UM Rawa Mazowiecka

Kalendarz, imieniny

Czwartek, 25 Kwietnia 2019, Imieniny: Marka, Jarosława, Erwiny

Ułatwienia dostępu

Animacja

Ścieżka nawigacyjna

Sprawdź pogodę

Menu

Dodatkowe linki

Banery

https://www.facebook.com/UMRawaMazowiecka
System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez

Banery

wirtualny spacer Rawa Mazowiecka

Podmenu

Treść strony

8 kwietnia - list do Rodziców

Drodzy Rodzice, od dnia 8 kwietnia 2019 r. , o ile dzisiaj nie dojdzie do porozumienia między rządem a nauczycielami, pracownicy rawskich szkół i przedszkoli przystępują do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej. Miasto Rawa Mazowiecka, jako organ prowadzący, nie jest stroną tego sporu.

Do akcji, według danych referendalnych przeprowadzonych w naszym mieście, za przystąpieniem do strajku opowiedziało się ok. 90 % kadry pedagogiczno-administracyjnej szkół i przedszkoli.

W związku z powyższym dyrektorzy placówek oświatowych nie będą w stanie zapewnić opieki wszystkim uczniom podczas strajku. Zajęciami opiekuńczymi będą objęte te dzieci, których rodzice zadeklarowali ich obecność w szkołach i przedszkolach.

Rodzice, którzy postanowili pozostawić dzieci w domu będą mogli skorzystać z organizowanych w placówkach kulturalnych i sportowych miasta tj. Miejskim Domu Kultury, Miejskiej Bibliotece Publicznej, Muzeum Ziemi Rawskiej i Ośrodku Sportu i Rekreacji (hala Tatar i hala Milenium) zajęć rekreacyjno-sportowych i artystycznych. Zajęcia będą odbywać się w godz. 9-12. Prowadzone będą również zajęcia opiekuńcze w Świetlicy Środowiskowej przy ul. Miłej w godz. 8-18.

Jako pracodawca do wszystkich rodziców, pracowników urzędu, którzy nie mają z kim pozostawić dziecka w domu w czasie akcji strajkowej wystąpiłem z propozycją przyprowadzenia dzieci w tych dniach do pracy. Zachęcam wszystkich rawskich pracodawców do podobnych rozwiązań w zakładach pracy.

Powyższe działania mają na celu zminimalizowanie skutków ewentualnego strajku. Bardzo proszę Rodziców o wyrozumiałość dla zaistniałej sytuacji.

Zapewniam również Państwa, że egzaminy gimnazjalne i po szkole podstawowej w Rawie Mazowieckiej odbędą się w wyznaczonych terminach.

Piotr Irla
Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka

 

wstecz

Baner

Program ograniczania niskiej emisji

Banery

Logo Unii Europejskiej
WFOŚiGW w Łodzi
https://www.rawamazowiecka.pl/2876,nfosigw
czujniki powietrza- Rawa Mazowiecka
Podatki lokalne na 2019 rok
baner Rawska e-oświata
Baner prowadzący do projektu: Poprawa warunków bazy oświatowej na terenie miasta Rawa Mazowiecka
Projekt: Budowa i wdrożenie Systemu Informacji Przestrzennej Miasta Rawa Mazowiecka wraz z utworzeniem metadanych dla zbiorów i usług danych przestrzennych z tematu "zagospodarowanie przestrzenne"
baner strona rewitalizacja
Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019

Miasta partnerskie

Zapraszamy Państwa do poznania miast partnerskich Rawy Mazowieckiej

E-kartki

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.