Aktualności 2019

Uczniowie „czwórki” z sukcesami w Bielicach

10 maja uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 wzięli udział w XXVII Europejskich Biegach Młodych Olimpijczyków w Bielicach koło Sochaczewa. Są to prestiżowe zawody w biegach przełajowych. W każdej kategorii wiekowej uczniowie „czwórki” zajmowali czołowe lokaty wśród nagradzanych najlepszych dziesięciu zawodników biegu.

Troje reprezentantów odniosło zwycięstwa w swoich kategoriach wiekowych: Janek CAŁA na dystansie 500m klas I, Julia MODELEWSKA na dystansie 700m klas V oraz Martyna KAROLCZUK na dystansie 1000m klas VII. Srebrny medal wywalczyła Aleksandra KAROLCZUK na dystansie 1000m klas VIII. Pozostali zawodnicy wywalczyli następujące lokaty: Daria WRÓBLEWSKA – 4m-ce/700m kl. III, Joanna MELON – 5 m-ce/500m kl. I, Amelia ZAGRAJEK – 5m-ce 1000m kl. VII, Filip MAZURKIEWICZ – 6m-ce/1000m kl. V, Dawid SOBIECKI – 7m-ce /500m kl. II, Maciej PIETRZAK 8m-ce /500m kl. II, Antonina GÓRSKA – 8m-ce/700m kl. IV, Emilia ROSIŃSKA – 9m-ce/700m kl. VI, Szymon ADAMCZYK – 9m-ce/1500m kl. VIII, Amelia ROKITKA – 10m-ce/500m kl. II oraz Jakub TOMCZYK – 10m-ce/500m kl. II.

W tegorocznej edycji biegów po raz pierwszy zorganizowano również bieg przedszkolaków na dystansie 200m, w którym wzięło udział sześcioro zerówkowiczów oraz najmłodsza Klaudia KUBA (5 lat). Mali zawodnicy bardzo dobrze zaprezentowali się w tym biegu, a najlepiej wypadła Ania KUMANOWSKA zajmując drugą lokatę wśród dziewcząt i 7 miejsce wśród wszystkich dzieci startujących w tym biegu.

Wysokie lokaty indywidualne sprawiły, że w czterech kategoriach wiekowych uczniowie „czwórki” zajęli drugie miejsca na podium klasyfikacji zespołowej wśród klas I, II, VII i VIII. SP 4 została również nagrodzona pucharem wśród 8 najlepiej prezentujących się ekip podczas ceremonii otwarcia zawodów. Opiekunami zawodników SP 4 byli nauczyciele wychowania fizycznego: Elżbieta Majcher i Paweł Dębski wspierani przez panie Ewę Świąder, Annę Melon oraz Grażynę Chojecką.
Zarówno uczniom jak i trenerom „czwórki” życzymy kolejnych sukcesów sportowych.

• autor: Info: SP4