Aktualności Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych 2015

• -

Medale Rawskich Biegaczy

Dwa złote, srebrny i brązowy medal zdobyli zawodnicy MLUKS „RAWA” podczas Halowych Mistrzostw Województwa Młodzików jakie 28 lutego odbyły się w hali łódzkiego RKS-u. Najwięcej emocji wśród publiczności wzbudził pojedynek na dystansie 600 m, gdzie Kacper Gos rywalizował z faworytem imprezy, posiadaczem najlepszego tegorocznego halowego wyniku w Polsce wśród młodzików Szymonem Noskiem z LUKS Boguszyce. Rywalizacja zakończyła się zwycięstwem Gosa, który tym samym zdobył swój pierwszy medal w kategorii młodzików, uzyskując najlepszy,  tegoroczny rezultat w tej kategorii w Polsce – 1.29.45. Tym samym Kacper został liderem krajowych tabel wśród młodzików na trzech średnich dystansach: 600 m, 800 m i 1000 m.

Drugim, złotym medalistą został Jakub Jędras, który zwyciężył na dystansie 1000 m pokonując Mistrza Polski w biegach górskich i faworyta zawodów Bartłomieja Świątka z Opoczna.

Srebro na 300 m rezultatem 40.11 zdobył Szymon Staroń a brąz Maciej Budziński na 2000 m

• autor: MLUKS "Rawa", data: 2015-03-09