Rawa Gra Rap

PEJA
Peja, właśc. Ryszard Waldemar Andrzejewski (ur. 17 września 1976 w Poznaniu) – polski raper, autor tekstów i producent muzyczny, a także przedsiębiorca. Dla jednych jest pasjonatem hip-hopu, inni oceniają go przez pryzmat kontrowersyjnych i szczerych do bólu wypowiedzi. Jednak zarówno ci pierwsi, jak i drudzy, muszą przyznać jedno: Peja to jeden z najważniejszych raperów w historii polskiego hip-hopu. I kto wie, czy nie najbardziej rozpoznawalny.  Założyciel formacji Slums Attack i wytwórni RPS Enterteyment. Laureat Fryderyka, nagrody Yach Film Festiwal, a nawet srebrnej odznaki Polskiego Związku Judo. W „Antologii Polskiego Rapu” napisano o nim, że „wśród fanów oraz innych twórców Peja ceniony jest za ogromną konsekwencję, upór, ale też za wiedzę hiphopową”.       Członek grupy hip-hopowej Slums Attack, której był współzałożycielem. W latach 2011–2015 współwłaściciel marki odzieżowej Terrorym. Jego albumy rozeszły się w nakładzie ponad pół miliona egzemplarzy w Polsce. Współpracował ponadto z wykonawcami takimi jak Sweet Noise, Onyx, Ice-T, Jeru the Damaja, Masta Ace, AZ czy Young Multi i Young Igi.

 

  • 1D2A976B-CA89-43C5-BEEF-89CE396E1EFC Zdjęcie Wykonawcy PEJA

Jako raper ustanowił rekord i, wraz z Tede, stał się artystą z największą liczbą albumów w historii, które zadebiutowały na Polskiej liście przebojów – OLiS.  W 2011 został sklasyfikowany na 1. miejscu listy 30 najlepszych polskich raperów według magazynu „Machina”. Publikacje na temat jego twórczości ukazały się m.in. w czasopismach „The New York Times” i „The Source”. W 2014 został nagrodzony statuetką Złotej Felgi za całokształt twórczości w polskim hip-hopie.


Rude N!ggaz
Nowy undergroundowy duet rapowy inspirowany środkowo-wschodnią kulturą i słowiańskim przykucem na pełnej stopie.

Ich wersy są przesiąknięte zapachem rosołu i samogonu wujka. Za brzmienie debiutanckiego albumu zespołu pt. Słowiańskie Gargulce odpowiada legenda - O.S.T.R. To gwarantuje muzykę spod najlepszej ręki w połączeniu z nieoczywistymi linijkami. Czy jest to najbardziej polski album tej dekady? O tym przekonamy się już wkrótce.

 

Banery

Kalendarium

Banery