Gwiazdy

Gwiazdy

Nocny Kochanek
W warstwie muzycznej to klasyczny heavy metal inspirowany gigantami gatunku, co słychać na pierwszy rzut…ucha. Tekstowo - mają być jaja, a utwory koniecznie muszą opierać się na faktach, czasami nawet autentycznych… Wykorzystując humor, dystans do świata, pastisz i gry językowe, Nocny Kochanek rysuje obraz polskiej subkultury metalowej, ale nie tylko. Członkami zespołu są Krzysiek Sokołowski (wokal), Arkadiusz Majstrak (gitara), Artur Pochwała (bas), Robert „Kazon” Kazanowski (gitara) i Artur Żurek (perkusja).

 

  • nocny_kochanek_2_fot. Albert Gula

Grupa powstała w 2012, jako alter ego Night Mistress. Wówczas reżyser Bartek Walaszek poprosił zespół o nagranie utworu o legendarnym już Docencie. „Minerał Fiutta” znalazł się w pełnometrażowej kreskówce „Kapitan Bomba - Zemsta Faraona” i do tej pory pozostaje hymnem zespołu, skandowanym przez publikę na każdym koncercie. Zespół miał być chwilowym żartem i oddechem od poważnego grania w Night Mistress. Gdy okazało się, że rozbawił także publiczność, a i członkowie grupy czuli się lepiej w jajcarskim wydaniu, został z chłopakami na dłużej.

W 2015 roku ukazała się pierwsza płyta studyjna Nocnego Kochanka o tajemniczym tytule „Hewi Metal”. Metalowa brać podzieliła się na kochających Kochanka i na tych, dla których żarty z metalu to żenada i przesada. Dzięki tej drugiej opinii powstał przekorny utwór tytułowy wydanej w styczniu 2017 roku drugiej płyty Nocnego Kochanka „Zdrajcy Metalu”, zaś album o tym samym tytule zyskał status złotej płyty po roku intensywnej promocji, bez wsparcia dużej wytwórni i wielkich stacji radiowych. To stali bywalcy Oficjalnej Listy Sprzedaży płyt w Polsce, gdzie wyprzedzają bez problemu Metallikę, czy rankingu Turbo Top Antyradia i kilkudziesięciu innych zestawień mediów muzycznych. Hasło "sold out" (wyprzedane) pojawia się na ich plakatach już tak często, że często pojawiają się pytania, co to za support. Przez kilka lat grania zaliczyli już największe sceny klubowe i festiwalowe w Polsce, ale nie wstydzą się i lubią wracać też do tych najmniejszych. Występ na Pol’and’Rock Festiwal 2018 w Kostrzynie nad Odrą zgromadził rekordową liczbę publiczności.  W październiku 2020 roku album „Randka w Ciemność” uhonorowany został najważniejszą nagrodą muzyczną w kraju – Fryderykiem w kategorii najlepszy album roku w kategorii metal. 
24 września 2021 ukazał się nowy album zespołu Nocny Kochanek – „Stosunki Międzynarodowe” a we wrześniu 2022 roku odbyła się premiera czwartego autorskiego albumu zespołu pod tytułem „O Jeden Most Za Daleko”. Jest to płyta eklektyczna, stanowiąca dość szeroki przekrój muzyki rockowo-metalowej - od akustycznych rockowych klimatów w stylu Boston, poprzez rock and rolla à la Van Halen, klasykę typową dla Iron Maiden i Judas Priest, po bardziej agresywne granie spod znaku Iced Earth czy Metalliki.

 

Enej

Enej 

ENEJ to polski zespół rockowo-folkowy założony w 2002 roku w Olsztynie przez braci Piotra i Pawła Sołoducha oraz ich przyjaciela Łukasza Kojrysa (obecnego managera zespołu). Nazwa zespołu pochodzi od imienia głównego bohatera "Eneidy" Iwana Kotlarewskiego, która jest jednym z najważniejszych dzieł literatury ukraińskiej, a Enej - główny bohater - to wesoły Kozak podróżujący po świecie.      

 

 

  • Promo 3 Fot. Michał Zdanowicz zespół ENEJ_

Przełomowym okazał się rok 2005, kiedy w zespole pojawiła się nowa twarz - Mirosław „Mynio” Ortyński, który wraz z Piotrem „Lolkiem” Sołoduchą stworzył niepowtarzalny duet zarówno sceniczny, jak i twórczy. Mniej więcej od tego okresu kształtował się i precyzował styl muzyczny zespołu - niezwykle energetyczna muzyka na pograniczu folku i ska, wzmocniona rockowym brzmieniem oraz niezmiennie ukraińską nutą. Wyjątkowy charakter zespołu ENEJ, jego niezwykła energia, melodyjne kompozycje i bliski kontakt ze słuchaczem zostały wielokrotnie docenione, co zaowocowało nagrodami, które muzycy od lat dołączają do bogatej kolekcji.

Należą do nich między innymi: nagrody główna i internetowa podczas konkursu SuperPremiery 2012, Największy Przebój Roku podczas TopTrendy Festiwal 2013, trzy nagrody Eska Music Awards, Super Jedynka w kategorii super zespół w 2015 roku oraz wielokrotnie przebój lata radia RMF FM. Dowodem uznania są także dziesiątki milionów odsłon na portalach, jak np.YouTube.  Obecnie ENEJ prowadzi intensywną działalność koncertową niezmiennie ciesząc się popularnością w każdym miejscu, do którego podróżuje.

Mirami
Mirami (ukr. Мірамі) – powstała w 2010 roku ukraińska grupa muzyczna wykonująca muzykę pop, dance, house. Rozgłosu przysporzył zespołowi singiel „Sexualna”, nagrany z udziałem rapera VovaZIL'Vova. Utwór ten w swoim czasie był bardzo popularny w polskich klubach i dyskotekach.                                                                                      

 

  • Mirami 02 Zespół

We wrześniu 2011 nakładem Magic Records ukazał się debiutancki album grupy – „Miramimania”, który uzyskał status złotej płyty. Skład zespołu kilkukrotnie się zmieniał, a nowe wokalistki wybierane były na drodze castingu. Ostatni, siódmy skład zespołu, stanowią Maria Iwaśkewycz (Марія Іваськевич), Oksana Pidwyszenna (Оксана Підвишенна) i Julia Hutnyk (Юлія Гутник).

Banery

Kalendarium

Banery