Program Szkół, Przedszkoli i Ośrodków Muzyczno-Artystycznych

Występy artystyczne

25 MAJA 2024 r. (sobota) teren Ośrodka Sportu i Rekreacji nad zalewem Tatar
14:30 – 18:15 – Program szkół i ośrodków muzyczno - artystycznych
14:30 – 15:15   Szkoła tańca MW DANCE
15:30 – 16:30   Prywatna Szkoła Muzyki MonoArt 
16:45 – 17:30   Szkoła tańca SHOW ME Dance Studio 
17:45 – 18:15   Orkiestra dęta OSP w Rawie Mazowieckiej

 

26 MAJA 2024 r. (niedziela) teren Ośrodka Sportu i Rekreacji nad zalewem Tatar
13:00 – 17:45 – Program szkół i ośrodków muzyczno - artystycznych
13:00 – Miejskie Przedszkole nr 3 "Bajkowy Zakątek" w Rawie Mazowieckiej
13:15 – Szkoła Podstawowa nr 4 im. Kornela Makuszyńskiego w Rawie Mazowieckiej
13:30 – Miejskie Przedszkole nr 2 "Niezapominajka" w Rawie Mazowieckiej
13:45 – Szkoła Podstawowa nr 1 im.Tadeusza Kościuszki w Rawie Mazowieckiej
14:00 – Niepubliczne Przedszkole "Słoneczny Domek" w Rawie Mazowieckiej
14:15 – Szkoła Podstawowa nr 2  im. Marii Konopnickiej w Rawie Mazowieckiej
14:30 – Miejskie Przedszkole nr 1 "Tęczowa Jedyneczka" w Rawie Mazowieckiej
14:45 – Społeczne Ognisko Muzyczne w Rawie Mazowieckiej
15:15 – Miejski Dom Kultury
17:00 – RAWIANIE ŚPIEWAJĄ DLA MAM
zaśpiewają młodzi i starsi mieszkańcy naszego miasta: Amelia Dembek, Luiza Kucharska, Julia Machałowska, Aleksandra Kocik, Agnieszka Imiołek-Bińkiewicz, Edyta Paderewska, Martyna Kubasik, Justyna i Przemek Janeccy, Karolina Kwapis i Szymon Sowik, Marcin Broniarczyk, Grzegorz Klimczak oraz Joanna Rolewska-Kowalczyk.
W programie znane i mniej znane utwory klasyki polskiej między innymi Kamila Bednarka, Ireny Jarockiej, Edyty Gepert, Ani Karwan, Seweryna Krajewskiego, Anny German. Nie zabraknie również piosenek związanych z Dniem Matki.

Rawskie przedszkola nr 1,2,3, przedszkole Słoneczny Domek i szkoły nr 1, 2, 4, oraz ośrodki muzyczno-artystyczne SOM, MonoArt, Show Me Dance Studio, MWDance, MDK pokażą przedstawienia teatralne, układy taneczne, zespoły muzyczne - wokalne i instrumentalne oraz solistów zarówno instrumentalistów jak i wokalistów. Usłyszymy wiele znanych piosenek, opracowanych bajek i układów tanecznych.

Krótki opis o artystach

SHOW ME DANCE STUDIO to szkoła tańca nowoczesnego, która już od dekady funkcjonuje na rawskim rynku! Odbywają się tu zajęcia street dance w kilku grupach wiekowych dla dzieci i młodzieży, zajęcia taneczno-ogólnorozwojowe dla najmłodszych, akrobatyka z gimnastyką, a także latino solo dla dorosłych oraz lekcje indywidualne dla par młodych, przygotowujących się do pierwszego tańca.
Już wkrótce oferta szkoły zostanie rozszerzona o nowe formy rekreacji ruchowej, jak np. puppy yoga!
W październiku tego roku szkoła będzie obchodzić 10. rocznicę istnienia!W szkole trenują dzieci już od 5. roku życia. Grupy liczą od 15 do 25 osób i są prowadzone przez dyplomowanych instruktorów z bogatym doświadczeniem trenerskim oraz tanecznym. Aktualnie naszą kadrę tworzą 3 instruktorki tańca oraz trener akrobatyki.

