Dni Rawy Mazowieckiej 2024

DNI RAWY MAZOWIECKIEJ 2024: Święto Pełne Wrażeń.

W nadchodzący majowy weekend, tj. 24-26 maja nasze miasto zamieni się w ognisko kulturalnych i sportowych wydarzeń podczas corocznych obchodów Dni Rawy Mazowieckiej 2024. Tegoroczna edycja zapowiada się niezwykle atrakcyjnie, oferując bogaty program dla mieszkańców i gości.

24 Maja (piątek)

Piknik Ekologiczny na Placu Piłsudskiego: „CZŁOWIEKU MAŁY, DUŻY – SEGREGUJ ŚMIECI – WSZYSTKIM TO SŁUŻY”
Rozpoczynamy już 24 maja (piątek), kiedy to Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego stanie się areną edukacji ekologicznej. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców na niezwykłe wydarzenie ekologiczne - Piknik Ekologiczny, który odbędzie się w sercu Rawy w godzinach od 12:00 do 18:00. To będzie doskonała okazja do spędzenia czasu w przyjaznej atmosferze oraz zdobycia nowej wiedzy na temat ochrony środowiska.
W programie Pikniku Ekologicznego czekać będą na Państwa liczne atrakcje, między innymi:
Warsztaty ekologiczne,
Pokaz drona antysmogowego,
Malowanie plecaków żeglarskich i eko-biżuteria,
Ozdabianie doniczek i sadzenie roślin,
Bezpłatne atrakcje, dmuchańce,
Animacje dla dzieci, malowanie twarzy, ekologiczne tatuaże,
Ekologiczne gry wielkoformatowe, eko-krzyżówki, wyścig w workach, bitwa na kulki papierowe,
Stoiska edukacyjne,
Strefa relaksu,
Konkursy z nagrodami.
Wstęp na Piknik jest całkowicie wolny, więc zachęcamy do wzięcia udziału w tej ekologicznej przygodzie dla całych rodzin. Przyjdźcie i dołączcie do naszej społeczności, uczmy się razem troszczyć się o naszą planetę!

25 Maja (sobota)
Muzyka, Taniec i Koncerty teren Ośrodka Sportu i Rekreacji
Kolejny dzień, 25 maja (sobota), świętować będziemy na terenie OSiR nad zalewem Tatar, gdzie odbędzie się widowiskowy program artystyczny. Szkoły tańca, jak MW DANCE, MonoArt oraz SHOW ME Dance Studio, zaprezentują swoje umiejętności, a atmosferę dopełni występ Orkiestry Dętej OSP w Rawie Mazowieckiej. Wieczorem zaś, miłośnicy muzyki będą mogli delektować się koncertami takich artystów jak Adam Kalinowski, Dawid Kwiatkowski oraz zespół RAWA GRA RAP – Miły ATZ , a tuż przed nim rozgrzeje atmosferę ekipa BRBCK z sąsiednich Skierniewic.

26 Maja (niedziela)
Niedziela Pełna Rodzinnych Emocji
Na niedzielę, 26 maja, zaplanowano wyjątkowe wydarzenia dla całych rodzin. Rozpoczniemy od mszy świętej w intencji miasta i jego mieszkańców w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP o godzinie 11:30, po czym ulicami miasta przejdzie motoparada. Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji, od godziny 13:00 do 17:00, dzieci i dorośli będą mogli uczestniczyć w programie artystycznym przygotowanym przez przedszkola, szkoły oraz ośrodki kulturalne miasta. Wieczorem zaś, na scenie pojawią się muzyczne gwiazdy: Grzech Piotrowski, DJ Kuba Król & Łukasz Ludwicki sax oraz Gwiazda wieczoru - Agnieszka Chylińska.


Atrakcje Towarzyszące dla Sportowców i Rodzin
Cały weekend obfituje również w atrakcje sportowe oraz rozrywkę dla całych rodzin. W sobotę odbędą się międzynarodowe turnieje piłki siatkowej dziewcząt i piłki nożnej chłopców, a także pokazowy trening i mecze unihokeja. Nie zabraknie także przejażdżek kolejką wąskotorową, akcji "Motoserce" czy spacerów po mieście z przewodnikiem.

W niedzielę natomiast, na zalewie Tatar, odbędą się otwarte zawody wędkarskie oraz kiermasz książek i wybijanie monety rawskiej.


Warto również odwiedzić wesołe miasteczko na terenie OSiR nad zalewem Tatar, które będzie czynne w sobotę od godziny 10:00 do 23:00 oraz w niedzielę od godziny 12:00 do 21:00.


Dni Rawy Mazowieckiej 2024 obiecują być niezapomnianym weekendem pełnym kulturalnych, muzycznych i sportowych wrażeń dla wszystkich mieszkańców i gości.

Poniżej w linkach szczegóły Dni Rawy Mazowieckiej:

  • plakat Dni Rawy 2024_13.05.2024 Plakat

Plakat Pikniku Ekologicznego

  • PLAKAT PIKNIK ziemia drzewo

Banery

Kalendarium

Banery