Aktualności 2018

Sobota na sportowo

W ostatni weekend kwietnia Rawa Mazowiecka została opanowana przez biegaczy i kolarzy. Była to już VI edycja ŻTC Bike Race poszerzona o imprezę biegową. Na starcie 10-kilometrowego dystansu stanęło 65 zawodników w tym kilkunastoosobowa grupa biegaczy z Rawy Mazowieckiej. Zwycięzcą rawskiego biegu został Tomasz Kunikowski z czasem 36,06 min.  W klasyfikacji na najlepszego rawianina zwyciężył Krzysztof Wójciak przed Piotrem Kumanowskim i Rafałem Stępniakiem.

Po biegaczach na starcie sobotniej imprezy stanęli kolarze, którym tego dnia rywalizacji nie ułatwiała pogoda. Palące słońce i podmuchy wiatru sprawiały wiele trudności nawet najlepszym zawodnikom. Wśród rawian najlepiej wypadli: Łukasz Janowski dystans FIT RACE ( 60 km) i Grzegorz Stefaniak SUPER PRESTIG (112 km). Najlepsi biegacze i kolarze z Rawy Mazowieckiej otrzymali pamiątkowe statuetki. Nie można nie wspomnieć o dwóch wyjątkowych postaciach rawskiej imprezy. Pierwsza z nich to wielokrotny reprezentant Polski, uczestnik mistrzostw świata i olimpijczyk Lechosław Michalak, który wygrał swoją kategorię wiekową w wyścigu Super Prestige oraz najstarszy uczestnik wyścigu 88-letni Wacław Stanisławek, który na pytanie o ostatnią wizytę u kardiologa pyta „a kto to jest kardiolog?”.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom sobotnich zawodów i zapraszamy na kolejne imprezy sportowe w naszym mieście, z których najbliższa (IV Bieg Flagi) odbędzie się już 2 maja nad zalewem Tatar.

• autor: Z. Urbański