UM Rawa Mazowiecka

Kalendarz, imieniny

Środa, 26 Czerwca 2019, Imieniny: Jana, Pawła, Dawida

Ułatwienia dostępu

Animacja

Ścieżka nawigacyjna

Sprawdź pogodę

Menu

Dodatkowe linki

Banery

https://www.facebook.com/UMRawaMazowiecka
System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez

Banery

wirtualny spacer Rawa Mazowiecka

Treść strony

Dni Rawy z udziałem gości z Węgier i Czech

Dni Rawy były okazją do spotkań z władzami miast partnerskich naszego miasta. Goście z węgierskiego Nyirbator oraz z czeskich Boskovic bawili się razem z publicznością, obejrzeli też nasze miasto, odwiedzając m.in. wyremontowane muzeum i nową wystawę na baszcie, miejski park, halę sportową, basen i zrewitalizowany kościół pw. NP NMP.

Mało kto wie, ale Węgrzy pomogli Polsce w trakcie wojny polsko-bolszewickiej 1920 roku, wysyłając młodemu państwu polskiemu wagony pełne amunicji. Delegacja z burmistrzem Antalem Mate, wiceburmistrzem Arturem Piotrowskim oraz wiceprzewodniczącym Rady Miasta Skierniewice Dariuszem Chęcielewskim złożyła kwiaty pod tablicą na skierniewickim dworcu upamiętniającą ten ważny epizod w historii naszych narodów. W krótkiej uroczystości wzięła także udział delegacja z Boskovic z wiceburmistrzem Lukasem Holikiem oraz kierownik Biura Rady Miasta Skierniewice Magdalena Krawczyńska i wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei - Sławomir Sidor.

Na święto Rawy przyjechali też, tak jak i w ubiegłych latach, motocykliści z Węgier. Wspólnie z Rawskim Klubem Motocyklowym pojechali w sobotniej paradzie, a potem korzystali z atrakcji naszej imprezy. Oba języki – polski i węgierski – do najłatwiejszych nie należą, a mimo to wzajemne kontakty i spotkania odbywają się regularnie od wielu lat z dużym zaangażowaniem z obu stron.

 

  • Foto Milejka
  • Foto Milejka
  • Foto Milejka

wstecz

Baner

Program ograniczania niskiej emisji

Banery

Logo Unii Europejskiej
WFOŚiGW w Łodzi
https://www.rawamazowiecka.pl/2876,nfosigw
czujniki powietrza- Rawa Mazowiecka
Podatki lokalne na 2019 rok
baner Rawska e-oświata
Baner prowadzący do projektu: Poprawa warunków bazy oświatowej na terenie miasta Rawa Mazowiecka
Projekt: Budowa i wdrożenie Systemu Informacji Przestrzennej Miasta Rawa Mazowiecka wraz z utworzeniem metadanych dla zbiorów i usług danych przestrzennych z tematu "zagospodarowanie przestrzenne"
baner strona rewitalizacja
Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019

Miasta partnerskie

Zapraszamy Państwa do poznania miast partnerskich Rawy Mazowieckiej

E-kartki

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.