UM Rawa Mazowiecka

Kalendarz, imieniny

Piątek, 21 Lutego 2020, Imieniny: Eleonory, Piotra, Feliksa

Ułatwienia dostępu

Animacja

Ścieżka nawigacyjna

Sprawdź pogodę

Menu

Dodatkowe linki

Banery

https://www.facebook.com/UMRawaMazowiecka
System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez

:
:

Banery

wirtualny spacer Rawa Mazowiecka

Treść strony

Miasto przekazało rawskiemu szpitalowi zestaw do laparoskopii

12 grudnia 2019 r. na oddziale chirurgicznym szpitala Św. Ducha w Rawie Mazowieckiej odbyło się przekazanie zestawu do laparoskopii (kamera medyczna full hd, monitor medyczny, źródło światła, insuflator, pompa laparoskopowa, wózek aparaturowy, optyki laparoskopowe - 2 szt., narzędzia laparoskopowe) o łącznej wartości 192 240 zł.  Ww. sprzęt zakupiono z budżetu Miasta Rawa Mazowiecka.

Właścicielem sprzętu jest Miasto Rawa Mazowiecka, został on użyczony nieodpłatnie szpitalowi jako wyposażenie bloku operacyjnego przez Burmistrza Miasta Rawa Mazowiecka Piotra Irlę, który powiedział, że przekazanie sprzętu służy ratowaniu życia i zdrowia ludzi. Miasto podejmuje te działania po to, żeby wszystko, co związane ze zdrowiem i bezpieczeństwem mieszkańców, było na jak najlepszym poziomie.

Zabiegi wykonywane laparoskopem w odróżnieniu do zabiegów wykonywanych metodami tradycyjnymi są znacznie mniej inwazyjne, co zmniejsza ryzyko wystąpienia powikłań pooperacyjnych oraz pozwala skrócić czas pobytu pacjentów.

W przekazaniu zestawu do laparoskopii uczestniczyli również: Małgorzata  Rudniak  Wiceprzewodnicząca  Rady Miasta Rawa Mazowiecka, Radny Tadeusz Boczek, personel medyczny szpitala, lokalne media. Małgorzata Leszczyńska Dyrektor Szpitala i Józef Matysiak Starosta Rawski serdecznie podziękowali za udzieloną pomoc szpitalowi, a doktor Paweł Bukała potwierdził, że jest to dobry zakup, który będzie efektywnie wykorzystywany w rawskim szpitalu.

 

wstecz

Baner

Program ograniczania niskiej emisji

Banery

Logo Unii Europejskiej
Baner do linku "Na co idą moje pieniądze"
WFOŚiGW w Łodzi
https://www.rawamazowiecka.pl/2876,nfosigw
czujniki powietrza- Rawa Mazowiecka
Podatki lokalne na 2020 rok
baner Rawska e-oświata
Baner prowadzący do projektu: Poprawa warunków bazy oświatowej na terenie miasta Rawa Mazowiecka
Projekt: Budowa i wdrożenie Systemu Informacji Przestrzennej Miasta Rawa Mazowiecka wraz z utworzeniem metadanych dla zbiorów i usług danych przestrzennych z tematu "zagospodarowanie przestrzenne"
baner strona rewitalizacja

Miasta partnerskie

Zapraszamy Państwa do poznania miast partnerskich Rawy Mazowieckiej

E-kartki

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.