Kursanci szkoły SHOW ME DANCE STUDIO w Rawie Mazowieckiej na przestrzeni ostatnich kilku lat wielokrotnie stawali na podium ogólnopolskich turniejów tanecznych, zdobywając najwyższe laury - zarówno w kategoriach grupowych, jak i prezentacjach solowych. W tym sezonie zdobyli już 5 złotych pucharów dla formacji i miniformacji, pierwsze miejsce dla duetu, kilkanaście medali w konkurencjach solowych oraz liczne wyróżnienia na ogólnopolskich turniejach tańca. Najstarsza grupa street dance'owa REBELDES już drugi rok z rzędu otrzymała przepustkę na WORLD FINAL XDANCE FESTIVAL!

Tegoroczne prezentacje uczniów SHOW ME DANCE STUDIO to tylko mały ułamek tego, co wytrenowali w mijającym sezonie, gdyż nie sposób pokazać w tak skondensowanej formie wszystkiego. Na scenie zaprezentują się dziś zarówno zaawansowane poziomem grupy turniejowe, jak i zupełnie początkujący tancerze - doceńmy pracę wszystkich głośnym wsparciem spod sceny, bo nic tak nie motywuje tancerzy do zostawienia serca na parkiecie, jak głośny doping publiczności!

 

Szkoła tańca MWDance, która prowadzi swoją działalność od ponad roku na terenie Rawy i okolic zaprezentuję grupy taneczne ze szkół podstawowych z Rawy mazowieckiej oraz pobliskich szkół. Dzięki mobilności szkoły taniec może być praktykowany i rozwijany wśród wszystkich chętnych dzieci, które dzięki dostępności zajęć w danej szkole nie muszą dojeżdżać do większych miast na zajęcia taneczne. Pokazy zakończone zostaną przez grupy tańca nowoczesnego MWcrew. oraz dziewczyny z grupy commercial które zaprezentują taneczne show w tym stylu. To nie wszystko!
W szkole tańca MWDance znajdą państwo ogromny przekrój zajęć tanecznych od zajęć z tańca nowoczesnego dla dzieci poprzez zajęcia Commercial Dance oraz High Heels dla młodzieży i dorosłych (grupa commercial Dance będzie prezentować swoje show na zakończenie pokazów szkoły).

Oprócz zajęć solo w szkole prowadzone są również kursy tańca użytkowego oraz towarzyskiego dla par, a także szkoła przygotowuje  kompleksowo narzeczonych do pierwszego tańca. Różnorodność zajęć jakie oferuje szkoła tańca MWDance sprawia, że każdy kto chce tańczyć znajdzie coś dla siebie.

MonoArt to miejsce tętniące muzyką! Od 2017 r. szkoła oferuje zajęcia nauki gry na instrumentach takich jak gitara, pianino, keyboard, perkusja, ukulele czy akordeon, zajęcia wokalne. Nauczyciele MonoArt, sami będąc pedagogami oraz czynnie działającymi muzykami, tworzą w szkole zespoły muzyczne z prawdziwego zdarzenia, ucząc młodzież jak wykorzystać w praktyce wiedzę i umiejętności, które posiedli podczas lekcji indywidualnych. MonoArt stawia na kreatywność uczniów - powstałe zespoły często same tworzą swoje piosenki, budując swój repertuar, który następnie prezentują na swoich koncertach. Można więc powiedzieć, że MonoArt to miejsce do spełniania muzycznych marzeń! The Black Cats to zespół, który jest tego świetnym przykładem. Powstał w 2023r roku z inicjatywy gitarzysty, autora muzyki oraz założyciela Szkoły Muzyki MonoArt - Artura Kubasika, lidera zespołu. Muzyka osadzona w rockowej, gitarowej stylistyce przeplatana partiami gitary solowej niejednego słuchacza przyprawi o gęsią skórkę i sprawi, że odkryje, na czym polega fenomen muzyki rockowej.

 

Społeczne Ognisko Muzyczne edukacyjną działalność prowadzi już od ponad 50 lat. Jego główna siedziba mieści się w Rawie Mazowieckiej, a filia- w Głuchowie. Dzieci i młodzież kształcą się tu w zakresie gry na fortepianie, akordeonie, gitary klasycznej, akustycznej, keyboardzie, wokalu. Uczniowie Ogniska prezentują się w licznych koncertach związanych ze świętami okolicznościowymi i biorą udział w konkursach instrumentalnych m.in. w Koninie, Tuchowie i Rawie Mazowieckiej zdobywając wysokie miejsca. SOM od lat współpracuje ze światowej sławy pianistką - Elżbietą Dedek, na której zaproszenie uczniowie Ogniska koncertowali w Belgii i na Madagaskarze. W tym roku znów oczarują nas swoimi wykonaniami wybranych utworów. 

 

Banery

Kalendarium

Banery