Aktualności 2015

Biegi przełajowe nad zalewem Tatar

7 października nad zalewem Tatar odbyły się powiatowe zawody w sztafetowych biegach przełajowych, dziewcząt i chłopców. Rywalizacja sztafet odbywała się na dwóch dystansach 800 i 1000 m. Bardzo dobrze zaprezentowały się rawskie szkoły.

W kategorii dziewcząt szkół podstawowych I miejsce wywalczyły uczennice SP nr 4 przed SP nr 1 i SP w Boguszycach. W kategorii chłopców prymat potwierdzili uczniowie rawskiej jedynki, którzy w pokonanym polu zostawili szkoły z Białej Rawskiej i Boguszyc. Zawodnicy i zawodniczki SP nr 1 wywalczyli do tej porty 16 medali w finałach wojewódzkich w tym 11 złotych.

Również w kategorii gimnazjów  zwyciężyły szkoły z Rawy Mazowieckiej. Wśród dziewcząt I miejsce wywalczyły uczennice Gimnazjum nr 2 przed Gimnazjum Nr 1. W rywalizacji chłopców kolejność była odwrotna. Zwyciężyli uczniowie Gimnazjum nr 1, drugie miejsce zajęło Gimnazjum nr 2.

Wszystkie szkoły awansowały do zawodów rejonowych, które odbędą się 15 października. Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych zawodach.

• autor: Z. Urbański