Aktualności 2015

Kolejne sukcesy rawskich sportowców

Ostatni weekend zaowocował kolejnymi medalami rawskich sportowców.
Nieobecni na Gali Mistrzów tenisiści stołowi Jakub Polański, Arkadiusz Kukla i Aleksander Szymański grali w ogólnopolskim finale licealiady, w którym zdobyli srebrne medale Mistrzostw Polski SZS Szkół Średnich.

Zawodnik rawskiego WOPR Adrian Jastrzębski wywalczył dwa 2 srebrne medale w Mistrzostwach Polski osób niepełnosprawnych. Adrian zdobył medale w sztafecie 4x50m i 4x100m.

Najmłodsza w tym gronie tenisistka stołowa Wiktoria Wrzosek walczyła o mistrzostwo Polski w kategorii Żaczek zdobywając dwa złote medale. Indywidualnie i w grze podwójnej grając w parze z Martyną Hajduk.

Warto wspomnieć o Kamilu Sypce, brązowym medaliście Mistrzostw Świata w wyciskaniu sztangi leżąc. Kamil zdobył brązowy medal wyciskając 257,5 kg. Po powrocie z Mistrzostw Świata Kamil wystartował w Pucharze Polski, gdzie w kategorii juniorów zdobył srebrny medal, a w kategorii open seniorów - medal brązowy.

W ostatni weekend w Mistrzostwach Województwa walczyli biegacze Szkoły Podstawowej nr 1 i siatkarki UKS Sójcze. Biegacze z jedynki startowali w finale wojewódzkim „Vena Sport Festiwal Sztafet”. Podopieczni trenera Jarosława Wasiaka wywalczali Mistrzostwo Województwa i awans do finału ogólnopolskiego, w którym niestety nie wystartowali z powodu kontuzji jednego z zawodników. Rawska sztafeta wystąpiła w składzie: Jakub Niewiadomski, Kacper Kotynia, Mateusz Wawrzyniak, Wojciech Pawłowski.
W tej samej konkurencji sztafeta dziewcząt zajęła IV miejsce.

Poczet medalistów kończą siatkarki UKS Sójcze, które w klubowych Mistrzostwach Województwa „Kinder+ Sport” zdobyły brązowe medale w kategorii trójek, awansując tym samym do finału ogólnopolskiego, który zostanie rozegrany w dniach 2-3 lipca w Krakowie. Rawskie siatkarki wystąpiły w składzie: Amelia Niezgoda, Aleksandra Supeł, Weronika Matysiak, Izabela Zendeł i Anita Mirowska. Trenerem zespołu jest Paweł Dębski.

Serdecznie gratulujemy wszystkim medalistom i życzymy co najmniej takich samych sukcesów w kolejnych startach.

• autor: Z. Urbański