Aktualności 2015

I Bieg Flagi

2 maja obchodziliśmy Dzień Flagi. Z tej okazji po raz pierwszy w naszym mieście zorganizowano Bieg Flagi o Puchar Burmistrza Rawy Mazowieckiej. Uczestnicy mieli do wyboru trzy dystanse 800, 1500 i 5000 m, na których wystartowało 180 uczestników.

W rawskiej imprezie wzięli udział zawodnicy z Mińska Mazowieckiego, Łodzi, Skierniewic i kilku miejscowości powiatu rawskiego. Zwycięzcy poszczególnych dystansów otrzymali pamiątkowe puchary i drobne upominki.

Nagrodą specjalną wyróżniono Mariusza Włodarskiego, który pokonał dystanse 800 i 5000 m na wózku inwalidzkim. Wybrano również najmłodszych i najstarszych uczestników rawskiej imprezy. Dzięki słonecznej pogodzie biegaczy dopingowała liczna grupa kibiców.

W kategorii kobiet zwyciężyły: 800 m – Patrycja Lewicka, 1500 m – Patrycja Lewicka, 5000 m – Magdalena Ciołak.
W kategorii mężczyzn zwyciężyli: 800 m – Szymon Nosek, 1500 m – Krystian Korbus, 5000 m – Piotr Tomczyk.

Zwycięzcami konkursu, w którym nagrodą były rowery ufundowane przez Burmistrza Rawy Mazowieckiej, zostali: Wiktoria Tomaszewska (Łódź) i Radosław Kuć (Mińsk Mazowiecki).
Dziękujemy za udział i zapraszamy 31 maja na Rawski Festiwal Biegowy, który zostanie zorganizowany w ramach akcji Polska Biega.

• autor: Z. Urbański