Aktualności

Skauci Europy zapraszają na grę miejską

Skauci Europy już po raz kolejny organizują grę miejską. Do udziału zapraszają dzieci z rodzicami. Gra miejska, która odbędzie się 14 listopada organizowana jest pod hasłem „Podchody z ks. Zienkowskim”. Zapisy odbywają się internetowo. Projekt współfinansowany jest przez Miasto Rawa Mazowiecka.

Więcej informacji znajdą Państwo w aktualnościach.

  • data: 2021-11-08

Gra miejska „Na tropie rawskiego skarbu” już w sobotę

Razem ze Skautami Europy zapraszamy do udziału w grze miejskiej , która odbędzie się w sobotę 26 czerwca. Gra pod hasłem „Na tropie rawskiego skarbu” rozpocznie się o godz. 10, a zakończy o godz. 13.00. Zapisy internetowe trwają do 23 czerwca. Projekt jest współfinansowany przez Miasto Rawa Mazowiecka.

Więcej informacji znajdą Państwo w aktualnościach.

  • data: 2021-06-22

Uliczna Gra Niepodległościowa

10 listopada 2019 r. harcerze zorganizowali w naszym mieście Uliczną Grę Niepodległościową. Na ulicach Rawy Mazowieckiej można było spotkać marszałka Józefa Piłsudskiego oraz generała Józefa Hallera. Żołnierze rodzącego się Wojska Polskiego rozbrajali Niemców, opatrywali rannych oraz szukali Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego. Organizatorami gry były 1. Szczep Rawski oraz 2. Szczep Rawski.

Skauci w świetlicy środowiskowej

28 czerwca w ramach akcji letniej w świetlicy środowiskowej w Rawie Mazowieckiej odbyły się zajęcia ze skautami ze Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego "Zawisza". Grupa 50 dzieci mogła poznać tajniki posługiwania się alfabetem Morse'a, sprawdzić celność rzucając do celu lub zwinność przychodząc pod kijem. Uczestnicy zajęć uczyli się także wiązać różne typy węzłów oraz poznawali gry skautowe.

Rawscy Skauci przygotowują się do Euromootu

To spektakularne wydarzenie, z udziałem kilku tysięcy młodzieży z Europy, Kanady i Stanów Zjednoczonych, będzie organizowane na przełomie lipca i sierpnia, tym razem we Włoszech. Wspólna międzynarodowa wędrówka zakończy się w Rzymie audiencją u papieża Franciszka. Skauci z Rawy i okolic będą wędrować wspólnie z rówieśnikami z Rumunii, Francji i Włoch. Jest to dla nich wyzwanie organizacyjne i finansowe.

Jubileuszowa gra niepodległościowa

W 100- lecie odzyskania niepodległości przez Polskę szefowie i szefowe z 1. i 2. Szczepu Rawskiego zorganizowali grę miejską pod hasłem “Symbole narodowe”. Wzięli w niej udział harcerze i harcerki z drużyn rawskich, a także młodzież z miasta - razem 50 uczestników. Rywalizujące zastępy tworzyli Polacy wcieleni do armii rosyjskiej lub niemieckiej.

Zaproszenie na grę uliczną z okazji Święta Niepodległości

Skauci Europy w dniu 11 listopada 2018 przeprowadzą na terenie miasta grę uliczną - rekonstrukcję wydarzeń z 11 listopada 1918 roku - można ją nazwać „Niepodległościowym happeningiem w śródmieściu”, na obszarze rewitalizacji.

Rawskie Bernardynki

Bernardynki Rawskie, czyli coroczna impreza organizowana przez Skautów dla Rawian odbyła się (8.09) na terenie Zamku Książąt Mazowieckich.

Zapraszamy na Rawskie Bernardynki.

Bernardynki Rawskie, czyli coroczna impreza organizowana przez Skautów dla Rawian odbędzie się już w najbliższą sobotę (8.09) na terenie Zamku Książąt Mazowieckich.

Harcerska Majówka

Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” zaprasza na Harcerską Majówkę .

Zapraszamy na Bernardynki

Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Hufiec Rawski wraz ze współorganizatorami zapraszają na Bernardynki na placu zamkowym w Rawie Mazowieckiej. Bernardynki odbędą się w niedzielę 10 września 2017 r. w godz. 14.30 - 17.30. Zapraszamy rodziców, dzieci i młodzież, a zwłaszcza tych, którzy zechcą wyjść na spotkanie z przygodą i zasilić szeregi rawskich zawiszaków. W programie szereg atrakcji dla ducha i dla ciała.

Banery

Kalendarium

Banery