Aktualności 2019

Brązowy medal Mistrzostw Polski Maćka Budzińskiego

Podczas Mistrzostw Polski Juniorów PZLA w Szczecinku na dystansie 5000 m Maciek Budziński z klubu MLUKS RAWA zdobył brązowy medal, poprawiając rekord życiowy o ponad 20 sekund (15.19.24). Czwarty na mecie zawodnik stracił do Maćka ponad 7 sekund.

Ten medal Maćkowi szczególnie się należał. Przez długi czas Maciek był w cieniu utytułowanych partnerów treningowych: Wojtka Sowika, Kacpra Gosa, Szymona Staronia i Magdy Ciołak. Na sukces czekał najdłużej z grupy utalentowanych zawodników z roczników 2000 i 2001.

Brąz Maćka Budzińskiego to 15 medal Mistrzostw Polski klubu MLUKS RAWA i drugi w tym roku (zimą brąz zdobyła Magda Ciołak). Maciek jest też szóstym medalistą w historii klubu, po Justynie Wiązek, Magdzie Ciołak, Wojtku Sowiku, Kacprze Gosie i Szymonie Staroniu.

Podczas mistrzostw w Szczecinku, na 5000 m zadebiutowała również Magda Ciołak i wypadła obiecująco. Trzykrotna medalistka MP zajęła 7 lokatę, ustanawiając rekord klubu 18.00.05.

Zawodników trenuje Jarosław Wasiak. Gratulujemy wyników zawodnikom i trenerowi.