UM Rawa Mazowiecka

Kalendarz, imieniny

Piątek, 22 Marca 2019, Imieniny: Katarzyny, Bogusława, Bogusławy

Ułatwienia dostępu

Animacja

Ścieżka nawigacyjna

Sprawdź pogodę

Menu

Dodatkowe linki

Banery

https://www.facebook.com/UMRawaMazowiecka
System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez

Banery

wirtualny spacer Rawa Mazowiecka

Podmenu

Treść strony

Małgorzata Szejnert gościem rawskiego klubu książki

Reportażystka, pisarka, opiekunka i mentorka wybitnych reporterów młodego pokolenia (m.in. Jacek Hugo-Bader, Wojciech Tochman) zaszczyci swoją obecnością spotkanie organizowane przez rawski Dyskusyjny Klub Książki. Wiele mówi się w tym roku o polskiej drodze do niepodległości, niedawno w naszym mieście uroczyście obchodziliśmy 11 Listopada, przypominając walkę przeszłych pokoleń o powrót Polski na mapę Europy.

W tym kontekście warto wspomnieć, że Małgorzata Szejnert została odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w budowaniu niezależnej prasy w Polsce. Nie jest to jedyne wyróżnienie na koncie pisarki. Była też dwukrotnie wśród finalistów Literackiej Nagrody Nike. Została również uhonorowana Nagrodą Osobną za niepowtarzalny charakter twórczości w ramach Nagrody Literackiej Gdynia. Natomiast już za kilkanaście dni odbierze nagrodę Stowarzyszenia Mediatory i Koła Naukowego Studentów Dziennikarstwa UJ, za całokształt pracy dziennikarskiej. Tak zdecydowali studenci dziennikarstwa z całej Polski, przyznając jej tytuł AuTORytetu. Profesjonalizm, rzetelność oraz najwyższe standardy to wizytówka Małgorzaty Szejnert.

Najbliższy czwartek (22 listopada), godzina 17.00, Miejska Biblioteka Publiczna – rzadka okazja do spotkania na żywo z Małgorzatą Szejnert, podpytania o warsztat pracy, inspiracje, wartości, wolność… Zapraszamy, w ślad za rawskim Dyskusyjnym Klubem Książki.
 

  • autor: WRGPiIE

wstecz

Baner

Program ograniczania niskiej emisji

Banery

Logo Unii Europejskiej
WFOŚiGW w Łodzi
https://www.rawamazowiecka.pl/2876,nfosigw
czujniki powietrza- Rawa Mazowiecka
Podatki lokalne na 2019 rok
baner Rawska e-oświata
Baner prowadzący do projektu: Poprawa warunków bazy oświatowej na terenie miasta Rawa Mazowiecka
Projekt: Budowa i wdrożenie Systemu Informacji Przestrzennej Miasta Rawa Mazowiecka wraz z utworzeniem metadanych dla zbiorów i usług danych przestrzennych z tematu "zagospodarowanie przestrzenne"
baner strona rewitalizacja
Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019

Miasta partnerskie

Zapraszamy Państwa do poznania miast partnerskich Rawy Mazowieckiej

E-kartki

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.