UM Rawa Mazowiecka

Kalendarz, imieniny

Środa, 20 Marca 2019, Imieniny: Eufemii, Klaudii, Maurycego

Ułatwienia dostępu

Animacja

Ścieżka nawigacyjna

Sprawdź pogodę

Menu

Dodatkowe linki

Banery

https://www.facebook.com/UMRawaMazowiecka
System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez

Banery

wirtualny spacer Rawa Mazowiecka

Podmenu

Treść strony

Oświadczenie

Z rosnącym niepokojem zauważam pojawiające się w obiegu publicznym informacje dotyczące Rawskiego Klubu Sportowego „Mazovia” i działań jego obecnego Zarządu. Nie sposób zaakceptować faktu, że toczący się konflikt pomiędzy władzami klubu, a rodzicami dzieci uczęszczających na zajęcia domagających się transparentności i jawności działań klubu przybiera aż tak drastyczne formy.

Należy wskazać, że Miasto Rawa Mazowiecka przyznaje klubom sportowym odpowiednie środki na dofinansowanie realizacji zadań publicznych w zakresie prowadzenia szkolenia dzieci i młodzieży w wielu różnych dyscyplinach sportowych na podstawie ofert złożonych przez kluby. Beneficjenci dotacji w zawartej umowie zobowiązują się do realizacji powierzonego im zadania publicznego w sposób rzetelny i prawidłowy, poddając się jednocześnie kontroli ze strony jednostki samorządu terytorialnego w zakresie wydatkowania dotacji.

Informuję, że w bieżącym roku Urząd Miasta przeprowadził kontrole prawidłowości wydatkowania przyznanej klubowi Mazovia na rok 2017 dotacji na dofinansowanie realizacji zadania z zakresu „Wsparcie realizacji zadania publicznego w 2017 r. w zakresie obejmującym szkolenia w rawskich klubach sportowych, dla dzieci i młodzieży objętej systemem współzawodnictwa sportowego, w tym sportowców niepełnosprawnych – piłka nożna”. W wyniku przeprowadzonej kontroli stwierdzono pewne  nieprawidłowości i decyzją z 6.11.2018 r.  orzeczono o obowiązku zwrotu przez klub kwoty 13.520 zł z ogólnej kwoty 140.000 zł jako dotacji pobranej i wydatkowanej niezgodnie z przeznaczeniem.

W związku z zaistniałą sytuacją władze miasta będą dokładnie monitorowały dalszy rozwój sytuacji w Rawskim Klubie Sportowym „Mazovia”, a w szczególności dokładnej weryfikacji w zakresie planowanych działań i wydatków poddane zostaną nowe wnioski tego klubu o przyznanie dotacji ze środków publicznych na szkolenie dzieci i młodzieży na kolejne okresy.

Dariusz Misztal
Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka

wstecz

Baner

Program ograniczania niskiej emisji

Banery

Logo Unii Europejskiej
WFOŚiGW w Łodzi
czujniki powietrza- Rawa Mazowiecka
Podatki lokalne na 2019 rok
baner Rawska e-oświata
Baner prowadzący do projektu: Poprawa warunków bazy oświatowej na terenie miasta Rawa Mazowiecka
Projekt: Budowa i wdrożenie Systemu Informacji Przestrzennej Miasta Rawa Mazowiecka wraz z utworzeniem metadanych dla zbiorów i usług danych przestrzennych z tematu "zagospodarowanie przestrzenne"
baner strona rewitalizacja
Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019

Miasta partnerskie

Zapraszamy Państwa do poznania miast partnerskich Rawy Mazowieckiej

E-kartki

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.