Aktualności Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych 2014

Mistrzostwa Województwa w Pływaniu

W ostatni weekend  w Rawie Mazowieckiej na pływalni  Aquarium gościliśmy najlepszych pływaków Województwa Łódzkiego.  Honorowy patronat nad zawodami objęli Burmistrz Rawy Mazowieckiej Dariusz Misztal i Starosta Rawski Józef Matysiak.

W trakcie dwu dniowych zmagań na rawskiej pływalni  wystąpiło 127 zawodniczek i zawodników reprezentujących kluby : Nava Skierniewice, Jedynka Łódź, Trójka Łódź, Olimpijczyk Aleksandrów Łódzki, UKS Piątka Konstantynów Łódzki, UKS SP -190 Łódź.

Uczestnicy  rywalizowali w 36 konkurencjach.

Reprezentant  Olimpijczyka Aleksandrów Łódzki, Kamil Kaźmierczak  na dystansie  100 m stylem zmiennym z czasem 58,06 ustanowił  REKORD POLSKI  15-sto latków.  Za najlepszych uczestników  zawodów uznano Justynę Górską  UKS 5 Konstantynów Łódzki i Kacpra Perzanowskiego – Nava Skierniewice. Wyróżnieni zawodnicy otrzymali z rąk Burmistrza Rawy Mazowieckiej i  V-ce Starosty Rawskiego atrakcyjne  nagrody rzeczowe. Rawskie zawody stały na dobrym poziomie sportowym i organizacyjnym o czym świadczą pozytywne opinie członków Łódzkiego Okręgowego Związku Pływackiego. Liczymy że po tak udanym debiucie zawody podobnej rangi niebawem odbędą się po raz kolejny na rawskiej pływalni już z udziałem reprezentantów naszego miasta.

  • autor: Zbigniew Urbański, data: 2014-12-08

Szlachetna paczka w Rawie – rodziny czekają na pomoc

Stowarzyszenie WIOSNA, organizator SZLACHETNEJ PACZKI, na terenie naszego miasta poszukuje osób, które chciałyby zostać darczyńcami. Darczyńcą może zostać każdy, kto w czasie trwania projektu wejdzie na stronę www.szlachetnapaczka.pl, w znajdującej się tam bazie wybierze rodzinę potrzebującą (z Rawy lub z jej okolic) i przygotuje dla niej Paczkę, która będzie odpowiedzią na konkretne potrzeby tej rodziny.

O potrzebach darczyńca dowie się z opisu rodziny na stronie internetowej. Następnie, w trakcie finału projektu (13-14 XII 2014) przygotowaną przez siebie pomoc dostarczy do zorganizowanego przez wolontariuszy magazynu, (Biblioteka Powiatowa, ul. Niepodległości 8) by mogli oni przekazać pomoc wybranej przez darczyńcę rodzinie. Po przekazaniu Paczki rodzinie darczyńca otrzymuje swój prezent - relację z dostarczenia Paczki oraz z tego, jak na otrzymaną pomoc zareagowała rodzina.

Darczyńcy mogą przygotować Paczki w grupach – wraz ze swoją rodziną, przyjaciółmi, kolegami z pracy czy ze studiów. Darczyńcami zostają też całe klasy szkolne, firmy i działy większych firm. Chodzi o to, aby spełnić jak najwięcej potrzeb danej rodziny i by pomoc była dobrej jakości. Średnio Paczkę dla jednej rodziny przygotowuje około 30 osób.

Do projektu organizowanego na terenie naszego miasta zostały zakwalifikowane 64 rodziny .

Darczyńca to ktoś, kto do Paczki wkłada nie tylko konkretną pomoc, ale własne serce. Przyłącz się zostań darczyńcą!

Agata Popowicz – wolontariusz, lider projektu SZLACHETNA PACZKA na terenie Rawy Mazowieckiej (tel. +48 603 366 666)

  • data: 2014-12-02

Środa z Funduszami dla organizacji pozarządowych

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Łowiczu zaprasza do wzięcia udziału w spotkaniu informacyjnym pn.: „Środa z Funduszami dla organizacji pozarządowych”, które odbędzie się 3 grudnia 2014 w Miejskim Domu Kultury  w Rawie Mazowieckiej.

Spotkanie poprowadzi specjalista ds. Funduszy Europejskich Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Łowiczu. Do udziału zapraszamy osoby z terenu Podregionu Północnego Województwa Łódzkiego  (tj. z powiatu: łowickiego, kutnowskiego, łęczyckiego, rawskiego, skierniewickiego oraz miasta na prawach powiatu - Skierniewice).

Celem spotkania jest zaprezentowanie usług sieci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w latach 2014-2020 oraz możliwości aplikowania o środki w ramach Funduszy Europejskich na lata 2014 – 2020 na cele związane z działalnością organizacji pozarządowych

 

Termin spotkania

3  grudnia 2014 r. w godzinach 12:00 - 16:00

 

Miejsce

Miejski Dom Kultury w Rawie Mazowieckiej , ul. Krakowska 6C

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie go na adres e – mail Lokalnego Punktu Informacyjnego w Łowiczu: LPILowicz@lodzkie.pl lub dostarczenie do siedziby Punktu do dnia 1 grudnia 2014r. do godz. 12.00

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc o udziale w spotkaniu decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy!

Szczegółowe informacje nt. spotkania informacyjnego można uzyskać w:
Lokalnym Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich w Łowiczu
ul. Świętojańska 1, 99-400 Łowicz
tel.: 46 837 52 67, 46 837 72 29
email: LPILowicz@lodzkie.pl

Spotkanie informacyjne finansowane jest  ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu Państwa w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna na lata 2007-2013.

  • autor: OKZiS, data: 2014-11-27

Rawska Liga Pływacka II Edycja

22 listopada 2014 r. w  na rawskiej pływalni Aquarium odbyła się pierwsza „kolejka” II edycji Rawskiej Ligi Pływackiej. Do zawodów zgłosiła się rekordowa liczba 150 dzieci z rawskich szkół podstawowych i gimnazjów. Na trybunach zgromadziła się liczna grupa rodziców żywiołowo dopingujących swoje pociechy. Dziewczęta i chłopcy  w zależności od wieku   rywalizowali na dystansach 25 m i 50 m stylem dowolnym. Tegoroczna edycja RLP odbywa się na innych zasadach o których można przeczytać w regulaminie dostępnym w załączniku poniżej. Następne zawody pływackie zostaną przeprowadzone 10 stycznia 2015 r.

Poniżej prezentujemy zwycięzców poszczególnych kategorii ( załączniku dostępne są pełne wyniki pierwszej kolejki RLP).

dziewczęta

chłopcy

Szkoły Podstawowe – kl. I

Sara Bajon

Marcel Stefański

Szkoły Podstawowe – kl. II

Dominika Gałaj

Szymon  Budek

Szkoły Podstawowe – kl. III

Aleksandra Kośka

Wiktor Stefaniak

Szkoły Podstawowe – kl. IV

Maja Dziubińska

Łukasz Walasik

Szkoły Podstawowe – kl. V

Oliwia Włodarska

Maciej Mroziński

Szkoły Podstawowe – kl. VI

Aleksandra Budek

Mikołaj Kołodziński

Gimnazja - kl. I

Martyna Mantorska

Filip Rylski

Gimnazja - kl. II

Zuzanna Chylak

Szymon Staroń

Gimnazja - kl. III

Zuzanna Strach

Michał Kępa

 
  • autor: Zbigniew Urbański, data: 2014-11-27
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

następna strona »

Banery

Kalendarium

Banery