółdzielnia Socjalna Nadzieja i Praca zaś swoje produkty sprzedawał Zakład Aktywności Zawodowej.

Działania organizacji pozarządowych- Stowarzyszenie Liga Obrony Kraju

W ramach działań prowadzonych przez jedną z organizacji pozarządowych działających w Rawskim Centrum Organizacji Pozarządowych proponujemy zajęcia dla dzieci i młodzieży szkolnej w strzelnicy sportowej.

Forum Liderów Ekonomii Społecznej w Rawie Mazowieckiej

27 marca 2019r. w godz. 15.00-19.00 w Miejskim Domu Kultury przy ul. Krakowskiej 6c w Rawie Mazowieckiej odbędzie się Forum Liderów Ekonomii Społecznej w Rawie Mazowieckiej pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Rawa Mazowiecka Piotra Irli. Spotkanie przeznaczone jest dla organizacji pozarządowych z terenu miasta Rawa Mazowiecka. Jego celem jest aktywizacja organizacji pozarządowych i ukierunkowanie w uzyskiwaniu funduszy potrzebnych do prowadzenia działalności i podejmowania inicjatyw. Organizatorami wydarzenia są: Fundacja Instytut Spraw Obywatelskich, Rawskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi.
Zapisy prowadzone są do 22 marca 2019r. pod adresem email: centrum@miastorawa.pl lub telefonicznie od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00 pod nr tel: 530 134 000.

Rawskie Centrum Organizacji Pozarządowych oficjalnie rozpoczęło działalność

W dniu 11. stycznia 2019 r. przy ul. Armii Krajowej 2, otworzyliśmy Rawskie Centrum Organizacji Pozarządowych. Jest to jeden z kluczowych projektów rewitalizacyjnych – stanowiących podstawę Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Rawa Mazowiecka. Uroczystego otwarcia dokonała Pani Grażyna Dębska – Przewodnicząca Rady Miasta Rawa Mazowiecka, która podziękowała organizacjom pozarządowym za ich zaangażowanie w działalność na rzecz mieszkańców naszego miasta.

Spotkanie w sprawie logotypu Rawskiego Centrum Organizacji Pozarządowych

Dnia 20. września br. w siedzibie Urzędu Miasta Rawa Mazowiecka odbyło się spotkanie w sprawie wyboru logotypu Rawskiego Centrum Organizacji Pozarządowych. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele organizacji pozarządowych działających na terenie Rawy Mazowieckiej oraz pracownicy urzędu. Organizacje otrzymały propozycję wyboru spośród trzech wzorów logotypów. Większością głosów wybrano logotyp roboczo określony jako "puzzle". Wybrany logotyp zostanie przygotowany zgodnie z sugestiami osób zgromadzonych na spotkaniu.

Spotkanie z przedstawicielami NGO - jakie będzie centrum dla organizacji?

Wydział Rewitalizacji Urzędu Miasta Rawa Mazowiecka zorganizował spotkanie z przedstawicielami organizacji pozarządowych z terenu Rawy Mazowieckiej na spotkaniu w środę, 27 czerwca, ustalono zasady funkcjonowania centrum zlecono opracowanie logotypu Centrum, zaproponowano wymianę pomysłów oraz nawiązanie szerszej współpracy pomiędzy organizacjami i stowarzyszeniami w celu wymiany doświadczeń.

Spotkanie dla organizacji pozarządowych

Wydział Rewitalizacji Urzędu Miasta Rawa Mazowiecka zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu Rawy Mazowieckiej na spotkanie w sprawie Rawskiego Miejskiego Centrum Organizacji Pozarządowych. Na spotkanie zapraszamy w najbliższą środę, 27 czerwca, na godz. 15.00.

Banery

Kalendarium

Banery