Aktualności 2019

Medal Mistrzostw Polski

To jest wielki sukces Martyny Gasińskiej z rawskiego klubu karate. Wymagający przeciwnicy, piękne walki i w efekcie brąz Mistrzostw Polski juniorów młodszych (14-15 lat) w kategorii - 50 kg. Martyna - ogromne gratulacje!

Świetnie tez wypadli pozostali karatecy reprezentujący nasz klub. O ich występie i samych mistrzostwach opowiada Zbigniew Pacho z RKKK:

"W zawodach wzięło udział 220 zawodników z 76 ośrodków zrzeszonych w PZK. Walki turniejowe odbywały się na trzech matach. Wszystkie kategorie były bardzo mocno obsadzone, często ponad dwudziestu karateków w kategorii. Oznaczało to, że trzeba wygrać co najmniej cztery lub pięć walk, by dotrzeć do finału. Udało się to Martynie, która w efektownym stylu wygrywała swoje kolejne walki, w każdej praktycznie punktując (wazari) i przechodząc przez swoja grupę jak burza. W walce o wejście do finału spotkała się z Anną Stankiewicz z Klubu Sportów Walki KYOKUSHIN. Po bardzo wyrównanej walce i niejednomyślnej decyzji sędziów została brązową medalistką Mistrzostw Polski.

Znakomicie zaprezentowali się również nasi pozostali zawodnicy, Katarzyna Pacho uplasowała się na czwartym miejscu w kat. junior młodszy +65 kg, na czwartym miejscu uplasował się również nasz oldboy w kategorii + 85 kg - Mariusz Bednarek. Na pochwałę zasługują także Paweł Krajewski i Patrycja Dziubałtowska (sekcja Tomaszów Mazowiecki), którzy zajęli miejsca w przedziale 9-16."

Zawodników prowadzi sensei Marcin Kopczyński.