Aktualności 2018

Nasi zawodnicy z medalami

Mowa o młodych karatekach, którzy wrócili z Końskich z medalami. Przed kilkoma dniami został tam rozegrany turniej o Puchar z Żeliwa. Wzięło w nim udział ponad 300 zawodników z całej Polski. Rawski klub reprezentowało siedmioro zawodników. Każdy z nich dał z siebie wszystko i wykazał się ogromnym sercem do walki. Przyniosło to efekt w postaci medali. Sensei Marcin Kopczyński może być zadowolony ze swoich podopiecznych. O występie rawian opowiada Zbigniew Pacho z RKKK:

"Dozwolone były prawie wszystkie techniki używane w karate kyokushin. Podział w grupach był tylko na dwie lub trzy kategorie wagowe, stąd nawet po 20 przeciwników w kategorii i co najmniej cztery walki, by dostać się do strefy medalowej. Na szczególne wyróżnienie zasługują: Martyna Gasińska i Katarzyna Pacho, które uległy dopiero w finałach i zdobyły srebrne medale. Wspaniale również walczyli nasi brązowi medaliści: Antonina Pacho i Marcel Pietraszek (filia Tomaszów Maz.), którzy zostali zatrzymani dopiero w walkach o wejście do finału. Nasi pozostali fighterzy: Michalina Cichowicz, Adam Karalus i Tymoteusz Wojtasik (filia Tomaszów Maz.) otarli się o strefę medalową, kończąc zawody na miejscach 4-5.

Duży i wymagający oraz - co warto podkreślić - znakomicie zorganizowany konecki turniej pokazał, że liczymy się na polskiej mapie karate kyokushin. Każdy z zawodników otrzymał piękny pamiątkowy medal z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości."

• autor: WRGPiIE