Pozostałe atrakcje

Pozostałe atrakcje

Motoparada
W sobotę, 26 maja o godz. 13:00 rozpocznie się przejazd motocyklistów ulicami: K. Wielkiego, Jerozolimską, Warszawską, przez Pl. J. Piłsudskiego, Krakowską, Mickiewicza, przez Pl. Wolności, T. Kościuszki, Tomaszowską, przez Rondo Jana Pawła II, Katowicką aż do obiektu hotelowego Tatar. Przyjazd na miejsce parkowania około godz. 13.30. Parada motocyklowa będzie doskonałą okazją do podziwiania pięknych maszyn, rozmowy z motocyklistami i wykonania pamiątkowego zdjęcia.

Spacer po Rawie - 25 maja 
Spacer po Rawie z przewodnikiem organizowany przez Muzeum Ziemi Rawskiej wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Ziemi Rawskiej o godzinie 12.00 i 15.00 zbiórka pod Zamkiem Książąt Mazowieckich.

Wybijanie monety rawskiej - 26 maja w godz. 14:00 -17:00
Muzeum Ziemi Rawskiej zachęca, by wrócić do domu z Dni Rawy z pamiątkową monetą. Odwiedzając muzealne stoisko, będziecie mieli okazję wybić ją własnoręcznie. 

 

Kiermasz książek - 26 maja w godz. 14:00 -17:00
Tradycją stało się, że jedną z atrakcji święta naszego miasta jest Kiermasz Książek organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Woluminy będzie można nabyć już za symboliczną złotówkę, nowsze – po 5 zł. Bibliotekarze zadbają także o atrakcje dla dzieci. Kreatywne stoliczki wypełnią się grami i malowankami. 

 

Turniej tenisa ziemnego
Turniej Otwarcia Sezonu o Puchar Burmistrza Rawy Mazowieckiej jest organizowany przy okazji obchodów święta miasta od 15 lat. Jest to oficjalne otwarcie sezonu tenisowego na otwartych kortach ziemnych. 
Początek zawodów 25 maja (sobota) godz. 10.00. Planowane zakończenie 26 maja godz. 12.00. Turniej odbędzie się na kortach miejskich przy hali sportowej Tatar.
Szczegółowe informacje na temat turnieju - Bartosz Kruszona tel. 696 816 340.

 

Otwarte zawody wędkarskie
Zawody wędkarskie odbędą się w dniu 26 maja w godz. 6.00 – 14.00 na wodach zalewu Tatar. Organizatorem zawodów jest Koło Miejskie Polskiego Związku Wędkarskiego w Rawie Mazowieckiej. Szczegółowe informacje na temat zawodów Mirosław Stefański (Prezes) tel. 721 878 016. 


Przejazdy Koleją Wąskotorową 
W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, uruchamiamy przejazdy Koleją Wąskotorową, które uświetnią obchody Dni Rawy 2024.  Będzie to okazja do podróży zabytkową koleją i przypomnienia sobie minionego klimatu sprzed roku. Pociągi będą odjeżdżać z dworca kolejowego przy ul. Kolejowej w Rawie Mazowieckiej tylko w sobotę 25 maja o godzinie 10:40, 13:35 i 16:30.  Przejazd z Rawy do Białej Rawskiej i z powrotem zajmuje ok. 2 godzin. Bilety będzie można nabyć u konduktora w pociągu (bez dodatkowych opłat).  Kursy pociągów zostały uruchomione we współpracy z Urzędem Miasta Rawa Mazowiecka. 

Godziny kursowania
Pociągi z Rawy Mazowieckiej do Białej Rawskiej kursują w następujących godzinach:


Pociągi powrotne z Białej Rawskiej do Rawy Mazowieckiej kursują w następujących godzinach:


Bilety
Bilety można kupić u obsługi na pokładzie pociągu. Możliwa jest płatność gotówką lub kartą. W poniższej tabeli przedstawiliśmy ceny wybranych rodzajów biletów:


W pociągach naszej kolei obowiązuje pełen zakres ulg ustawowych, analogicznie jak u pozostałych przewoźników kolejowych (w tym dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny i innych). 


Wesołe miasteczko
Przez cały weekend (25-26.05) na terenie OSiR będzie można skorzystać z atrakcji wesołego miasteczka. 
    • 25.05 godz. 10.00 – 23.00
    • 26.05 godz. 12.00 – 21.00

Zapraszamy! 

Banery

Kalendarium

Banery