Aktualności 2019

200 śmiałków na starcie rawskiej OrientAkcji

28 września odbył się po raz pierwszy w naszym mieście Rowerowy Rajd na Orientację - Orient Akcja, którego organizatorem było Stowarzyszenie Funkcjonariuszy Służb Mundurowych BASTION z Łodzi. Patronat nad imprezą objął burmistrz Rawy Mazowieckiej Piotr Irla.

Baza rajdu została usytuowana przy hali sportowej OSiR Tatar. Pomimo nocnej ulewy pogoda okazała się łaskawa, przez cały dzień świeciło słońce i było dość ciepło jak na początek jesieni. Uczestnicy mieli do wyboru dwie trasy: MEGA – 60 km (do odnalezienia 13 pkt.) i GIGA – 120 KM (do odnalezienia 24 pkt.). Zgodnie z regulaminem o kolejności zawodników decydowały: ilość odnalezionych punktów i czas przejazdu.

W zawodach wystartowały 192 osoby. Zwycięzcą na dystansie GIGA został Piotr Buciak (Team 360o Warszawa). W kategorii Pań na tym dystansie pierwsze miejsce zajęła Agnieszka Biolik (UNTS Warszawa). Na dystansie MEGA zwyciężyli: Agata Pęciak (O co Biega Pabianice) i Tomasz Stefański (Welocypedy Warszawa).

Przeprowadzono również klasyfikację w kategorii mieszkańców Rawy Mazowieckiej. Najlepszym rawianinem został Karol Sworski, który odnalazł 14 punktów oraz kolejno Panowie Mirosław i Zbigniew Przerwa, którzy odnaleźli odpowiednio 11 i 10 pkt. Zwycięzcy poszczególnych dystansów i najlepsi rawianie otrzymali ufundowane przez Miasto Rawa Mazowiecka pamiątkowe puchary i drobne upominki w postaci akcesoriów rowerowych.

W opinii uczestników i organizatorów Rawa jest świetnym miejscem do organizowania tego typu zawodów i wszyscy chętnie wrócą na kolejne edycje rajdów na orientację, zwłaszcza że niektórzy połączyli udział w zawodach z grzybobraniem.

I jeszcze krótki komunikat dla rawskich rowerzystów. W Urzędzie Miasta (pokój nr 6) dostępne są mapy z trasami sobotnich zawodów. Jeśli ktoś nie miał odwagi wystartować oficjalnie, zapraszamy po odbiór map i samodzielne pokonanie rajdowych tras i poszukiwanie punktów.