Podstrony strony Miasta partnerskie

Miasta partnerskie

Zapraszamy Państwa do poznania miast partnerskich Rawy Mazowieckiej, tj. Nyírbátor na Węgrzech i Boskovice w Czechach. Umowy o współpracy zostały podpisane w dniach: 18 września 2005 r. z Nyirbator oraz 24 kwietnia 2006 r. z Boskovicami.

W ten sposób pojawiły się możliwości współdziałania. Współpraca między miastami jest realizowana na płaszczyźnie kulturalnej, edukacyjnej i sportowej. Wspólnie z naszymi partnerami organizujemy Międzynarodowe Spotkania Artystyczne. Nieodłącznym elementem spotkań jest plener malarski z  udziałem młodych artystów plastyków. Rokrocznie odbywają się również turnieje sportowe z udziałem rawskich sportowców. Kolejnym ogniwem współpracy jest udział w Dniach Rawy grupy zaprzyjaźnionych, węgierskich motocyklistów. Rawscy motocykliści rokrocznie także wyjeżdżają do Nyirbator. Owocem tej współpracy jest również wymiana młodzieży szkolnej.

Współpraca między naszymi partnerskimi miastami otwiera przed nami nowe możliwości i prowadzi do faktycznej integracji europejskiej.

Władze miast partnerskich zachęcają nas także do wypraw wakacyjnych na Węgry i do Czech. Zarówno Nyirbator, jak Boskovice oferują turyście szereg atrakcji, miłą atmosferę, smaczną kuchnię.

Banery

Kalendarium

Banery