Aktualności 2019

Rekordy i medale na Mistrzostwach Polski LZS

Dla lekkoatletów MLUKS RAWA to były bardzo udane zawody. Cztery medale, rekord życiowy, rekord klubu, rekord Ziemi Rawskiej.

Złoto i srebro wywalczyła Magda Ciołak, która już jest w wyśmienitej formie. A przed nią najważniejsza impreza - Mistrzostwa Polski Juniorów. Srebro i brąz zdobył Szymon Staroń, którego dosłownie setne sekundy dzieliły od złota i srebra. Świetnie spisał się także Kacper Kotynia, który ustanowił  nowy rekord życiowy na dystansie 200 m.

Trener lekkoatletów Jarosław Wasiak  może być dumny z osiągnięć i postępów swoich podopiecznych.

Gratulujemy znakomitego występu!

Więcej o przebiegu mistrzostw:

"Dwa medale wywalczyła po wyśmienitych biegach Magda Ciołak: złoto na 1500 m/4.35.82 i srebro na 800 m z nowym rekordem klubu i ziemi rawskiej 2.14.01. Obydwa biegi przysporzyły sporo emocji, a zwłaszcza piorunujący, niemal sprinterski finisz Magdy na 1500 m, gdzie pokonała faworytkę biegu Weronikę Lewną (Fenix Słupsk). Wygląda na to, że trzykrotna medalistka Mistrzostw Polski PZLA jest już w życiowej formie i mimo bardzo trudnych rywalek i wysokiego poziomu 1500 m w tym roku, będzie liczyła się za miesiąc podczas MP PZLA w walce o medale.
Maciek Budziński był faworytem do medali na 1500 m i nie zawiódł, choć zdobył "tylko" brązowy medal. Maciek jest tempowcem i bardzo wolny bieg zupełnie mu nie służył. Co prawda zaatakował na 700 m do mety, ale czujni rywale skontrowali na ostatniej prostej. Szymon Staroń wraca z medalem brązowym wywalczonym na dystansie o połowę krótszym czyli na 400 m gdzie zdobył brąz z wynikiem 50,11. Srebrny medal przegrał zaledwie o 0,001 a złoty o 0,05. Junior młodszy Kacper Kotynia na 200 m ustanowił wynikiem 23.64 rekord życiowy na otwartym stadionie i zajął 10 lokatę."