UM Rawa Mazowiecka

Kalendarz, imieniny

Wtorek, 24 Listopada 2020, Imieniny: Emmy, Jana, Aleksandry

Ułatwienia dostępu

Animacja

Ścieżka nawigacyjna

Kultura »

Sprawdź pogodę

Menu

Dodatkowe linki

Banery

https://www.facebook.com/UMRawaMazowiecka
System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez

Banery

wirtualny spacer Rawa Mazowiecka

Treść strony

KULTURA

Rawa Mazowiecka to miasto, w którym ciągle coś się dzieje. Życie kulturalne rawian kwitnie przez cały rok, ale na szczególną uwagę zasługuje plenerowe święto miasta Rawska Majówka.

Rawska Majówka to odbywające się na terenie Zamku Książąt Mazowieckich koncerty, konkursy, imprezy rekreacyjno-sportowe. Są one odpowiedzią na propozycje składane przez mieszkańców miasta. W programie występują gwiazdy polskiej sceny rozrywkowej jak i wielu wspaniałych debiutantów. Dostosowanie programu do oczekiwań uczestników imprez oraz wysoki poziom artystyczny tego programu sprawiają, że rawianie i nasi liczni goście chętnie biorą w nich udział.

Życie kulturalne rawian

Największą placówką zajmującą się upowszechnianiem kultury w Rawie Mazowieckiej jest Miejski Dom Kultury, który dysponuje salą widowiskową na 300 miejsc. Przy MDKu działa wiele kół zainteresowań: plastyczne, taneczne, fotograficzne, wokalne, teatralne, zespół muzyki dawnej, klub szachowy CAISSA.
W holu na piętrze organizowane są wystawy plastyczne. Tematyka prezentowanych prac jest zróżnicowana, więc każdy znajdzie z pewnością coś dla siebie. Na szczególną uwagę zasługuje galeria szkolna, na której prezentowana jest twórczość najmłodszych artystów z rawskich szkół i przedszkoli. MDK prowadzi i organizuje plenery malarskie i fotograficzne, obozy artystyczne, przeglądy, spektakle teatralne i koncerty estradowe.
Mówiąc o MDK nie możemy pominąć bogatego dorobku i tradycji kapeli ludowej „Rawianie”, znanej nie tylko w Rawie Mazowieckiej i okolicy, lecz również w całej Polsce. Oprócz tak znanej kapeli przy Miejskim Domu Kultury działają również młodzieżowe zespoły muzyczne.
W sezonie letnim Miejski Dom Kultury jest organizatorem Letniej Ofensywy Kulturalnej, cyklu koncertów i imprez o charakterze kulturalno-rozrywkowym, która odbywa się nad zalewem Tatar w Rawie Mazowieckiej.
Podczas wakacji odbywają się również międzynarodowe spotkania artystyczne z udziałem dzieci i młodzieży z naszych partnerskich miast. Realizacja wspólnego pleneru malarskiego oraz prezentacja kulturalnego dorobku i występy artystyczne grup różnych narodowości stwarzają przyjazną atmosferę do współpracy zarówno między artystami jak i organizatorami. Spotkania artystyczne tworzą podatny grunt do prowadzenia wielu innych, wspólnych przedsięwzięć.
Więcej o działalności Miejskiego Domu Kultury i bieżącej działalności na www.mdkrawa.pl

Baner

Logo Unii Europejskiej

Banery

WFOŚiGW w Łodzi
Baner do linku "Na co idą moje pieniądze"
https://www.rawamazowiecka.pl/2876,nfosigw
czujniki powietrza- Rawa Mazowiecka
Podatki lokalne na 2020 rok
baner Rawska e-oświata
Baner prowadzący do projektu: Poprawa warunków bazy oświatowej na terenie miasta Rawa Mazowiecka
Projekt: Budowa i wdrożenie Systemu Informacji Przestrzennej Miasta Rawa Mazowiecka wraz z utworzeniem metadanych dla zbiorów i usług danych przestrzennych z tematu "zagospodarowanie przestrzenne"
baner strona rewitalizacja
Program ograniczania niskiej emisji

Miasta partnerskie

Zapraszamy Państwa do poznania miast partnerskich Rawy Mazowieckiej

E-kartki

Stopka strony

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.