Podstrony strony Aktualności 2010-2014

Aktualności 2010-2014

Kolarskie emocje w Rawie

W ostatnią niedzielę gościliśmy w naszym mieście uczestników największego cyklu wyścigów rowerowych Merida Mazovia MTB Marathon. Była to już IV edycja tych zawodów w Rawie Mazowieckiej.  Dopisała pogoda oraz frekwencja, która w Rawie co roku jest bardzo wysoka (753 uczestników).

Zawodników przywitali:  Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka Eugeniusz Góraj i główny organizator imprezy jeden z najlepszych polskich kolarzy Cezary Zamana. Przysłowiowym strzałem w dziesiątkę okazały się decyzje Cezarego Zamany dotyczące trasy maratonu. Według zawodników biorących udział w  zawodach  tak licznie zgromadzonych i żywiołowo reagujących kibiców nie było w żadnej tegorocznej edycji Mazovi.  „Doping na trasie dodawał skrzydeł”, to wypowiedź jednego z uczestników.

Zawodnicy mogli wybierać z czterech przygotowanych tras: Hobby – 9 km, Fit – 29 km, Mega – 44 km, Giga – 62 km. Na poszczególnych dystansach przeprowadzona została  klasyfikacja na najlepszych mieszkańców Rawy Mazowieckiej. Na najkrótszym dystansie zwyciężyli  Aleksandra Kośka i Marcel Koperski. Dystans Fit najszybciej pokonał Aleksander Milczarek (klub Rawa MTB), na dystansie Mega zwyciężył Marcin Wrzesień (Rawa MTB). Trasę 62 km (Giga) najszybciej przejechał  ubiegłoroczny zwycięzca Michał Fydrych (Rawska Grupa Kolarska).

Ogółem w maratonie wystartowała 14 osobowa grupa zawodników z naszego miasta. Niestety poza najmłodszą Olą Kośką bez udziału przedstawicielek płci pięknej. W klasyfikacji generalnej rawskiego maratonu zwyciężyli: Małgorzata Lutecka (Łódź) i Artur Korc (Kross Centrum Rowerowe Olsztyn). Najlepsi Rawianie oraz zwycięzcy klasyfikacji generalnej otrzymali pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Miasta.

W miasteczku maratonu dostępny był bezpłatny serwis rowerowy, stoiska z odzieżą kolarską, a dla najmłodszych uczestników odbyły się  specjalne zawody rowerowe. Każdy mały uczestnik mógł sobie zrobić zdjęcie z Rybką MiniMini. Liczne atrakcje dla najmłodszych przygotowała również platforma nc+ w specjalnym kąciku dziecięcym.

Na następny maraton w przyszłym roku zapraszają: Burmistrz Rawy Mazowieckiej Eugeniusz Góraj i Cezary Zamana. Do zobaczenia!

• autor: Z. Urbański