UM Rawa Mazowiecka

Kalendarz, imieniny

Piątek, 22 Marca 2019, Imieniny: Katarzyny, Bogusława, Bogusławy

Ułatwienia dostępu

Animacja

Ścieżka nawigacyjna

Sprawdź pogodę

Menu

Dodatkowe linki

Banery

https://www.facebook.com/UMRawaMazowiecka
System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez

Banery

wirtualny spacer Rawa Mazowiecka

Podmenu

Treść strony

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Oficjalną  część  obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Rawie Mazowieckiej  rozpoczęto przed Miejskim Domem Kultury, gdzie złożono wiązanki pod tablicą pamiątkową Danuty Siedzikówny „INKI”. Wiązanki składali: w imieniu Burmistrza Miasta Piotra Irli i mieszkańców Rawy Mazowieckiej Zastępca Burmistrza Miasta Artur Piotrowski, Przewodnicząca Rady Miasta Grażyna Dębska, Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Jolanta Kosińska, Senator RP Rafał Ambrozik, Wójt Gminy Rawa Mazowiecka Michał Michalik, Stowarzyszenie Patriotyczna Rawa, Komitet Prawa i Sprawiedliwości w Rawie Mazowieckiej. Dalsza część uroczystości odbyła się w Miejskim Domu Kultury gdzie prelekcję o Żołnierzach Niezłomnych wygłosił dr Marcin Broniarczyk Zarządca Muzeum Ziemi Rawskiej.

Kolejnym punktem uroczystości była gala VI Konkursu Historycznego o Żołnierzach Wyklętych „Żołnierze Niezłomni” zorganizowanego przez: Burmistrza Miasta Rawa Mazowiecka Piotra Irlę, Muzeum Ziemi Rawskiej oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Łodzi. Konkurs historyczny odbył się pod patronatem Dyrektora Oddziału IPN w Łodzi Dariusza Roguta i Burmistrza Miasta Rawa Mazowiecka Piotra Irli.

Konkurs Historyczny o Żołnierzach Wyklętych „Żołnierze Niezłomni” zorganizowany już po raz szósty cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 124 uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych w szkołach podstawowych w powiecie rawskim. Do II etapu zakwalifikowało się 32 uczniów, z którego wyłoniono trzech najlepszych. Uczniowie II etapu konkursu historycznego oraz ich opiekunowie otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Burmistrza Miasta Piotra Irlę oraz dyplomy. Nagrody w postaci pakietów oraz gier historycznych ufundowanych przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Łodzi otrzymała każda szkoła. Kolejną nagrodą dla opiekunów i uczniów ufundowaną przez Senatora RP Rafała Ambrozika jest wycieczka do Sejmu i Senatu oraz Pałacu Prezydenckiego.

Laureatami VI Konkursu Historycznego o Żołnierzach Wyklętych „Żołnierze Niezłomni” którzy otrzymali nagrody rzeczowe zostali:
I miejsce – Aleksandra Michalska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Rawie Mazowieckiej,
II miejsce – Magdalena Machałowska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Rawie Mazowieckiej,
III miejsce – Patryk Grzyb ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Rawie Mazowieckiej.
Najmłodszy uczeń, który wziął udział w konkursie to uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Rawie Mazowieckiej Marcel Lemański. Uczniowie, którzy otrzymali największą ilość punktów i zostali wyróżnieni i nagrodzeni to: Jan Włodarski (Szkoła Podstawowa nr 4 w Rawie Mazowieckiej), Wioletta Darnowska (Zespół Szkół w Sadkowicach), Julia Kudaj (Szkoła Podstawowa w Białej Rawskiej), Klaudia Cybulska (Szkoła Podstawowa w Regnowie).

To dzięki opiekunom, ich zaangażowaniu i pracy w przygotowanie uczniów do VI Konkursu Historycznego O Żołnierzach Wyklętych „Żołnierze Niezłomni” uczniowie osiągnęli tak duże sukcesy. Szczególne podziękowania, za trud włożony w edukację, za ofiarną pracę i cierpliwość należą się nauczycielom: Panu Krzysztofowi Kopce ze Szkoły Podstawowej w Białej Rawskiej, Pani Urszuli Piotrowskiej ze Szkoły Podstawowej z Regnowa, Pani Teresie Łuckiej i Pani Beacie Rzeźnickiej ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Rawie Mazowieckiej, Panu Bogdanowi Batorkowi ze Szkoły Podstawowej w Cielądzu, Panu Radosławowi Kowalczykowi z Zespołu Szkół Podstawowych w Sadkowicach, Pani Barbarze Gmaj i Panu Marcinowi Langowskiemu ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Rawie Mazowieckiej, Pani Marii Fastyn, Pani Małgorzacie Lewandowskiej i Pani Sylwii Bajerowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Rawie Mazowieckiej oraz Pani Annie Grzyb ze Szkoły Podstawowej w Boguszycach.

Uroczystość uświetnił występ  Bartosza Kurowskiego „Czas Niepodległości”.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy ogromnej wiedzy i zapraszamy do udziału w kolejnym konkursie za rok.

 

  • autor: M. Janeczek

fot. Z. Urbański

wstecz

Baner

Program ograniczania niskiej emisji

Banery

Logo Unii Europejskiej
WFOŚiGW w Łodzi
https://www.rawamazowiecka.pl/2876,nfosigw
czujniki powietrza- Rawa Mazowiecka
Podatki lokalne na 2019 rok
baner Rawska e-oświata
Baner prowadzący do projektu: Poprawa warunków bazy oświatowej na terenie miasta Rawa Mazowiecka
Projekt: Budowa i wdrożenie Systemu Informacji Przestrzennej Miasta Rawa Mazowiecka wraz z utworzeniem metadanych dla zbiorów i usług danych przestrzennych z tematu "zagospodarowanie przestrzenne"
baner strona rewitalizacja
Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019

Miasta partnerskie

Zapraszamy Państwa do poznania miast partnerskich Rawy Mazowieckiej

E-kartki

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.