Pozostałe atrakcje

POZOSTAŁE ATRAKCJE

MOTOPARADA
W niedzielę, 29 maja motocykliści będą dojeżdżać indywidulanie na parking przy kaplicy Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata by o godz. 11.30 wziąć udział we mszy św. w intencji motocyklistów. 
O godz. 12:30 przez miasto przejedzie parada motocyklowa. Poprowadzą ją członkowie Rawskiego Klubu Motocyklowego oraz miłośnicy jednośladów z terenu województwa łódzkiego.

  • Motocykle2

Przejazd motocyklistów odbędzie się ulicami: K. Wielkiego, Jerozolimską, Warszawską, przez Pl. J. Piłsudskiego, Krakowską, Mickiewicza, przez Pl. Wolności, T. Kościuszki, Tomaszowską, przez Rondo Jana Pawła II, Katowicką aż do obiektu hotelowego Tatar. Przyjazd na miejsce parkowania około godz. 13.15. Około godz. 14.30 motocykliści zaczną opuszczać indywidualnie lub małymi grupkami miejsce parkowania. Będą się poruszać zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego.
Parada motocyklowa będzie doskonałą okazją do podziwiania pięknych maszyn, rozmowy z motocyklistami i wykonania pamiątkowego zdjęcia.

Muzeum Ziemi Rawskiej zachęca, by wrócić do domu z Dni Rawy z pamiątkową monetą. Odwiedzając muzealne stoisko będziecie mieli okazję wybić ją własnoręcznie. Najmłodsi będą mogli ułożyć muzealne puzzle, a także wziąć udział w konkursie wiedzy o Rawie. Dla uczestników zabaw przewidziane są drobne upominki. 

  • kiermasz1

Kiermasz książek
Tradycją stało się, że jedną z atrakcji święta naszego miasta jest Kiermasz Książek organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Woluminy będzie można nabyć już za symboliczną złotówkę, nowsze – po 5 zł. Bibliotekarze zadbają także o atrakcje dla dzieci. Kreatywne stoliczki wypełnią się grami i malowankami. Mini teatrzyk z uwielbianymi przez milusińskich kolorowymi pacynkami zamieni się natomiast w okolicznościową fotobudkę.  

Mecz Polska – Ukraina
Towarzyski mecz rozegrany zostanie na stadionie OSiR przy ul. Zamkowej. W składzie Polski zobaczymy na murawie m. in.: Jacka Bąka, Grzegorza Piechnę, Andrzeja Michalczuka.
Sportowej imprezie towarzyszyć będzie zbiórka charytatywna na rzecz „Rawa dla Ukrainy”.

 

Turniej tenisa ziemnego

  • Tenis1

Turniej Otwarcia Sezonu o Puchar Burmistrza Rawy Mazowieckiej jest organizowany przy okazji obchodów święta miasta od 15 lat. Jest to oficjalne otwarcie sezonu tenisowego na otwartych kortach ziemnych. 
Początek zawodów 28 maja (sobota) godz. 10.00. Planowane zakończenie 29 maja godz. 12.00 – 13.00. Turniej odbędzie się na kortach miejskich przy hali sportowej Tatar.
Szczegółowe informacje na temat turnieju - Bartosz Kruszona tel. 696 816 340.

  • Wędkarze1

Otwarte zawody wędkarskie
Zawody wędkarskie odbędą się w dniu 29 maja w godz. 6.00 – 15.00 na wodach zalewu Tatar. Organizatorem zawodów jest Koło Miejskie Polskiego Związku Wędkarskiego w Rawie Mazowieckiej. Szczegółowe informacje na temat zawodów Mirosław Stefański (Prezes) tel. 721 878 016. 

Koleją Wąskotorową na Dni Rawy!

Ostatni raz pociągi Kolei Wąskotorowej Rogów-Rawa-Biała gościły w naszym mieście w roku 2019 ciesząc się dużym zainteresowaniem podróżnych. Dzięki zaplanowanym na ten rok pracom torowym już 28 maja kursy Kolei Wąskotorowej uświetnią obchody Dni Rawy 2022.  Będzie to okazja do podróży zabytkową koleją i przypomnienia sobie minionego klimatu sprzed lat.

Pociągi będą odjeżdżać z dworca kolejowego przy ul. Kolejowej w Rawie Mazowieckiej  w sobotę 28 maja o godzinie 11:00, 13:30 i 16:00. Odjazdy z Białej Rawskiej będą o godz.12:15, 14:40 i 17:10. W Rawie Mazowieckiej wsiąść do pociągu będzie można również na przystanku Zamkowa Wola, który jest położony przy ulicy Batorego. Przejazd z Rawy do Białej Rawskiej i z powrotem zajmuje ok. 2 godzin. Bilety będzie można nabyć u konduktora w pociągu (bez dodatkowych opłat).

Bilet normalny na trasie Rawa Mazowiecka-Biała Rawska i Biała Rawska – Rawa Mazowiecka kosztować będzie 25 zł. W pociągach honorowane będą ulgi ustawowe, uczniowie oraz posiadacze Karty Dużej Rodziny za bilet zapłacą 15,75 zł zaś dzieci do lat 4 podróżować będą bezpłatnie. Kursy pociągów zostały uruchomione we współpracy z Urzędem Miasta Rawa Mazowiecka. Więcej informacji o Kolei Rogowskiej.

Wesołe miasteczko
Przez cały weekend (28-29.05) na terenie OSiR będzie można skorzystać z atrakcji wesołego miasteczka. Zapraszamy! 

Banery

Kalendarium

Banery