UM Rawa Mazowiecka

Kalendarz, imieniny

Czwartek, 29 Października 2020, Imieniny: Euzebii, Felicjana, Wioletty

Ułatwienia dostępu

Animacja

Ścieżka nawigacyjna

Sprawdź pogodę

Menu

Dodatkowe linki

Banery

https://www.facebook.com/UMRawaMazowiecka
System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez

Banery

wirtualny spacer Rawa Mazowiecka

Treść strony

XX Rawski Rodzinny Rajd Rowerowy - podsumowanie

W poniedziałek 12 października na sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury odbyło się podsumowanie i zakończenie XX Rawskiego Rodzinnego Rajdu Rowerowego. Rawskie rajdy rowerowe gromadzą rokrocznie na starcie około 1000 uczestników. Tegoroczna edycja ze względu na panującą epidemię była inna pod każdym względem.

Uczestnicy mieli 4 tygodnie na pokonanie trasy, która została wyznaczona na początku sierpnia. Jedynymi warunkami, które musieli spełnić były: pokonanie liczącej 32 km trasy w ciągu jednego dnia i dostarczenie do Urzędu Miasta fotorelacji bądź filmu przedstawiających przejazd i wrażenia z tegorocznego rajdu. Ostatecznie wpłynęło 28 relacji, a w rajdzie wzięło udział 130 uczestników (w tym 35 dzieci).

Były więc przejazdy indywidualne, grupowe i rodzinne. Nie obyło się bez przygód na trasie. Jednych rajdowiczów zmoczyła ulewa, innym drogę zatarasowało zwalone przez wichurę drzewo, jednak wrażenia wszystkich były bardzo pozytywne. Formuła tegorocznego rajdu okazała się bardzo trafiona. Większość uczestników cieszyła się ze spokojnej jazdy bez tłoku i ciągłego zwracania uwagi na innych rowerzystów. Chociaż były osoby, którym brakowało jazdy w dużej grupie i integracji z innymi rowerzystami.

Jest rajd - muszą być i nagrody. Nagrodzono trzy najlepsze relacje, przyznano jedną nagrodę specjalną oraz wyróżniono kolejnych 18 relacji. Pierwsze miejsce zajęli Państwo: Sagan, Warulik, Cechniak i Galińscy, którzy zostali właścicielami roweru turystycznego.
Na drugim miejscu uplasowała się grupa Koła Gospodyń Wiejskich z Boguszyc, która jechała w składzie: Beata Aleksandrzak, Anna Bielińska, Anna Śliwka, Małgorzata Czech, Elżbieta Bielińska, Mateusz Bieliński, Monika Grzyb, Dominik Grzyb, Jolanta Kowara. Nagrodą za drugie miejsce były kaski rowerowe. Nagrodę za trzecie miejsce odebrała rodzina Państwa Kordalów. Nagrodę specjalną odebrał Pan Aleksej Skakowski, który w bardzo emocjonalny sposób opisał swoje wrażenia z rajdu rowerowego. Po raz drugi szczęście uśmiechnęło się do rodziny Kordalów, która wygrała  przeznaczone na nagrodę konkursową rower i kask.

Tradycyjnie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki, które ze względu na specyfikę tegorocznego rajdu, będą miały specjalną wartość. Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali upominki w postaci bidonów rowerowych i gadżetów promocyjnych.  Nagrody wręczał Burmistrz Rawy Mazowieckiej Piotr Irla.

Na zakończenie spotkania, wszyscy obecni umówili się na kolejny rajd rowerowy, który - miejmy nadzieję - odbędzie się już w normalnych warunkach.

  • skrót relacji uczestników rajdu
    skrót relacji uczestników rajdu

Podsumowanie rajdu i wręczenie nagród

wstecz

Baner

Logo Unii Europejskiej

Banery

WFOŚiGW w Łodzi
Baner do linku "Na co idą moje pieniądze"
https://www.rawamazowiecka.pl/2876,nfosigw
czujniki powietrza- Rawa Mazowiecka
Podatki lokalne na 2020 rok
baner Rawska e-oświata
Baner prowadzący do projektu: Poprawa warunków bazy oświatowej na terenie miasta Rawa Mazowiecka
Projekt: Budowa i wdrożenie Systemu Informacji Przestrzennej Miasta Rawa Mazowiecka wraz z utworzeniem metadanych dla zbiorów i usług danych przestrzennych z tematu "zagospodarowanie przestrzenne"
baner strona rewitalizacja
Program ograniczania niskiej emisji

Miasta partnerskie

Zapraszamy Państwa do poznania miast partnerskich Rawy Mazowieckiej

E-kartki

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.