Aktualności

W naszym przedszkolu odbył się konkurs na najpiękniejszy ekodeser.

Wszystkie przedszkolaki w każdej grupie miały za zadanie przygotować kolorowy ekodeser. W efekcie powstały: motyle, jeż, palmy, ryby itp. Wszystkie prace były kolorowe, piękne i smaczne. Jury w składzie rodziców postanowiło przyznać wszystkim pierwsze miejsce. Gratulujemy :)

Festyn Rodzinny

W dniu dzisiejszym w naszym przedszkolu odbył się Festyn Rodzinny pod hasłem "W Tęczowej Jedyneczce zdrowo jemy i ekosystemy poznajemy", podczas którego odbyło się podsumowanie projektu ekologicznego. Dzieci i rodzice mogli obejrzeć przedstawienie teatru "Nieduży" pt. " Jaś i Małgosia... co wydarzyło się w lesie". Rozstrzygnięto konkurs fotograficzny "W obiektywnie rodziny". Następnie przedszkolaki i ich rodzicie mogli wziąć udział w zabawach z animatorem.

Dziś wspólnie z "Wiewiórkami" pojechaliśmy na wycieczkę autokarową do Łodzi.

Najpierw zwiedziliśmy Palmiarnię, gdzie zobaczyliśmy wiele roślin z różnych stron świata. Najbardziej podobały się jednak ryby i żółwie.
Następnie wybraliśmy się do Ogrodu Botanicznego w którym podziwialiśmy rośliny, krzewy i drzewa. Najbardziej podobały nam się tulipanowe rabaty.

Wycieczka autokarowa na Podlas

W poniedziałek, 8 maja przedszkolaki z grupy „Krasnale” oraz „Biedronki” wybrały się na wycieczkę autokarową na Podlas do lasu. Na miejscu powitał nas leśniczy pan Tomasz Smierzchała, który oprowadził nas po lesie, zapoznał z drzewami, które tam rosną oraz opowiedział wiele ciekawostek o zwierzętach żyjących w lesie. Wiele radości sprawiły wszystkim wędrówki po leśnych ścieżkach. Dzieci z zainteresowaniem obserwowały otaczającą przyrodę.

Konkurs piosenki ekologicznej

W naszym przedszkolu odbył się konkurs piosenki ekologicznej w zakresie realizowanego projektu ekologicznego pt. "W Tęczowej Jedyneczce zdrowo jemy i ekosystemy poznajemy", który został opracowany w ramach konkursu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

W dniu 15 lutego "Krasnale" i "Żabki" wzięły udział w warsztatach kulinarnych

które zostały poprowadzone przez firmę Baby Club Cafe z Łodzi. Dzieci miały możliwość wcielenia się w rolę kucharza. Wszystkie przedszkolaki przygotowały samodzielnie pyszne zdrowe muffinki, które udekorowały, a następnie zjadły. Wspólne działania kulinarne były okazją do dobrej zabawy.

Inscenizacja do wiersza "Na straganie"

Dzieci z grupy "Wiewiórki" wspólnie z wychowawczyniami poszły do Miejskiego Żłobka w którym przedszkolaki zaprezentowały swoim młodszym kolegom i koleżankom inscenizację do wiersza "Na straganie". Po prezentacji dzieci ze żłobka wraz z Paniami zaprosiły nas do wspólnej zabawy.

"Wiemy, co jemy"

Dziś odbyła się kolejna impreza z cyklu "Wiemy, co jemy" tym razem dla dzieci 3 i 4-letnich z naszego przedszkola. "Wiewiórki" zaprezentowały swoją inscenizację do wiersza "Na straganie", a następnie dzieci przystąpiły do konkursów. Układały puzzle z pociętych elementów, malowały farbami kontury owoców, odgadywały zagadki słuchowe oraz wspólnie śpiewały piosenki o tematyce zdrowotnej.

„Wiemy, co jemy” dla dzieci pięcioletnich

W poniedziałek w naszym przedszkolu odbyła się już kolejna impreza zdrowotna pt. „Wiemy, co jemy” dla dzieci pięcioletnich. Gościliśmy w naszej placówce dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 „Niezapominajka” oraz dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3 „Bajkowy Zakątek”. Spotkanie rozpoczęło się występem grupy „Wiewióreczki”, która zaprezentowała inscenizację znanego wszystkim wiersza „Na straganie”.

Z myślą o witaminkach, postanowiliśmy zrobić sok jabłkowo- marchewkowy.

Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soku - sokowirówką , jego działaniem i utrwalały sobie zasady bezpieczeństwa. Następnie przedszkolaki kolejno podchodziły i samodzielnie wyciskały sok z jabłek i marchewki. Po skończonej pracy dzieci delektowały się jego smakiem. Sok wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był przez dzieci.

Wycieczka autokarowa do Nadleśnictwa w Spale

Przedszkolaki z grupy „Wiewiórki” oraz „Rybki” wybrały się na wycieczkę autokarową do Nadleśnictwa w Spale. Na miejscu powitał nas leśniczy, który oprowadził nas po lesie, zapoznał z drzewami, które tam rosną oraz opowiedział wiele ciekawostek o zwierzętach żyjących w lesie. Wiele radości sprawiły wszystkim wędrówki po leśnych ścieżkach. Dzieci z zainteresowaniem obserwowały otaczającą przyrodę oraz gromadziły dary lasu, które po powrocie do przedszkola umieszczone zostały w kąciku przyrody.

Targ owocowo–warzywny

"Pszczółki" i "Wiewiórki" wybrały się na targ owocowo – warzywny. Podczas wycieczki przedszkolaki utrwaliły wiadomości zdobyte podczas zajęć w przedszkolu – oglądały różne gatunki owoców i warzyw, porównywały ich wygląd, rozpoznawały i nazywały, przypomniały sobie o ich wartościach odżywczych niezbędnych do właściwego funkcjonowania organizmu.

Banery

Kalendarium

Banery