UM Rawa Mazowiecka

Kalendarz, imieniny

Środa, 26 Czerwca 2019, Imieniny: Jana, Pawła, Dawida

Ułatwienia dostępu

Animacja

Ścieżka nawigacyjna

Sprawdź pogodę

Menu

Dodatkowe linki

Banery

https://www.facebook.com/UMRawaMazowiecka
System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez

Banery

wirtualny spacer Rawa Mazowiecka

Treść strony

Złoto Mistrzostw Polski dla naszej sztafety

Trwa dobra passa podopiecznych Jarosława Wasiaka. Z Mistrzostw Polski PZLA w Krakowie wrócili ze złotem na szyi. Sztafeta w składzie: Maciej Budziński, Magdalena Ciołak, Natalia Kowalska i Szymon Staroń zwyciężyła na dystansie 4x800m mix w kategorii juniorów. Na mecie zameldowała się 6 s przed kolejną sztafetą - drużyną Podlasie Białystok.

Trochę statystyki: jest to czwarty medal Mistrzostw Polski w karierze dla Magdy Ciołak, trzeci dla Szymona Staronia, drugi dla Maćka Budzińskiego, pierwszy dla Natalii Kowalskiej. To też 16. medal w MP w historii klubu MLUKS RAWA, a trzeci w tym roku.

O udanym starcie naszych biegaczy opowiada trener Jarosław Wasiak:

"Maciek Budziński przyprowadził zespół z niewielką przewagą nad rywalami z Białegostoku. Na drugiej zmianie Magda Ciołak długo próbowała zgubić rywalkę, która starała się jak najdłużej dotrzymać kroku naszej zawodniczce. Magda na ostatniej prostej uciekła rywalce i to był kluczowy moment rywalizacji. Natalia i Szymon dopełnili formalności.

Sztafety to specjalność naszego klubu. W ramach zawodów szkolnych czy LZS zdobyliśmy ponad 50 medali mistrzostw województwa. Jednak by móc zaistnieć na poziomie krajowym musieliśmy mieć szansę złożenia zespołu w jednej kategorii wiekowej. Na dodatek to nie mogły być sztafety sprinterskie, gdzie kluczowym elementem jest technika zmiany, a tego bez 400-metrowej bieżni nie da rady wypracować. Sztafeta 4 x 800 m to była dla nas szansa i w pełni to wykorzystaliśmy. W realizacji medalowych planów pomogło wzmocnienie zespołu  przed sezonem Natalią Kowalską (trener Radosław Sekieta), która by spełnić swoje sportowe marzenia przeniosła się do nas z Łodzi.”  

Gratulujemy naszym znakomitym młodym lekkoatletom!

 

  • fot. MLUKS RAWA

wstecz

Baner

Program ograniczania niskiej emisji

Banery

Logo Unii Europejskiej
WFOŚiGW w Łodzi
https://www.rawamazowiecka.pl/2876,nfosigw
czujniki powietrza- Rawa Mazowiecka
Podatki lokalne na 2019 rok
baner Rawska e-oświata
Baner prowadzący do projektu: Poprawa warunków bazy oświatowej na terenie miasta Rawa Mazowiecka
Projekt: Budowa i wdrożenie Systemu Informacji Przestrzennej Miasta Rawa Mazowiecka wraz z utworzeniem metadanych dla zbiorów i usług danych przestrzennych z tematu "zagospodarowanie przestrzenne"
baner strona rewitalizacja
Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019

Miasta partnerskie

Zapraszamy Państwa do poznania miast partnerskich Rawy Mazowieckiej

E-kartki

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.