Aktualności Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych 2012

Sportowa Majówka

Podczas tegorocznej Rawskiej Majówki odbyło się szereg imprez sportowo rekreacyjnych, w których wzięli udział mieszkańcy  Rawy  i zaproszeni goście z miast partnerskich: Nyirbator i Boskovic.

Piłka Nożna

W sobotę rozegrano turniej piłki nożnej „MINI EURO”, w którym udział wzięły 4 drużyny, które przyjęły nazwy reprezentacji krajów „Polskiej” grupy eliminacyjnej.

Zwycięzcą turnieju została reprezentacja Polski (Mazovia I) przed Rosją (Mazovia - Oldboys), Grecją (FC Boskovice) i Czechami (Dynamo Ciżovky).

Miejmy nadzieję, że jest to dobry prognostyk przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy.

Tenis Stołowy

Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego odbył się w sobotę Rozgrywki były prowadzone w trzech kategoriach: dziewcząt, chłopców i mężczyzn. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli: Diana Wrzosek, Filip Kwapiś i Przemek Zwierz.

Parada Motocyklistów

Dużą atrakcją był przejazd motocyklistów. Wzięło w nim udział około 250 maszyn. Najwięcej w historii rawskich parad motocyklowych.

Absolutnym hitem imprez sportowych był pokaz akrobatyki motocyklowej czyli stuntu w wykonaniu najlepszego Polskiego stuntera Rafała Pasierbka.

Rafał zaprezentował mistrzowską klasę. Wykonywane przez niego ewolucje zapierały dech w piersiach. Swoim występem potwierdził, iż jest nie tylko polskim ale europejskim najlepszym stunt’erem.

Licznie zgromadzona publiczność oklaskiwała również Ewę Pieniakowską najlepszą polską stunt’erkę, która gościła w Rawie Mazowieckiej również w ubiegłym roku.

Ewie i Rafałowi bardzo podobał się pobyt w naszym mieście a w szczególności żywiołowo reagująca widownia. Oboje wyrazili chęć odwiedzenia Rawy w przyszłym roku.

Akcja  Polska Biega

W niedzielę po raz VI pobiegliśmy w akcji „Polska Biega”. Trasa wynosiła około 3,5 km. W biegu wzięło udział 540 uczestników, w tym reprezentacja goszczących w Rawie czeskich sportowców. Wśród pań zwyciężczynią biegu została Kamila Ziółkowska uczennica rawskiego Gimnazjum Nr 2.

W kategorii mężczyzn zwyciężył zawodnik MLUKS „Rawa” Robert Chanckowski.

Najstarszym uczestnikiem został po raz czwarty Pan Włodzimierz Bartkiewicz.

Najmłodszą uczestniczką została czteroletnia Antonina Górska, która pokonała trasę biegu wraz ze swoim tatą. W kategorii na najliczniej reprezentowaną szkołę zwyciężyła Szkoła Podstawowa N r 4, która zgromadziła 90 osobową reprezentację. „Czwórka” otrzyma nagrodę w postaci sprzętu sportowego.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali pamiątkowe puchary.

Na zakończenie imprezy pośród wszystkich uczestników rozlosowano atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Wędkarstwo

W niedzielę zakończyli również swoje zmagania wędkarze i uczestnicy turnieju tenisa ziemnego.

Najlepszym wędkarzem okazał się Zbigniew Pietrzak z wynikiem 6570 g złowionych ryb.

Wśród kobiet zwyciężyła Elżbieta Ślązak. W kategorii juniorów najwięcej ryb złowił Patryk Borowiak, a w kategorii kadetów Mariusz Porczyk.

Tenis Ziemny

W finale turnieju tenisa ziemnego rawianin Bartosz Kruszona pokonał wynikiem 6:1, 6:4 zawodnika z Białej Rawskiej Sylwestra Szymańskiego.

Poniżej przedstawiamy krótką foto relację majówkowych imprez sportowych.

• autor: Zbigniew Urbański