Aktualności Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych 2012

Mistrzostwa Rawy w Tenisie Stołowym

25 października w hali sportowej OSiR Tatar rozegrane zostały otwarte, indywidualne Mistrzostwa Rawy Mazowieckiej w tenisie stołowym kobiet i mężczyzn.

W zawodach uczestniczyło 26 zawodniczek i zawodników z klubów MLUKS „Dwójka”, LKS Biała Rawska. Panowie grali w dwóch grupach eliminacyjnych. Po czterech najlepszych zawodników z obu grup zakwalifikowało się do ćwierćfinału, z którego do dalszych gier awansowało 4 zawodników. W  półfinale Grzegorz Sitarek pokonał Jakuba Polańskiego 3:1 a Damian Rybak wygrał 3:2 z Jakubem Synowieckim.

W meczu o I miejsce Grzegorz Sitarek pokonał Damiana Rybaka i wywalczył tytuł Mistrza Rawy Mazowieckiej w tenisie stołowym na rok 2012. Trzecie miejsce wywalczył Jakub Polański.

W kategorii kobiet  do turnieju przystąpiło 5 zawodniczek.

Mistrzynią Rawy z czterema zwycięstwami została Paulina Stachecka, II miejsce zajęła Diana Wrzosek a III Eliza Brzęczek.

W odrębnej grupie rywalizowali najmłodsi uczestnicy turnieju. W tych rozgrywkach najlepszy okazał się Janek Tempka,
 który odniósł 4 zwycięstwa.

Dalsza kolejność: II Tomasz Winiarski, III Dawid Łączkowski.

W tej grupie grała również jedna dziewczynka 9 letnia Julia Bachura.

Nagrody dla najmłodszych uczestników mistrzostw otrzymali 5 letni Marcel Błaszczyk i 8 letnia Wiktoria Wrzosek.
Najstarszy uczestnik liczył 43 lata.

Zwycięzcy turnieju zostali nagrodzeni pamiątkowymi statuetkami i karnetami wstępu na pływalnię Aquarium.

autor: Z. Urbański